Ikony zůstávají u Rocky Mountains
Autor: Čert, vydáno: 28.2.2013
Kultovní kanadská firma Rocky Mountains Bicycles (ono používat doménu bikes.com to už má nějakej faktor frajerství!) vypustila press release o znovu-podepsání smluv se všemi stávajícími členy jejich freeride týmu, který samozřejmě přistál i v našem mailu. I v roce 2013 budou tedy tyto kola sedlat tito 4 jezdci:
„Kmotr freeridingu“ Wade Simmons, člen mountainbikové síně slávy. Jezdí za RM už 18 let a je nejenom reprezentantem ale masivně se podílí i na vývoji a designu nových produktů. Do roku 2k13 se plánuje zaměřit na enduro závodění.
Thomas Vanderham, jediný muž který se dostal do top 10 na všech dosud odjetých RedBull Rampage. Podle svých slov vyrostl při sledování videí jezdců RM a je pro něj velkou ctí být členem této bikové rodiny už více než 10 let
„Big mountain“ rider a slopestyler Geof Gullevich, se svým custom modelem Slayer SS má v plánu obrazit všechny myslitelné (pro evropana spíše ty unreal a nemyslitelné) slopestyle a freeride contesty, jako Crankworx, Clawworx či Rampage. Kromě toho je svou účastí v četných videích naprosto ideální „modelka“ se svým syrovým a agresivním ridin' stylem.
A „last but not least“ je nepřehlédnutelná postava, „konstruktér dobré nálady“, člověk, jehož nezapomenutelný smích je nakažlivější než ebola, Brett Tippie. „Tip“ pracuje v Rocky Mountains bikes více než polovinu svého života, a kromě ježdění se objevuje jako speaker na Crankworx či BC bike race nebo předává svoje četné zkušenosti na Camp of Champions.
O tom jaká nálada asi panuje v RM bikes nejlépe vypovídá oficiální vyjádření Francise Argouina, obchodního ředitele této firmy, který tvrdí, že: „…ačkoli jsou závody a slopestyle contesty rozhodně hustá podívaná, pravá "duše“ mountainbikingu je v ježdění s přáteli, v objevování, v posouvání vlastních hranic a ne v trápení se setinkami nebo s tím co si myslí judges."
Je proto více než správné, že „Rockies“ nereprezentují vyložení závodníci, ale spíše „opravdoví“ bikeři, lidé kteří stáli u zrodu jak freeridingu jako takového v „devadesátkách“, v případě Simmonse a Tippieho, tak u „new school“ big mountain ježdění (první a druhá dekáda jednadvacátého století – Vanderham a „Gully“).
Foto: Margus Riga
Podpořte autora mikroplatbou a kupte mu pivo! Vaše gesto ocení jeho tvůrčí úsilí a poskytne mu motivaci pro další práci. Pomozte udržet kvalitu obsahu a podpořte naši tvůrčí komunitu. Vaše podpora je cenná a oceňovaná.
Můžete poslat jedno, dvě piva, jedno pětipivo a nebo jakoukoliv částku.
Děkujeme za vaši velkorysost!
Zde je stručný návod, jak zaplatit pomocí QR kódu:
- Otevřete platební aplikaci a vyberte možnost "Skenovat QR kód".
- Nasměrujte kameru na vybraný QR kód výše.
- Potvrďte platbu a zkontrolujte informace.
- Dokončete platbu.
Jednou takhle budu cist, jak Kubasjz a Ludan jezdi za Agang vic nez pulku sveho zivota a jak utvareli tvar ceskeho MTB jezdeni :-D