Aktuálně z Megavalanche 2014 - kvalifikace

Autor: Keli, vydáno: 11.7.2014

Podruhé se ozýváme z francouzského Alpe d'Huez, z dějiště jubilejního dvacátého ročníku nejslavnějšího sjezdového maratonu Megavalanche. Ročník je sice jubilejní, ale počasí to jaksi nebere na vědomí a pořadatelům přidává práci. Celotýdenní deštivé počásko z jindy zábavné trati udělalo boj o život a z toho důvodu se start kvalifikačních jízd posunul o fous níže a sobotní závody Mega Ladies a Mega Challanger se nepodívají na ledovec a budou startovat z místa původního startu kvalifikace. Na ledovci totiž každý den napadlo 20cm nového prašanu. Jestli pojede nedělní hlavní závod z Pic Blanc se ukáže až podle počasí. Pokud bude závod na ledovci, tak je jisté, že se pojede na oči, protože snad nikdo se na ledovec s kolem nedostal.
Hromadný start, toto je MegaPátek je na Mega tradičně vyhrazen kvalifikačním jízdám, ani letos tomu nebylo jinak. Naštěstí dnes při všech jízdách svítilo slunce a trať dost vyschla, zrychlila se. Mezi favority, které pořadatelé vybrali ze všech startujících, se dostal i náš Kamil Tatarkovič, který startuje hned v první vlně s číslem 2. Co se týče počtu zástupců, tak Česká republika se dostala na deváté místo, máme o dva zástupce více než nesrovnatelně větší Polsko. 28 Čechů na startu je slušné číslo, když uvážíte, že například v roce 2008 zde startovali pouze dva.
Cíl kvalifikace, místo s největší koncentrací smějících se lidí v HuezuBohužel ve startovním poli chybí velká jména, která jsme zde potkávali v minulosti, důvodem je termínově kolidující závod Enduro World Series v La Thuile. Mimochodem na startu je i vítěz prvního ročníku Megavalanche v roce 1995 Francois Dola.
Jediné místo se sněhem na trati kousek od startu pole startujících rozděliloKdo vyhraje celkově se dozvíme sice až v neděli před obědem, ale dnešní kvalifikace hodně napověděla. Téměř všichni favorité postoupili do hlavního závodu, i česká účast bude hojná a to ještě několika jezdcům postup utekl jen o prsa, pánové Potůček a Jančík byli první resp. druhý nepostupující ve své vlně. Výsledky najdete na www.megavalanche.com.
Fanda Kýhos
Jeden z nejzkušenějších českých účastníků na Mega Oskar Jančík mel smůlu, když mu postup utekl o dvě pozice
Jeden ze skoku v Huezu
Jedna z nespočetného počtu zatáček na trati
Malej Bart a Smety v cíli
Mega se nevzdává, dojíždíš i na ráfku
Pavel Čep zajel solidní jízdu a s přehledem postoupil
Potok na tratiRozsviťte světla, vjiždíme do tuneluBart a Máchal
Tomáš Hradecký
Tomáš Potůček dojel jako první nepostupující
V horní části trati se jelo ještě v balíku
Willfried van Hattered vyzul plast z prvního fleku, ale dojel do cíle na 4. místě
Kolo jako od Josh Bendera triple Monster a 26kg

Diskuze

  • anonymní uživatel HiPP 14.7.2014 v 10:58

    chlapik z poslednej foto mal urcite v uphiloch vyhodu :)

  • anonymní uživatel stan (stan.mi [zavinac] centrum.cz) 15.7.2014 v 6:36

    Chlapík na poslední fotce je Daniel Craig, ne?

Komentáře

Publikovat jako anonymní uživatel - přihlášení, registrace


Přepnout barvu pozadí