Report: mex925.cz Hcore contest 4

Autor: Tomka, kategorie: Report, vydáno: 9.8.2012

ikonaSobota 4. srpna hostila v zuberském bikeparku již tradiční čtvrtý ročník Hcore contestu. Počasí bylo vynikající a již dopoledne bylo jasné, že se budou dít velké věci, nikoho o tom nenechali pochybovat kluci Jan „Junior“ Pečeňa a jeho parťák Mates Sedlák, když v tréningu začali drtit frontflipy v pětimetrové výšce na tamním resi.

Ve tři hodiny odpoledne odpálilo komentátorské duo Tomka a kouzelný Vašek ostré jízdy kvalifikace, do které se přihlásilo přes třicet borců, přestože se jednalo o kvalifikaci nebyla nouze o tailwhipy, backflipy. Triky tam padaly jako by se nechumelilo, bohužel do finále mohlo postoupit jen 10 nejlepších a proto se porota, v jejímž čele nestál nikdo jiný než náš nejprogresivnější reprezentant v FMB tour Tom Zejda, jala počítání. Tuto krátkou pauzu vyplnila mistní taneční skupina „Check it out“ a kluci je checkovali opravdu vydatně.

Finále bylo ve znamení neskutečných výkonů všech zúčastněných, stavitelé bikeparku střemeníčko Kuba Hradil a Štěpán Zatloukal se vyndávali neskutečným stylem, superman seatgrab, kondor do barspinu nebo flatspin 360 rozhodně nezůstaly neviděny, ale porota byla neúprosná.

V bmx kategorii diktoval jednoznačně nejvíce Jan „Junior“ Pečeňa, který byl svými jízdami včetně 360 z dropu o třídu výš než všichni ostatní. Na druhém místě ho následoval jeho parťák Mates Sedlák a na třetím Ondra „Keči“ Kubíček.

Mtb měla svého vítěze taky jasného a byl to místní Ondra „Krtkov“ Krčmář, přešel ze skateparků a začal trénovat v Zubří na dirtech a ten progress je neuvěřitelný. O Ondrovi ještě hodně uslyšíme, na druhém místě se umístil nesmrtelný Martin Sitáš z Námestova a trojku bral stylař Honza Volf aka „BigDaddy“..<>V zápětí po finálových jízdach diváci nestačili vydechnout a už jim byla servírovana šílená show neskutečných zabijáků na pitbicích – Martin Mareš, Dave Bian a Luďek „Jankáč“ Jankovský, kluci si na pitech dávali celý park, všechny dirty, step up, step down dokonce i dropy! Exhibici zakončil Dave Bian svým ortodoxním flip nohanderem na ryze dirtovém skoku. Za což si zasloužil přízeň všech divaček.

Pro zpestření následoval klasicky sranda závod v pumptracku na deset kol, o basy piv pro první tři zúčastněné. Nejrychlejší byl Pavel Havran, následovaný Martinem Prokterem Fialou a Ženou.

Závěr adrenalinem nabitého odpoledne patřil jako obvykle večerním koncertům, na tom letošním ročníku se představilo pět kapel v čele s HC3, Criminal Collection a Bikkiny Shop takže o zábavu bylo postaráno. To vše bylo zdarma díky naším partnerum mex925.cz nadace 02 a valmezbike. Naviděnou příští rok!

Obsáhlejší gallerie a výsledky budou k vidění na webu www.hcore3.com a nebo na FB Fan page parku.

Podobné články

Diskuze

  • anonymní uživatel Dan 10.8.2012 v 12:27

    P.A.R.A.D.A!

  • anonymní uživatel Matej Kopecky (makobmx (a) gmail.com) 11.8.2012 v 10:35

    LoL luxus

Komentáře

Publikovat jako anonymní uživatel - přihlášení, registrace


Přepnout barvu pozadí