Velosolutions UCI Pump Track World Championships - kvalifikační závod u nás i na Slovensku

Autor: Shotek Tiskarz, vydáno: 11.3.2024

Série 15 kvalifikačních závodů na Mistrovství světa Velosolutions UCI Pump Track World Championships 2024 odstartuje už v dubnu. Nejlepší sportovci, kteří vzejdou z kvalifikací konaných na Velosolutions Pumptracích po celém světe, získají právo bojovat o vytoužený duhový dres.


Alec Bob, mistr světa roku 2023 / Foto: Joerg Mitter

Po úvodním závodě sezóny v belgickém městě Genk bude série pokračovat po úchvatných místech napříč celým světem. Od afrického Sepheo v Lesotho, přes sídlo Mezinárodní cyklistické unie (UCI) ve švýcarském Aigle, dále do historického města Ainsa ve Španělsku, až po místa plná adrenalinu | Sugerland v Texasu nebo Košice na Slovensku.


Christa von Niederhausern získala její třetí titul v rakouské AREA47 / Foto: Joerg Mitter

V České republice, v Otrokovicích se snoubí evropský šarm se zápalem pro pumptrack, protože se zde představí specialisté na pumptrack ještě předtím, než se série kvalifikačních závodů přesune na asijský kontinent, do čínského města Yantai. Hvidovre, zasazené do malebného předměstí Kodaně bude kulisou pro další vzrušující kvalifikaci. Po ní se přesuneme na jižní polokouli, kde dostanou šanci zazářit jezdci v australském městě Dungong a novozélandském Havelock North.

Soutěž poté zamíří do fascinující krajiny v kanadském městě Sicamous v Britské Kolumbii a následně do Monthey ve Švýcarsku a Suizhou v Číně. Dále bude série pokračovat v německém městě Erlangen, kde se rovněž představí místní početná BMX komunita. Všechny tyto závodní lokality zaručí účastníkům možnost kvalifikovat se na Mistrovství světa.

Termíny kvalifikačních závodů

20. duben Genk, Belgie
2. duben Sepheo, Lesotho
4. květen Aigle, Švýcarsko
26. květen Ainsa, Španělsko
8. červen Sugarland (Texas), USA
15. červen Košice, Slovensko
14. červenec Otrokovice, Česká republika
27. červenec Yantai, Čína
10. srpen Hvidovre (Kodaň), Dánsko
24. srpen Dungog, Austrálie
31. srpen Havelock North, Nový Zéland
7. září Sicamous (BK), Kanada
14. září Monthey, Švýcarsko
16. září Suizhou, Čína
21. září Erlangen, Německo


Ryan Gilchrest, Mistrovství světa 2023 / Foto: Joerg Mitter

Kvalifikace na Mistrovství světa v jízdě na pumptracku nejsou pouhými závody, ale celosvětovou oslavou dovedností, rychlosti a kamarádství. Jezdci z celého světa se sjíždějí na tato rozmanitá místa a fanoušci mohou očekávat neuvěřitelné výkony a nezapomenutelné zážitky. Místo a datum konání Mistrovství světa "Velosolutions UCI Pump Track World Championships" bude oznámeno později.

Další informace, včetně podrobností o závodech, registrace a časovém harmonogramu najdete na stránkách pumptrackworldchampionships.com.

O Mistrovství světa "UCI Pump Track World Championships": 

Mistrovství světa "UCI Pump Track World Championships" je významnou celosvětovou událostí, kterou organizuje společnost Velosolutions ve spolupráci s Mezinárodní cyklistickou unií (UCI) a dohromady tak přináší setkání nejlepších jezdců na pumptracku. Šampionát nabízí napínavé závody na různých místech, které vyzdvihují dovednosti a fyzické zdatnosti jezdců. Pro více detailů navštivte pumptrackworldchampionships.com

O společnosti Velosolutions:

Velosolutions je předním světovým dodavatelem pumptracků. Zároveň je společnost známá svými inovativními návrhy a snahou vytvářet vynalézavá řešení svých drah. Velosolutions Pumptracky jsou proslulé svou dokonalostí a umocňují zážitek z jízdy pro jezdce, ale i diváky. Více informací naleznete na adrese velosolutions.com.

Celý tým Velosolutions Czech Republic v čele s Jirkou Gergelem Vás srdečně zve na letošní závodní sezónu. Určitě se s nimi potkáte na kvalifikačním závodě v Otrokovicích, Košicích nebo Erlangenu, na precizně vytvořených závodních drahách, kterou jsou výsledkem jejich práce.

Komentáře

Publikovat jako anonymní uživatel - přihlášení, registrace


Přepnout barvu pozadí