T-Mobile Extreme Playgrounds highlights

Autor: Navy, kategorie: Video, vydáno: 25.4.2009

T-Mobile Extreme Playgrounds je série tří závodů konaných ve třech německých městech během celé sezóny. Tato tour odstartovala minulý víkend prvním závodem s podtitulem the dirt session. Místem konání bylo město Duisburg v západním Německu.

Zajímavostí může být, že do všech tří hlavních závodů tohoto seriálu je možné se kvalifikovat přes sérii závodů T-Mobile Local Support, do kterých se mohou přihlásit dvoučlenné teamy. Samotná finálová kola se jedou vždy formou soubojů dvojic, přičemž lepší z každé dvojice postupuje dál…

Pojďme se ale věnovat právě proběhnuvší „the dirt session“. Setup závodního parku tvořila obří rozjezdová rampa s jedním gapem hned po startu a dropem/sjezdem před dirtovou částí. Ta byla v podstatě totožná se závodem Vienna Air King – tři hliněné skoky s jednou technickou vlnkou před posledním dirtem. MTB slopestyle se jel na všech překážkách a BMX rideři využívali jen dirtovou část tratě.

Samotný závod byl rozdělen na BMX dirt jump a MTB slopestyle. Na startovkách obou kategorií samozřejmě nechyběla největší jména evropské bikové scény. Nicméně vypisovat tady seznamy známých jmen nemá cenu. Ještě by bylo dobré zmínit celkové prize money, které tentokrát vyšplhalo na slušných 40.000USD.

MTB slopestyle tentokrát nejvíc zabil téměř domácí Amir Kabbani, který ve své finálové jízdě vyslal sérii backflip x-up na startovním gapu, 360 z dropu, backflip no-hander na prvním, 360 barspin na druhém a 360 tailwhip na třetím dirtu. Amir navíc vyhrál i vložený X-Box360 contest. Na druhém místě v MTB slopestylu skončil Sam Pilgrim, na třetím pak Lance McDermott a posledním finalistou byl sympatický malý velký francoz Yannick Granieri.

Kompletní výsledky obou kategorií najdete na oficiálním webu tohoto závodu.

Popisovat tady všechny detaily nemá cenu. Ostatně podívejte se na highlights sestřih a bude vám hned vše jasné…