Michal Maroši na Crankworks obsadil 2.místo

Autor: Keli, vydáno: 24.7.2007

Závodu přihlížel i na kost zmzlý Michal Prokop, kterému bohužel nedorazila včas kola ani oblečení, sorry kamo!

Prvním závodem, který zahájil letošní megafestival Crankworx, byl právě BikerCross, což je pouze jiný název pro fourcross. Na celkem rychlé trati, jejíž výstavbu měl na starosti známý „dirtař“ John Cowan, nebylo nic extra zásadního, ale obsahovala pro-sekci, kde se letělo přes 8m dlouhý road gap.

Mezi pro riders nechyběl ani Brian Lopes, Cedric Gracia a náš Michal Maroši. kromě mužské a ženské elitní kategorie, kterou vyhrála JIill Kintner před Fionou Grifiths a místní Joanne Peterson, se jely i další kategorie, obsazené hlavně místními střelci. divácky asi nejatraktivnějším byl jistě souboj vozíčkářů na speciálních čtyřkolkách. ten nakonec vyhrál, jako obvykle, Stacy Kohut, bývalý motokrosař, jenž však i nadále brázdí kanadské kopce na svém speciálu zvaném Fourcross. cena tohoto vozítka je sice 10000 kanadských bucků, ale mezi vozíčkáři je ve Whistleru značně populární.

Závod provázel silný déšť, ktery trvá již pět dní, ale i tak byla trať celkem slušně sjízdná. je vidět, že místní stavitelé mají dostatek zkušeností s chováním terénu za různých podmínek. Díky dešti však docházelo i ke spoustě kolizí. Na nepřízeň osudu doplatil také jeden z největších favoritů – Brian Lopes, jenž v semifinále prorazil zrovna v jízdě s Michalem zadní gumu a tak se do bojů o tučné finálové šeky neprobojoval.

V mužském finále nakonec proti sobě nastoupil Cedric Gracia (Commencal), Andrew Neethling (Mongoose), Quebec rider JS Therrien a Michal Maroši. Na startu vypálili spolu Cedric a Michal, následovaní Andrewem a JS. Andrew v dolní části zaútočil na Michala, jehož nejprve předjel, ale Majkl si to nenechal líbit a v cílové rovince jeho atak odvrátil a dostal se na druhou příčku za Cedrica. v cíli nám Michal prozradil, že od prvniho skoku jel prakticky po paměti, protože přes zablácené brýle nebylo vidět ani na Cedrikovu zadní gumu. Při předjížděcím manévru prý dokonce na Andrewa málem skočil.

Odměnou za rychlost a dravost mu tak byla tučná odměna – 2000 doláčů ! To bude piv!!!

Autor: Dušan Michalečko