Continental

TZ: Enduro serie 2015 startuje již tento víkend!

Autor: Keli, vydáno: 21.5.2015

Již tuto neděli 24. května bude startovat první závod české Enduro serie 2015 – Specialized Enduro Race Kouty v Koutech nad Desnou, kde se bude bojovat o první body do celého seriálu. V letošním roce se koná plnohodnotný třetí ročník Enduro serie, celkové prvenství z loňského ročníku bude obhajovat Jirka Fikejz mezi muži a Andrea Drengubáková mezi ženami. Tady je malá pozvánka do Koutů.

Enduro serie přidává v roce 2015 opět jeden nový závod navíc, novinkou v seriálu bude závod 16. 8. v Malé Morávce, pořádaný pod taktovkou Kamila Tatarkoviče. Ten si vzal na starost i letošní trať v Koutech nad Desnou, tak se nechme překvapit, co nového a zajímavého v této jesenické bikové mekce vymyslel. Komu se nepodaří dorazit v neděli do Koutů, ale enduro by rád vyzkoušel a nebo pomýšlí na celkové seriálové umístění, bude mít dalších 5 šancí. Kromě již zmíněného otvíráku 24. 5. v Koutech (Specialized Enduro Race Kouty), se uskuteční:

7. 6. Rock Machine Enduro Race Ještěd – Liberec
28. 6. Specialized Enduro Race Zadov – Zadov
16. 8. Enduro Race Morávka – Malá Morávka
30. 8. Specialized Enduro Race Most – Most
13. 9. Giant Enduro Race Špičák – Železná Ruda

Tváří letošního seriálu je opět Michal Prokop, kdo chce od něj pozvat do Serie osobně, tady je jeho pozvánka na letošní závody a nebo to osobně vysvětlí v Koutech, které si samozřejmě nenechává ujít.

Jak vyplývá z názvu série i jednotlivých závodů, seriál nemá v letošním roce jediného generálního parntera, ale téměř každý ze závodů má svého partnera titulárního. Pro závodníky a účastníky seriálu to znamená, že se otevírá možnost pro testování i dalších značek kol, kromě značky Specialized tak budou k otestování i kola Rock Machine a Giant a to nejen na závodě, kde jsou společnosti titulárním partnerem.

Další novinkou v seriálu je otevření kategorie pro HOBBY. Závodníci přihlášení do této kategorie vynechají technicky nejsložitější RZety a navíc přibyla v kategorii i extra věková skupina pro juniory (15–17 let). Všechny RZety absolvují samozřejmě závodníci přihlášení do kategorie RACE, ve které se budou letos rozdělovat body v kategorií Muži 18–34 let, Ženy 18+ a Maters tj. Muži 35+. Nově je v kategorii RACE povinnost integrálních helem při měřených RZetách, pokud nebude pro konkrétní závod uvedeno jinak.Jaké tratě na vás v Koutech letos čekají? 
Kategorie RACE pojede 5 měřených RZ, kategorie Hobby vynechá poslední 5. RZ a absolvuje tedy celkem 4 měřené úseky.

Startovat se bude v 10:00 z parkoviště v Koutech v intervalech dle loňského pořadí do prvního transferu. Do prvního měřeného úseku vyrazí závodníci v 30s intervalech. RZ1 bude startovat z místa nazývaného U Obrázku a povede až dolů na parkoviště. Délka bude necelých 2,5km s převýšením téměř 300m. Následně se lanovkou závodníci vyvezou nahoru, kde bude start RZ2. Do cíle RZ2 potom přijedou na lesní cestu, která je v minulosti zavedla právě ke křížení U Obrázku. RZ2 bude svojí délkou pod 2km s převýšením okolo 250m patřit v Koutech k těm méně náročnějším tratím.  Bude obsahovat kromě spousty klopenek i novou vyhrabanou pasáž. RZ3 bude kopírovat celou, tolik oblíbenou, bikeparkovou trať s názvem Medvědice a bude mít cíl u spodní stanice lanovky, délka cca 3 km a převýšení 600m. Aby se jezdci dostali na start RZ4 budou muset vyšlapat výjezd  po asfaltu na Dlouhé Stráně. Odměnou bude RZ4 s délkou přes 3,5km a převýšením přes 500m. Nemusíte mít ale z těchto čísel strach. Pořád to bude krásně odsýpat z kopce a jízdu si určitě všichni užijí. Na poslední RZ5 se vydá pouze kategorie RACE a opět budou mít jezdci možnost využít místní lanovku. Pátá RZ bude začínat v místě křížení všech bikeparkových tratí a povede po černé trati až dolů na parkoviště. Na délce okolo 2km sjedou závodníci o zhruba 400m níže do cíle celého závodu. Vyhlášení všech kategorií proběhne od 16 hod v areálu závodů, který bude na centrálním parkovišti v Koutech. Pro kategorii Race jsou připraveny price money, hobíci budou oceněni hmotnými cenami.

Stejně jako v loňském roce převezme nad jednou z vybraných RZ primariát RedBull a v rámci celého seriálu se uskuteční vložený RedBull Race. Nejrychlejších a nejspolehlivější letec mezi muži a ženami vyhraje i letos akrobatický let s RedBull Flying Duo. Podmínky jsou I letos tvrdé – podmínkou je účast a dokončení všech závodů serie a v součtu dosažení nejnižších času ze všech šesti RZ označených jako RedBull.   V rámci závodu Specialized Enduro Race Kouty budete mít možnost zapůjčit a otestovat trailová/enduro kola Specialized modelových řad Stumpjumper FSR a Enduro. Navíc firma Specialized do Kout přiveze k otestování své čerstvé trailové novinky. Kola je možné rezervovat od 19.5. od 10:00 na www.testthebest.bike. Zapůjčení je ZDARMA, potřebné jsou pouze 2 doklady totožnosti. Počet kol je omezen.   Kvalitní servis bude zajištěn francouzskou firmou Mavic, která letos oslavila 125 let své existence.  Velkou pozornost tato firma věnuje právě i nové enduro disciplíně, a proto v letošní Enduro serii nabídne bezplatný servis všem startujícím ve žlutém servisním stanu Mavic v areálu. Až na tuto vyjímku samozřejmě jinak není povolena v závodě cizí pomoc.

Nechybět bude ani občerstvovačka od firmy Nutrend, kde budou mít závodníci možnost chvíli odpočinout a načerpat potřebou energii na náročné výjezdy.

Výjezdy lanovkou jsou během závodu součástí startovného, při tréninku si závodníci výjezdy lanovkami hradí. Tratě budou vyznačeny kompletně v sobotu 23. 5. od 11 hod, od tohoto času bude povolen oficiální trénink. Předčasné najíždění tratí RZ není povolené a může být penalizováno. Měření během závodu bude opět čipovou technologií, stejnou jako v předešlém roce.

Kdo není ještě do závodu přihlášený, má šanci v sobotu od 15:30 do 18:00 a v neděli před závodem od 8:00 do 9:45.

Více informací o seriálu, závodech a pravidlech na www.enduroserie.cz nebo na facebooku www.facebook.com/enduroserie.cz  

Podobné články

Diskuze

  • anonymní uživatel DD 23.5.2015 v 11:12

    budou v RZ vyjezdy ala Rob a nebo vicemene DH? podle mapek a popisku to vypada DH friendly

Komentáře

Publikovat jako anonymní uživatel - přihlášení, registrace


Přepnout barvu pozadí