Animal Jungle Secrets: Plzeň - Bukocross
Autor: dirtbiker, kategorie: Video, vydáno: 14.1.2011
Název trailu je opět odvozen od místa, kde se nachází, protože leží kousek od místa zvaného Bukovec. Je to vlastně severovýchodní část města Plzeň, která se rozkládá pod výrazným plzeňským kopcem Chlum s jedinou rozhlednou široko daleko. Vlastní trail se táhne od železniční tratě Praha – Plzeň až dolu k řece Berounce.
Trail se nachází na stráni s převýšením kolem padesáti metrů, délka je kolem tři sta, čtyři sta metrů. Dříve to tu sloužilo jako motokrosový areál, takže to teď de facto navazuje na dlouholetou sportovní tradici. Stavba je domluvená s majitelem pozemku, což je Sportovní klub policie Plzeň, a dokonce se s ním stavitelé nyní dohodli, že se stanou členy klubu a dostanou na traily dekret.
První kopání do svahu tu začalo někdy kolem roku 2006 či 2007, kdy tu sice stály nějaký zbytky po policejním snažení, ale kluci je nepoužívali a už to dávno shnilo. Zprvu museli začít s průseky křovin, byl tam strašnej mordor a chtělo to udělat vůbec nějaký místo, aby mohla vzniknout trať. Hlavní stavitel a taky člověk, který trail přihlásil do soutěže, je Petr Maloun a tomu pomáhají David Žalud Bušek, Václav Korabečný, Jaromír Goodfella Uxa, Michal Stehlík, Jiří Szabo, Pavel Kepka a Tachmud.
Na výběr jsou dvě lajny, lehčí a těžší, ale díky propojení se dají jezdit obě. Kluci do Animalu nahlásili lehčí horní půlku, ze který se odbočuje do těžší pasáže. Vše začíná třema bouličkama, který se musí kopírovat a člověk se rozpumpuje na první dvoják. Následuje série tří zavřenejch klopenejch zatáček, pak transfer, step-down, pět klopenek, velký kompresní boule a sérka tří velkých bikrosových skoků, takových velbloudů, a pokračuje se dvakrát kombem klopenka – dvoják, jimiž trail končí. Stavitelé se na každý rovince snažili udělat něco, co je potřeba po perfektním vyklopení trefit do bunny hopu a na dopadu se už opět skládat do další klopky, aby se tím člověk naučil perfektně ovládat těžiště a bunny hop.
Celý trail se dá projet za půl minuty, protože se jedou strašný kule, ale chce to mít na ně fyzičku. Trošku to je jak na bikrosce, ani chvilku si tu neodpočineš, není tu prostě pauza. Nejtěžší část je velký gap po wallridu, hned za ním lavice a celou lajnu zakončuje obtížnej transfer. Tady už je potřeba něco vědět, nedá se tam najet na hulváta, že to jako dáš. Nejpracnější překážka pro stavitele byly dvojáky a možná ještě těžší vyřezání obrovskýho množství keřů, kterýma to bylo všude zarostlý. Materiál na stavbu se sháněl porůznu, kdo něco měl, tak to přines.
Na Bukocross chodí pravidelně jezdit kolem dvaceti lidí, ale když je slunečnej víkend, tak to sem přiláká davy, že se už skoro nedá jezdit. Ale lokálové maj návštěvníky rádi, a pokud po nich nezůstane bordel a nezničí překážky, jsou vítáni. Při naší návštěvě jsme měli sakra smůlu na počasí, chcalo jako kráva. Prvních pár minut bylo na suchu, ale pak se to spustilo. Petr Maloun to tam s Tachmudem posílal na hrdinství, abychom měli do časopisu aspoň nějaký fotky. Jirka Zvolský už plánuje další návštěvu, protože musí něco s GoPro kamerou natočit a trail se mu taky hodně líbil a chce si na něm sám zajezdit.
Petr Maloun účast v Animal Jungle Secrets vidí takto: „Šance do soutěže, no… těžko říct, neznám ty ostatní účastníky. Ale to neni důležitý. O vítězi rozhodne, co budou lidi preferovat. Jestli nejodvážnější stavbu, tak nemáme žádnou šanci. My spíš stavíme co nejvíc pro lidi. Když postavíš ze dřeva nějaký monstra, tak ti je buď někdo sundá, anebo ti to za rok stejně shnije. Takže stavíme z hlíny. Navrhujem si trail tak, abysme si na něm udrželi fyzičku a aby lidi bez mozku přišli na to, že jim je rychlost prd platná. U nás je to o tom, jestli umíš jezdit, a ne že seš hovado. To je naše motto. My jsme lidi, kteří maj rádi ostatní ridery a sami sebe. Mně vadí stavitelé, co se snažej o zabijácký věci, na kterých nikdo nejezdí a je to za dva roky zarostlý, nebo že to dvakrát skočíš a po třetí se na tom zabiješ.“
Celý článek z tohoto trailu najdete v dirtbikeru číslo 62…
Nezapomeňte taky na vyhlašovací párty soutěže Animal Jungle Secrets!!!
Animal Jungle Secrets: Plzeň – Bukocross
Znáte tenhle trail? Můžete ho srovnat třeba se Sopkou, kterou jsme si tady představili predevčírem. Pozítří přijde na řadu nikepark Bobrovníky…
Podpořte autora mikroplatbou a kupte mu pivo! Vaše gesto ocení jeho tvůrčí úsilí a poskytne mu motivaci pro další práci. Pomozte udržet kvalitu obsahu a podpořte naši tvůrčí komunitu. Vaše podpora je cenná a oceňovaná.
Můžete poslat jedno, dvě piva, jedno pětipivo a nebo jakoukoliv částku.
Děkujeme za vaši velkorysost!
Zde je stručný návod, jak zaplatit pomocí QR kódu:
- Otevřete platební aplikaci a vyberte možnost "Skenovat QR kód".
- Nasměrujte kameru na vybraný QR kód výše.
- Potvrďte platbu a zkontrolujte informace.
- Dokončete platbu.
Podobné články
Diskuze
- dex 14.1.2011 v 16:26
No, ideál bych hledal někde mezi Sopkou a tímhle. Sopka je polo DH - moc dřiny a málo zábavy. A tohle je zase dost blízko k dirtu. Tratí jako je Sopka je u nás už docela dost, tohle je čistě pro zábavu, takže rozhodně lepší!! Ale kdyby se tak našlo něco podobnýho s parametry pro fully...
- Maaca 14.1.2011 v 23:27
jako znám dobře obě lokality a těžko rozhodovat, je to něco jinýho, BX je pumptrack s nechutnym flow, a Sopka je zas krasný FR s většíma poletama a daleko techničtější...
a DEX... di do voeprdele s nazorem ze Sopka neni zábavná a jaká dřina když je to 3x tolik z kopce než BukoX?
jestě bych počkal na další lokality, ET i Tachmud Crew jsou všechno už tak dost modelky aby jestě potřebovali nějaký Animální hadříky :D :D
moc pěkné
mi se to líbilo víc než Sopka