Ghost FRAMR

Rozhovor: Jana Trojanová

Autor: Zuzka ElKloko, vydáno: 1.12.2009

Janu Trojanovou, na kterou kamarádi volaj jedině TROJANe, jsem poznala před více než dvěma lety, na některém ze závodů 3DH Cupu. Byla poměrně nezapomenutelná, bláznivá, šla do všeho po hlavě a už na první pohled bylo jasný, že z týhle holky vyroste vostrá sjezdařka a tak se taky stalo! Nevíte, kdo je Jana Trojanová? Chyba, kterou právě napravíme!
Zuzka ElKloko: Ahoj Jani, napiš nám na začátek v kostce něco o sobě.

Jana Trojanová: Ahoj, takže jmenuji se Jana “Jane“ Trojanová a bydlím nedaleko Liberce ve Mníšku. Je mi 20 let a navštěvuju pomaturitní studium na Jazykové škole. Kromě kola mě baví kick box, plavání, XC, turistika, domací práce… Nerada se nudím a ráda zkouším nové věci.


Jak dlouho jezdíš na kole, co tě to napadlo, co bylo tvoje první kolo a jak a kde jsi začala?

Moje první kolo jsem si pořídila před 4 lety, byl to pevňák Mongoose, ale v tý době jsem moc nevěděla co se na něm dá dělat. Chvilku jsem na něm jen popojížděla a pak mě kluci vzali na Českou chalupu, kde jsem si to mohla osahat a zkusit si něco sjet. Čim víc jsem jezdila, tím víc mě to bavilo a přicházela jsem tomu na kloub. Kolu se věnuju zhruba 3 roky a jsem ráda, že jsem tenhle sport našla.


Co byly tvoje první úspěchy? Zranění?

Můj první úspěch bylo myslím 2. místo z jednoho ze závodů 3DH Cupu. Byl to první závod, kde jsem si to mohla zkusit a začala jsem postupně objíždět tento seriál a sbírat pěkná místa. Moje první zranění bylo deformace destiček mezi obratli a časem přibívaly odřeniny, naraženiny, odřený lokty, zlomená klíční kost a pedály zaražený v holeních. Pády jsou součástí tohoto sportu, takže o ně není nouze, modřiny a odřeniny jsou u mě běžná věc.


Jaká byla letošní sezona, co teď máš za sponzory, za kolo?

Pro letošní sezonu jsem osedlala Specialized demo 8 I v S a tak to zůstane i přístí rok. Je to malé, spolehlivé a hbité kolo, na kterém se dá parádně zalítat . S letošní sezónou jsem moc spokojená nebyla, myslela jsem, že to dopadne lépe. V ČP jsem jela 2 závody a obsadila druhá místa, dva závody jsem nejela a celkově jsem byla 4. Na MČR mi to vůbec nevyšlo a to mě štve nejvíc, skončla jsem šestá a doufám, že se to už nebude opakovat. Ostatní závody jako 3DH Cup, MRSN… byly dobrý a obsadila jsem i pěkná místa. Jinak kolo si maximálně užívám. V letošní sezoně mýmy sponzory byly: krámek Kolabrabec, za který jsem i jezdila, Maxxis, Beachbitch, Dirty Dog, Obec Mníšek a Big Shock. Zároveň bych jim chtěla poděkovat za podporu v letošní sezoně.


Co bys ráda zvládla příští rok?

V první řadě bych si ho chtěla ve zdraví užít a pořádně projezdit, poznat nové lokality, podívat se mimo ČR a zrychlit. Objet sjezdové závody u nás a chtěla bych si zkusit i nějaký závod na Slovensku a v Polsku.


Kam jezdíš trénovat, kdo s tebou jezdí a radí ti?

Díky tomu, že bydlím u Liberce, tak se mi nabízí Ještěd a Rokytnice, ale nemám vyhraněnej kopec. Každý kopec je něčím zajímavý a na každém z nich mě čeká něco jiného a to se mi líbí. Jezdí se mnou můj přítel, který též jezdí na kole. Když si nejsem jistá, poradí mi a řekne, jestli to dám nebo ne. Často mě vodí na skoky a ukazuje co mám jak projet. Ale taky ráda jezdím s naší partičkou.


Co všechno jezdíš? Jen sjezd, nebo si zkoušela skákat, 4X apod? Umíš něco, co o tobě nevíme? :-D

Jezdím hlavně sjezd a občas freeride, 4X jen na MRSN a zkoušela jsem skákat dirty, ale moc mě to nebaví a ani nejde, spíš jsem na normalní skoky (odpalováky). Ještě jsem zkoušela BMX, ale nemá to péro a moje záda a ruce trpěly.


