Škola jízdy - girls only!

Termín: sobota 27.4.2019 od 09:00 do 12:00
Lektor: Keli

Holky, dámy, děvčata, toto je kurz právě pro vás. Jen ženy a kromě trenéra žádní muži. Pohodová atmosféra, zábava a hlavně probereme jak na správné ježdění.

Nevíš jak projet klopenou či neklopenou zatáčku správně? Nevíš jak využívat terénní nerovnosti ve svůj prospěch? Jak správně pumpovat na pumptracku? Vše zmíněné a mnohé další se dozvíš na kurzu správné jízdy na horském kole, který je určen výhradně ženám.

Na kole jezdíme již dlouhá léta, neustále sledujeme základní chyby u spousty jezdců a proto jsme přišli se školou, kurzem správné techniky jízdy na horském kole. Ano, na horském kole, nezáleží jestli je to sjezďák, enduro nebo XC kolo, se správnou technikou se posuneš dál, pojedeš rychleji, bezpečněji a projedeš i úseky, které se ti dříve zdály neprojetelné.

Začneme teoretickou částí, kde se ke každému tématu dozvíš co, jak a proč a následně získané znalosti procvičíme v praxi, nejdříve na cvičišti a následně i v reálném prostředí na jednoduché dráze. Náš kurz je zaměřen na získání správných návyků a skillu. Hned po prvním kurzu poznáš ve svém ježdění rozdíl, budeš více využívat terén, tím jednak šetřit síly a také se jím více bavit a celkově si jízdu užívat.

Co vše probereme? Budeme se věnovat spoustě věcí:

* správné nastavení kokpitu a brzd
* brzdění - jak, kdy, kde
* správná pozice na kole
* jak využít terénní nerovnosti, vyzkoušíme na pumptracku
* zaměříme se na správný pohled - kam koukat
* zatáčení - klopená vs. neklopená zatáčka
* nácvik zatáčení - mezi kužely, neklopená i klopená zatáčka
* zatáčení + pumpování v praxi na trailu
* přejíždění překážek a bunnyhop

Délka kurzu 3 hodiny.

Škola jízdy - girls only!

Přihlášení

Na tento kurz/akci se již v tuto chvíli nelze přihlásit!

Zpět na výpis kurzů

Přepnout barvu pozadí