MojeKolo

Budějovický minibikepark Máj otevírá brány tuto sobotu

Autor: Keli, vydáno: 1.4.2014

ikonaKluci z FRBikes (Pavel „Schwara“ Schwarz a Pavel „Kojc“ Kočer) dokončili svoje dvou a půl leté snažení a tuto sobotu otvírají první legální bikový plácek v Českých Budějovicích. A kromě slavnostního otevření budou na pořadu dne i dva závody, pumptrackový závod FRbikes o zlatou pumpu a Dirt Jam. Více v jejich pozvánce…Naše dvou a půl leté snažení konečně nese ovoce a tuto sobotu otvíráme první legální bikový plácek v Českých Budějovicích.

Minibikepark Máj je veřejné sportoviště pro horská a BMX kola.
Investor: statutární město České Budějovice
Design a realizace: FRbikes.cz, podzim 2013
Oficiální otevření minibikeparku: Sobota 5.4. 2014
Lokace: ulice U lesa, sídliště Máj, České Budějovice
Facebook: https://www.facebook.com/minibikeparkmaj

Jelikož je Minibikepark Máj veřejným sportovištěm a je financovaný z veřejných peněz, navrhovali jsme ho tak, aby sloužil co nejširšímu spektru uživatelů, aby byl bezpečný a sjízdný pro děti a začátečníky a zároveň atraktivní a zábavný pro ty, co na kole už něco umí. Park na ploše 50×40 metrů obsahuje řadu tří příjemných lavic za sebou a jeden pořádně našejplej funbox ideální na pilování triků. Zbytek plochy vyplňuje velký pumptrack vhodný jak pro začátečníky, tak pro pokročilejší trénink techniky a fyzičky. Vše je navzájem logicky propojeno a park nabízí spoustu možností a variací jak ho projet, nebo proskákat. Minibikepark by nebyl dokončen bez pomoci mnoha dobrovolníků, za což jim patří nehynoucí dík. Poslední úpravy jsme prováděli ještě tento týden.Slavnostní otevření v sobotu 5.4. 2014
Čeká na vás dobré svezení a příjemná atmosféra. Jako doprovodné akce jsme pro vás připravili závod na pumptracku pro všechny věkové kategorie. Na hliněném dirtu/funboxu proběhne Dirt Jam, při kterém se budete moct pokochat rozličnými triky a rotacemi přes všechny osy. Tak si přijďte zajezdit, zafandit, nebo jen na kus řeči.

Program – sobota 5.4. 2014
12:30 – slavnostní otevření a pokřtění Minibikeparku Máj
13:30 – FRbikes o zlatou pumpu – pumptrack Race
14:30 – FRbikes Dirt Jam na hliněném funboxu
15:00 – volné ježdění

FRbikes o zlatou pumpu
Otevřený závod na pumptracku na čas pro horská i BMX kola.

Kategorie:
Špunti do 8 let – jeden malý okruh, šlapání povoleno
Potěr do 11 let – dva malé okruhy, šlapání povoleno
Junioři 12 – 14 let – dva velké okruhy
Ženy – dva velké okruhy
Open (všichni ostatní) – dva velké a jeden malý okruh – bez šlapání!

Startovné: 0Kč
Povinná výbava: helma, doporučená výbava: rukavice, chrániče kolen a loktů.
Ceny: respekt soupeřů, drobné věcné od FRbikesFRbikes Dirt Jam
Dvacetiminutový jam plný triků na dirtovém hliněném skoku (funboxu). Jezdci a diváci sami zvolí vítěze.
Helma je povinná, startovné zdarma!Pumptrack je hit posledních bike sezón. Jedná se o malý okruh, či soustavu okruhů, kde se jezdec pohybuje a zrychluje jen „pumpováním“ hliněných boulí a projížděním klopených zatáček. Pumptrack je bezpečný a velmi zábavný trénink oblíbený začátečníky, dětmi i pokročilými jezdci. Nabyté dovednosti, kontrola nad kolem a cit pro terén, lze zužitkovat ve všech bikových disciplínách od dirt jumpu přes sjezd až po cross country. Pumptrack má relativně skromné nároky na prostor i stavební náklady, ale zato nabízí vysokou užitnou hodnotu pro široké spektrum uživatelů.

FRbikes.cz
Iniciátoři, designéři a stavitelé Minibikeparku Máj.

Diskuze

  • anonymní uživatel vale 46 1.4.2014 v 21:48

    výborný počin. palec hore!

Komentáře

Publikovat jako anonymní uživatel - přihlášení, registrace


Přepnout barvu pozadí