snowbaar

Report + video: The Rock Contest vol. 1 - první závod v bikeparku Zašovská Skála

Autor: Michal Hajda, vydáno: 9.7.2017

24.6., poslední červnová sobota, luxusní počasí, traťě a atmosféra, to vše je už minulostí, ale byl to skvělý start nového závodu The Rock Contest vol. 1, který má domácí půdu v bikeparku Zašovská Skála nedaleko Valašského Meziříčí.

Dlouhé dva roky se v parku staví a nyní přišel konečně první závod. Park nabízí prozatím 3 kompletní tratě, z toho na dvou se závodilo. Přestože ty nepatří mezi nejdelší (nejrychlejší časy okolo 32 sec na FR line, na DH line 25 sec) je v nich maximum a dá se ne zrovna málo proletět. Závod probíhal formou čtyřech měřených jízd, celkové pořadí bylo součtem lepších časů z každé tratě. Celkově se sešlo přes 30 startujících a samozřejmě nebyl opomenutý ani pumptrack!

Celkem bylo 5 soutěžních kategorií a navíc byly vyhlášeny i ceny za best trick a best crash. S nejrychlejším časem 57:94 se stal vítězem Martin Kulhánek, druhý Jiří Marek a na třetím místě Petr Kantorek. Za best trick si odnesl cenu Martin Adámek a best crash David Krůpa, naštěstí bez zranění. Celkové výsledky zde.

Volné AM/EM/XC kraťasy s odnímatelnou vložkou Maňana Wear

Velký dík patří všem, kdo tuto novou akci přišli podpořit, či se na ní nějakým způsobem podíleli. Uvidíme se příští rok a tady konečně videjko, jak to na akci vypadalo!

Další fotky najdeš ve fotogalerii!

Komentáře

Publikovat jako anonymní uživatel - přihlášení, registrace