Video: traily s asfaltovým povrchem - ano či ne?
Autor: Keli, kategorie: Video, vydáno: 21.11.2023
Asfaltové pumptracky jsou běžné, ale traily s asfaltovým povrchem tak běžné rozhodně nejsou. Výhody asfaltového povrchu jsou jasné, větší výdrž při minimální údržbě. Jedny takové traily s umělým povrchem mají v Bentonville v americkém Arkansasu. Jaký je váš názor na takové traily? Asfalt do lesa nepatří nebo ...?
Podpořte autora mikroplatbou a kupte mu pivo! Vaše gesto ocení jeho tvůrčí úsilí a poskytne mu motivaci pro další práci. Pomozte udržet kvalitu obsahu a podpořte naši tvůrčí komunitu. Vaše podpora je cenná a oceňovaná.
Můžete poslat jedno, dvě piva, jedno pětipivo a nebo jakoukoliv částku.
Děkujeme za vaši velkorysost!
Zde je stručný návod, jak zaplatit pomocí QR kódu:
- Otevřete platební aplikaci a vyberte možnost "Skenovat QR kód".
- Nasměrujte kameru na vybraný QR kód výše.
- Potvrďte platbu a zkontrolujte informace.
- Dokončete platbu.
Podobné články
Diskuze
- Gabosh 22.11.2023 - 10:18
Tak asfaltové pumtracky jsou k nezaplacení, "bezúdržbové" v zimě na tréning využívám často. Do lesa asfalt nepatří... Jak to valí rychle v těch asfaltových klopénkách = "můj autentický příběh z dětství" kde jinde než z BRNáá :):) Kolo tzv. furt šlap nemělo žádné BRZDY v plné rychlosti na asfaltové cestě z kopce, bez helmy a jediný kousek kůže na tváři a rukou nezůstal nesedřený - takové jablko na struhadle na štrůdl :). Tzn. z asfaltových klopenek-trailů bych měla velký respekt, pokud - jen s integrálkou. Subjektivně je prostě hlína měkčí, bezpečnější?
- PTBack 22.11.2023 - 23:14
No, vzpomínka je to hezká, stačí však i povrchy některých trail center. V bikeparcích mě přijde, že je to spíš jíl-ale tam často nejsem, tak úplně nevím-ale třeba tady v Jedovnici je povrch z takový ostrokamínkový stěrkohlíny, že když jsem si tam před dvěma lety sedřel obě předloktí víc, než je obvyklé a roztrhal oba rukávy přes ně, osazenstvo dole se odvracelo, kolikrát skoro pozvracelo a já jel raději domů. Ne nadarmo se kluci z Bike oClock nedávno vyjádřili, že vzhledem k rozbitosti tratí je to vlastně skoro jak enduro a z tohodle pohledu vlastně docela dobrý. (za mně, na pevňáku na 3 Bar nafoukanejch kolech, parádní)
- Gabosh 23.11.2023 - 8:07
Jj, to věřím. Štěrk je též hóódně zrádný;). Nejlepší je přesně takový až jíl, to mám na trailech, krásně se z ní tvarují jumpíky a klopenky, drží, nemusí se extra často shapovat, ale je hodně těžká=dřina :) v dešti blbý. Úplně nejlepší je písková hlína, na jednom spotu;) je lehčí, jumpy po zatuhnutí "jako beton" - drží tvar a voda vsakuje parádně, že lze jezdit i občas v zimě.
- PTBack 23.11.2023 - 10:31
Kluci na dirtech dávají v zimě na odpaly a dopady koberce. Ale jako tahat do lesa koberec asi nebude ideální, protože tam 100pro zůstane. Já tu mám černou, sypkou hlínu a pod tím jíl. Mám naštěstí okolo 100 kg, takže ze sebe udělám "žábu" a dokonale si to poskáču a udusám. Mlácení lopatou je jen na efekt a dělá hroznej rámus. Ale z boků to moc jinak nejde. důležitý plochy zaleju vodou z flašky a počkám na déšť. Know-how z dirtů. V zimě moc nejezdím, tak vlastně úplně nevím, jak to drží ale na jaře skoky normálně skokujou dál a v děšti se taky celkem dá, i když vlastní trail si člověk v dešti domr... plánovaně nepojede, to je jasný.
- Ádoš 23.11.2023 - 13:25
by mě zajímalo, za jak dlouho to v lese roztrhají kořeny a nestabilní podloží. Asi záleží na konkrétnim prostředí. Ve městech jsou pumptracky oukej (když to nějakej šmudla nevyprojektuje 10 metrů od aleje 20 metrovejch topolů), ale v lese to může bejt v určitejch lokalitách problém už za pár let, ne? nevim, jsem jen prostej pobíječ much... plájbój ̶É̶ Áda
Mám-li na výběr žádné traily nebo takovéhle, volba je asi jasná...