První 4X pro Prokopa

Autor: Shotek Tiskarz, vydáno: 17.4.2005

První závod letošního GelActiv 4X Cupu vyhrál Michal Prokop (Author Praha)

První podnik českého poháru GelActiv 4X Cupu se po zimní přestávce přestěhoval do moravského Přerova na trať, na které se konalo fourcrossové finále v loňském roce. Díky nadšení členů klubu Miko Cycles se podařilo i na nepříliš velkém svahu v blízkosti bývalého lomu Žernavá u sídliště Předmostí připravit hodnotnou trať. Stavitelé z lokality vytěžili maximum. Většinou se rozhoduje na první rovince a v první ostré zatáčce. V dolní části trati lze udělat nějaký ten manévr ve 180° zatáčkách při soubojích tělo na tělo. Rozhodovat se ale může i v poslední zatáčce a při sprintu na cílové rovince. Bohužel zde není možná doprava závodníků na start autem.

Za účasti kompletní české fourcrossové špičky vyhrál nejprve kvalifikaci a poté i všechny čtyři finálové rozjížďky systémem start-cíl vítěz loňského světového poháru ve fourcrossu, jezdec týmu Author, Michal Prokop. Jeho týmový kolega Lukáš Tamme obsadil druhou příčku před Lukášem Měchurou (Team Olympus) a Tomášem Slavíkem (GT Czech Team). Hobby kategorii při rekordní účasti 105 závodníků vyhrál Michal Červenka (Cyklo Jiřička České Budějovice).
Pro úplnost výsledky elita, hobby

Druhý závod Českého poháru GelActiv 4X Cupu se pojede 22. května 2005 v Rokytnici nad Jizerou.