Co říkáš na to, kolik jezdí v Čechách holek? Co by si vzkázala někomu, kdo chce začít?

Myslím, že začíná jezdit více holek, často na kopci potkávám nové tváře, ale nikdy nás nebude tolik jako kluků. Můžeme být rády za těch pár co se nebojí a jdou do toho. Co se týče závodů tak to není žádná sláva, někdy jsme na startu jen tři a jsme rády, ale doufám, že tomu bude příští rok jinak.
Kdo tento šílený sport ještě nezkusil, tak at´neváhá a zkusí to a uvidí, že je to bezva pocit a taky velký adrenalin, když to valí dolů z kopce a začíná zkoušet, co se na tom kole dá dělat a co sám/sama dokáže.


Co ještě dál provozuješ za šílenosti? Jaký jsou další koníčky apod.

Nevím jestli šílenosti ale mám ráda skoro všechny sporty. Sedlám taky jednokolku, baví mě kick box a zkoušela jsem board na vodě. Doma se mi válejí in-line brusle na kterých jsem taky zkoušela psí kusy… Volný čas doplňuji XC a výlety se psem. Jěště bych chtěla zkusit skok padákem.


No… tak to skákání padákem musí být opravdu silnej zážitek. Moc děkuji za rozhovor a za d:key ti přeju hodně úspěchů v příští sezoně!
Ptala se: Zuzka ElKloko
Odpovídala: Jana Trojanová
Fotky: archiv Jany TrojanovéKomentáře

Publikovat jako anonymní uživatel - přihlášení, registrace

anonymní uživatel skautik 17.12.2009 v 9:30

Maaca--> jj s Dawn jsem se obcas potkal, ta holka fakt jezdi celym srdcem a je to pro ni to hlavni v zivote.

Co si tak pamatuju prepalila na crankworx takovej gap na placku ze zamrazilo, samotnej gap potreboval koule, ona to prepalila i bez nich respekt :)

anonymní uživatel Maaca (neoheller [zavinac] seznam.cz) 3.12.2009 v 17:31

vííc, ještě vííc holek do toho :) víc zde: www.nsmb.com/...

anonymní uživatel himl 3.12.2009 v 11:44

JJ dobre tak hodně uspěchu Jane... dáme někdy battle w parku :D BMX VS FULL :D

anonymní uživatel LíLa (www.oujeee.estranky.cz) 2.12.2009 v 17:02

Jo! jezdí ve stylu a perfektně,fakt super! Konečně je o ní slyšet, už si to zasloužila :)

anonymní uživatel lily 2.12.2009 v 16:01

obdivuju holky co to takhle držej!!! já se jen tak plácám a nedávám =o(( ale vám držim palce!!!jen tak dál...

anonymní uživatel čelkis (celkis004 [zavinac] email.cz) 2.12.2009 v 13:30

No pěkný šikovná holka ta Jana :)

anonymní uživatel strouhic-růzovak (strouhic [zavinac] seznam.cz) 2.12.2009 v 12:35

znááme

anonymní uživatel ickovka 2.12.2009 v 0:26

uz mam kolo tak doufam ze mi to taky nekdy ukazes jak nato:)

anonymní uživatel Lukas (nhcr [zavinac] centrum.cz) 1.12.2009 v 22:44

joooo pěkně Jane slavná holka :-) ale mi nejsme zas tak malej krámek :-)

anonymní uživatel Hroudič 1.12.2009 v 19:57

respekt..čím víc holek tim líp!!!!!!

anonymní uživatel Ladush (lsnizkova [zavinac] seznam.cz) 1.12.2009 v 16:43

heehee zavist =D =D =D

anonymní uživatel Pajinka (p.kousalova[zavinac]centrum.cz) 1.12.2009 v 15:55

pekná a doufám že mi to půjde tak jako tobě

anonymní uživatel Kissak 1.12.2009 v 15:40

přesně jen tak dááál ;-)

anonymní uživatel matheyas (matekk [zavinac] centrum.cz) 1.12.2009 v 15:23

dobre intrevijůůůů, drzim palce Jani a zrychlííííííí

anonymní uživatel mara (susnak [zavinac] seznam.cz) 1.12.2009 v 13:23

dobre Ty...jen tak dal:-)

anonymní uživatel Que 1.12.2009 v 13:22

First ;)