Report: Diverse Downhill Contest Wisla - očima a slovem fotografa

Autor: Lukáš Navrátil, kategorie: Report, vydáno: 29.4.2014

První letošní závod, při kterém se rozdávají UCI body na území střední Evropy (a je mimo jiné také českým nominačním závodem), se odjel 27. dubna ve Wisłe v Polsku. Většina českých i slovenských závodníků na Wisle trénovala už nějaké víkendy předtím, a tak se jich nyní na startu sešlo opravdu dost.

(Nejen) Trať, byla v sobotu více než jen vlhká. Nevím jak v pátek, ale v sobotu ráno vydatně pršelo. Během dne taky něco spadlo. Motokros začal, docela nečekaně už při příjezdu k areálu. – Čím blíže jste byli lanovce, tím větší punk to byl. – Trať i za sucha je podle mě pro mírně pokročilé jezdce. Teď, když nám pěkně vylezly „hadice“ a kameny, a vyjezdily se drážky, stala se trať tak nějak bojem o přežití. Boji nepomáhalo ani to, že se motalo všude přes 320 přihlášených střelců(!).

Celkově ježdění v sobotu bylo spíš o tom, kdo se vyndá méněkrát, než kdo zajede lépe a rychleji. Neděle začala tak, že si říkám, jak je dnes krásně sucho. „Dnes to bude o něčem jiném“, říkám si. Zklamání opět přišlo při motokrosu na parkovišti a kouknutím na jezdce co přijížděli z prvních jízd. Nicméně se to proti sobotě všechno dost zrychlilo. V mužích z kvalifikace postupovalo do finále 70 jezdců (elita i junioři dohromady) .

Ve finále byl v posledním lese slyšet pořádný bordel. S tím, jak jinak, začínali většinou čeští fandové a rideři. Podle některých se kotel blížil i úrovni svěťáku. Možná, že i právě tenhle český kotel vyhecoval Honzu Čepeláka, který si v elitě dojel pro luxusní druhý flek! Nejlíp z mužů si s tratí poradil Sławomir Łukasik (POL), který se dostal dolů za 2:06.777. Nej­rychlejší ženou byla Jana Bártová s časem 2:48.636.

A co na to sám Koulecz? Zeptal jsem se ho!

Honzo, jak hodnotíš závod ve Wisle? Co trať a tvoje jízdy? Jak se cítíš po zimě?
„Závod ve Wisle byl hodně povedenej, jak po stránce organizační, tak i parádní atmosféra diváků a silná konkurence ve startovním poli. Trať měla pár změn oproti loňsku, ale mnohem techničtější jí udělal déšť, po kterém kameny a kořeny pěkně klouzaly. V semifinále jsem vycestoval mimo trať a než jsem se na ní vrátil, tak jsem pár vteřin ztratil. Na finále trať ještě trochu vyschla a zrychlila se. Moje finálová jízda už byla celkem podle mých představ a stačilo to na 2. místo. Po zimě se cítím v celkem dobré formě, ale stále je na čem pracovat, uvidíme, jak si mi bude dařit v dalších závodech.“