GT/PEMM BRNO DIRT JAM report

Autor: Keli, vydáno: 8.6.2008

Na tuto sobotu, 7. června byl nachystán do dirt parku v Brně Bystrci další ročník závodu v dirt jumpu horských a bmx kol GT/PEMM BRNO DIRT JAM. Již v průběhu brzkého rána se na dirtoviště začali sjíždět první dirtu chtiví závodníci. Brněnská banda v čele s Peťanem Borkem připravila exkluzivně vyshapované dirty, k dispozici byly dvě řady dirtů, větší a menší a MTB jezdce byl k dispozici i obří simmons, který byl během závodu ovšem poměrně nevyužitý.

Během dopoledne probíhal trénink a již během něj padaly velice slušné triky, a dalo se předpokládat, že to jezdci během svých závodních jízd ještě otevřou a bude to peklo. První rajdr se na svoji ostrou závodní jízdu pustil s úderem jedné hodiny odpolední. Jezdci byli rozdělěni do tří kategorií, junioři do šestnácti let jedoucí jedno na jakém kole, druhá kategorie byla BMX a poslední MTB.

V první části závodu, kvalifikaci, měli jezdci ukázat svoje umění v třech jízdách, přičemž se počítaly lepší dvě z nich. První se na dirty vrhli mlaďoši, někteří jezdili již v hodně slušném stylu, jiní se budou muset ještě vyjezdit. Druhou kategorií na startu byly bmx, nechyběla známá jména a kvalita triků šla hodně nahoru. Během bmx kvaldy se na obloze začaly honit těžké mraky a ve vzduchu byla cítit voda, svatý Petr se ukázal jako by neměl rád bajkery a mtb kvalda se dojížděla v dešti.

Déšť naštěstí po chvíli odezněl a tak se mohlo pokračovat. Z kvalifikace pustoupilo pět juniorů a jeden rajdr na divokou kartu, v obou ostatních kategoriích se postupovalo po deseti. Jezdci ve finále začali hodně hrotit triky a přeci jenom měli pouze dvě jízdy na to aby ukázali co v nich vězí. První dvě kategorie odjeli svoje jízdy ještě za sucha. Kdo co vyslal, se zde z reporu nedovíte, protože jsem se zapojil do organizování a moc jsem nestíhal checkovat závody, ale více uvidíte z připravovaného videa, těšte se.

Na zlatý hřeb závodu MTB kategorii nedošlo, počasí zaúřadovalo a spustil se neuvěřitelný liják. Zhruba pětiminutová průtrž mračen udělala z dirtparku slušnou bahenní lázeň a tak se kategorie MTB musela vyhlásit podle výsledků z kvalifikace.

Následovalo vyhlášení výsledků, rozdaly se ceny, peníze z prize money a jelo se domů. Škoda neodjetého finále MTB, protože se dalo očekávat, že by bylo na co koukat, holt větru a dešti ještě stále nedokážeme poručit, snad to vyjde s počasím příští rok.