TZ: Hledá se Evropský enduro šampion!

Autor: trailsolutions.at, vydáno: 1.5.2015

První Mistrovství Evropy v horské enduro cyklistice UEC se uskuteční v červnu 2015 v rakouském Kirchberg – Brixentalu.

Vše je připraveno na první oficiální Enduro Mistrovství Evropy: od 20. do 21. června 2015 bude v tyrolském Kirchbergu Rakousko hostit tuto historickou událost. V této stále mladé disciplíně budou oceněni nejrychlejší enduro jezdci kontinentu a nejlepší ze všech získá první oficiální enduro titul, v souladu s nařízeními UCI a pod záštitou UEC (Union Européene de Cyclisme). Očekává se účast nejlepších enduro jezdců z 17 zemí Evropy, včetně několika z nejlepších enduro jezdců na světě. Soutěžit na Enduro Mistrovství je nepochybně vyhledávanou příležitostí ve světě horské cyklistiky a tato akce je přítažlivá ještě o něco víc, jelikož to budou první oficiální enduro závody organizované v souladu s nařízeními UCI. Očekává se, že akce UEC MTB Enduro Mistrovství Evropy přiláká 450 jezdců, kteří budou soupeřit nejenom o nejcennější trofej v elitních kategoriích mužů a žen, ale také o titul ve třídách U23 juniorů, jakož i masters. Červnový termín byl zvolen tak, aby byl v souladu s programem evropského seriálu European Enduro Series, který se uskuteční v italském Punta Ala na konci dubna, a který také přispěje k určení pořadí a kvalifikací.

Očekává se, že mezi 17 účastnickými zeměmi šampionátu budou také velké cyklistické krajiny, jako jsou Francie, Velká Británie, Itálie, Španělsko a Německo. Pod vlajkami rodných zemí o titul zabojují nejlepší jezdci světa, jako Mistr světa v enduro 2013 Jèrome Clementz a Remy Absalon (oba FRA), Anneke Beerten (HOL) a úřadující Mistryně světa v enduro Tracy Moseley (VB). Tratě (včetně „Lisi Osl Trail“) nebudou jedinou výzvou, kterou budou muset profesionální jezdci zdolat, bude na ně také čekat armáda místních závodníků, kteří udělají vše pro to, aby se na tyto velké hráče vytáhli.

První UEC MTB Enduro Mistrovství Evropy 2015 se budou konat v tyrolském Kirchbergu, v oblasti Kitzbühelerských Alp kolem Brixentalu. Tato specializovaná Mekka ježdění má už svoje zkušenosti s organizací enduro závodů a dokázala, že tato lokace je skvělým místem pro uspořádání velkých akcí horské cyklistiky, včetně Mistrovství světa v maratonu na horských kolech. Vynikající infrastruktura a výborný systém sítě tratí se skvěle hodí k soutěžnímu enduro formátu a splňují všechny mezinárodní požadavky.

Vývoj kategorie enduro v minulých letech dokazuje, že tento nový soutěžní formát je excelentním měřítkem jezdeckých zručností a schopností v tomto tak rychle se vyvíjejícím, mnohostranném sportu. V mnohých zemích Evropy, jako například v Itálii, Francii anebo Velké Británii, vznikly silné národní seriály se stále rostoucím počtem kvalifikovaných účastníků. Uspořádání prvních UEC Enduro Mistrovství Evropy je dalším významným krokem směrem k dosažení trvalého uznání této nové soutěžní disciplíny.

Pro více informací navštivte prosím www.europeanenduroseries.com

Komentáře

Publikovat jako anonymní uživatel - přihlášení, registrace


Přepnout barvu pozadí