Foto + video: 4X ProTour - Szczawno Zdroj

Autor: Kamil Tatarkovič,, vydáno: 9.5.2012

ikonaPřečtěte si jak viděl druhé kola 4X ProTour z polského Szczawno Zdroj Kamil Tatarkovič a také vítěz a v ProTour zatím neporažený Tomáš Slavík. Podívejte se také na fotky a oficiální video.

Kamil Tatarkovič o závodech v Szczawno Zdroj: Další zastávkou nové světové fourcrossové série 4X Pro Tour bylo polské lázeňské město Szczawno Zdroj. Tato lokalita každoročně hostí kvalitní závody a vždy se jedná o skvělou akci s dokonalou diváckou kulisou. Letos si pro nás pořadatelé přichystali i živý přenos na internetu, díky čemuž se publikum ještě rozšířilo.

Trať ve Szczawnu je hodně rychlá s několika atraktivními skoky, ale také je poměrně fyzicky náročná. Celý trénink nám přálo počasí na výbornou. V depu se ale objevovaly zvěsti, že má přijít déšť a bouřky, ale nic tomu nenaznačovalo. Jakmile se ale kvalifikace přehoupla do své druhé poloviny, přihnaly se mraky a na zhruba posledních 10 nejlepších jezdců, kteří čekali na startu na svoji kvalifikační jízdu, se spustil velký liják. Rychle jsme museli vyměnit gumy a s nejistotou sledovat, jak se mění povrch na dráze. Déšť rozbahnil trať natolik, že i ti nejlepší v kvalifikaci padali a do závodu se vůbec nedostali. Zvolil jsem raději opatrnější jízdu a do závodu jsem postupoval na 28. místě.

I přes nevýhodné postavení na startu se mi celý večer dařilo a postupoval jsem vyřazovacími jízdami až do finále, kde jsem nakonec obsadil 3. místo, z čehož jsem měl radost!

Škoda jen, že závody byly narušeny nepřízní počasí, což trochu odradilo diváky. I tak to ale byla super akce a díky dešti byly závody alespoň o poznání zajímavější.

„Kvaldu nám hodně znepříjemnilo počasí, kdy posledních 20 riderů jelo na totálním mokru a muselo se přezouvat. Tohle nebylo úplně fér, ale počasí se holt poroučet nedá. Já jsem naštestí zajel docela rozumnou jízdu, ze které pak vypadl 3.flek, což za daných podmínek bylo víc než dobrý. V závodě to pak bylo hodně divoký, jelikož pořád pršelo a trať byla jízdu od jízdy těžší. Byl to jeden z nejnáročnějších závodů, co se týče fyzičky. Po finále jsem byl už úplně vyřízenej, ale vše klapalo jak má a podařilo se mi vyhrát…“, řekl po závodě Tomáš Slavík.