Pozvánka: Dual jako Brno - po letech opět dualové klání v Brně

Autor: Keli, vydáno: 17.4.2016

Brno je s dualem historicky spjato. Největší dualové závody v historii českých horských kol se jely v druhém největším městě České republiky. Pamětníci si vzpomenou na závody King of Monte Bů, tehdy před patnácti lety se na sjezdovce na Kraví hoře odehrály souboje loket na loket za dohledu tisíců diváků (King of Monte Bů, rok 2000, objektivem Michala Oppitze níže). Poté si dual vzal na dlouhá léta pauzu. A letos, letos nastává jeho znovuzrození.

Na znovu obnovené dualové dráze na Vinohradech se v půli května (14. května 2016) po patnácti letech od posledního King of Monte Bů odehraje dualový závod velký jako Brno – Dual jako Brno. Samozřejmě se jedná o nadsázku, závod je určen všem jezdcům! Pro účast v závodě není třeba žádná licence!Registrace již běží na webu dualjakobrno.cz, takže neváhej a registruj se.

Trať se nachází v městské části Brno Vinohrady za supermarketem Penny (viz. mapka na webu závodu).
Dráha závodu má délku 230 metrů a převýšení 23 metrů. Nachází se na ní šest skoků, přičemž největší z nich bude mít i menší variantu.Legenda:
1. skok, 1,5m
2. skok příkop, 1m
3. postupáček do zatáčky, 2m
4. velká a malá máma, 5m nebo 2m
5. zpomalovací skok, 2m
6. skoro cílový skok, 2mDalší informace hledej na webu dualjakobrno.cz nebo na facebooku Dual jako Brno.Závod Dual jako Brno mohl vzniknout díky podpoře firem Meatfly a Pivovar Ferdinand, mediálním partnerem je DoleKOP.COM.

Diskuze

 • anonymní uživatel Tygr 17.4.2016 v 8:26

  a já sem PRO!!!

 • anonymní uživatel cubephotography (cube (a) cubephotography.cz) 17.4.2016 v 10:34

  boží! že by HT comeback :-D

 • anonymní uživatel morče 18.4.2016 v 6:51

  škoda že se to kreje s ul-letem chlapi...

 • profilová fotka Keli 18.4.2016 v 8:37

  Bohužel, závodů je tolik, že nelze vybrat termín, tak aby se nekryly s nějakýma dalšíma. Brno je ale od Ústí natolik vzdálené, že si akce nekonkurují a závodníky neodeberou.

Komentáře

Publikovat jako anonymní uživatel - přihlášení, registrace


Přepnout barvu pozadí