Report: FFT Slopestyle 2016 - slopestyle v ČR s nadupanou konkurencí

Autor: Michal Moravec, kategorie: Report, vydáno: 17.8.2016

Sedmý ročník FFT Slopestyle 2016 je za námi a musím říct, že to byla skvělá bikerská podívaná a divoká westernová show. Během pátečního večera jsme si střihli pohodový FFT pumptrack contest, který nám lehce zavlažil osvěžující déšť. Z 11 přihlášených divochů brali nejlepší fleky tito borci… první Damjan Siriški, který předvedl, jak se mají správně prolítávat klopny, následovaný dvěma lokálama Alešem Drymlem a třetím Honzou Kulhavým. Těsně pod bednou skončil v rozstřelu o třetí místo Tomáš Zejda.

Sobota už se nesla v duchu westernových teplot a co bikeři ve 35 stupních předváděli? Smekám klobouk! Na vyprahlých pláních divokého westernového FFT městečka se od rána proháněla třicítka bikerů. Do kvalifikace se nakonec přihlásilo 23 kovbojů, aby desítka nejlepších poměřila síly s TOP 5 pozvanými ve finále. Bohužel nám nakonec odřeklo účast několik borců z Maďarska a Polska (asi nejsou na takové teploty zvyklí), ale i tak to bylo hodně divoký. Poprvé v historii FFT Slopestyle závodu se probojoval místní týpek Lukáš Procházka z Ústí nad Orlicí do finále. Je vidět, že ty kluci rostou společně s úrovní závodu.

Jakoby ta pětatřicítka na teploměru nestačila, DJ Lucky boy nás dostával během celého dne do varu a bikeři předváděli neskutečný triky. CanCan tanečnice nenechaly svým sexy vystoupením jedinýho panáčka chladným, někteří museli jít i měnit trenky. Prostě western jak má být! Před finálovými jízdami si bikeři užili představovačku s krásnými Saloon ladies a pak? peklo na zemi.

Kluci ve finále motali neskutečný kombinace. O vítězi rozhodl po strhující bitvě mezi trojnásobným vítězem Tomášem Zejdou a Teodorem Kováčem jediný bod, a to ještě v rozstřelové jízdě – Super finále, kterou jelo 6 nejlepších. Vítězem se nakonec po čtvrté v řadě stal leader Tomáš Zejda, který jako jeden z mála, možná jediný, stihl umotat barspin i z kostela. Dále si švihl triky 360 tailwhip na Californii, barspin na Sheriffa, 360 table dolů, barspin na Saloon, 360 x-up dolů a na nejdelší Báře jeho oblíbený extra protažený signature tailwhip. Teo Kováč skončil druhý a umotal tam na Banku barspin, dolů tailwhip, na Undertaker gapu 360, přes dirt u Saloonu backflip barspin a na posledním Station jumpu backflip condor. Překvapením celého závodu se ale stal třetí Vilibald Vítek. Kovboj, který byl u nás poprvé to nadiktoval následovně? California dirt backflip 360, ze Sheriffa superman seatgrab, na Saloon 360, dolů taky 360 a na posledním dirtu frontflip condor. Aby toho nebylo málo v best trick contestu vytáhl Oscar Medina z Argentiny frontflip no hander a o nejlepší trik v závodě se postaral Petr Andreev z Ruska, který poslal flipwhip.

Celkové pořadí finálových jízd bylo tedy:
1. Tomáš Zejda CZ 85 bodů
2. Teodor Kováč CZ 84 bodů
?3. Vilibald Vítek CZ 80 bodů?
4. Bernd Winkler AT 78 bodů?
5. Petr Andreev RU 76 bodů?
6. Damjan Siriški CZ 75,5 bodů?
7. – 8. Jakub Hejl CZ 69 bodů
?7. – 8. Daniel Liška CZ 69 bodů
?9. Oscar Medina COL 65 bodů?
10. Jan Špika CZ 64 bodů
?11. Filip Kamidra CZ 58 bodů?
12. Martin Adámek CZ 56 bodů
?13. Dan Miler CZ 52 bodů
?14. David Marel CZ 51 bodů?
15. Lukáš Procházka CZ 7 bodů

Po divokém a rozpáleném dni jsme šli zchladit trubky na after party do Popráče, kde vystoupila kapela Citizen37, DJs Smokemouses a na závěr to rozjel opět až do rána DJ LU2. Skvělá akce se super lidma. Díky všem zúčastněným, divákům za hlasitou kulisu, bikerům za westernové peklo a pořadatelům za bezchybný průběh.

Tak zase za rok, ciao předseda Michal Moravec

Diskuze

 • anonymní uživatel Toco 17.8.2016 v 10:41

  Zajímavé, psát reportáž na závod, který se jel před více jak rokem a k tomu přidat fotky a video z letošního ročníku. TO SE JEN TAK NEVIDÍ

 • profilová fotka Keli 17.8.2016 v 19:21

  Je to určitě překlep. Pochybuji, že hlavní organizátor a autor reportu neví, kdy se závod jel.

 • anonymní uživatel Toco 18.8.2016 v 6:57

  Překlep to určitě nebude, letos se Zejda ani neumístil na bedně (vyhrál Godziek) a Lukáš procházka se dostal do finále už loni, nejsem si jistý, ale letos možná ani nejel. Mohl bych dále pokračovat o tom jak dopadl best trick atd. , ale myslím si, že je to zbytečné. Viděl jsem to na vlastní oči a říkám, že je to reportáž z minulého roku.

 • anonymní uživatel Ajajaj, to je šotek... 18.8.2016 v 10:55

  tohle je opravdu report z loňska, Damjan tam letos nebyl, Vilibald vubec nejezdil, Kačer tam taky nebyl.. no prostě letos to bylo trochu jinak viz třeba www.freeride.cz/...

Komentáře

Publikovat jako anonymní uživatel - přihlášení, registrace


Přepnout barvu pozadí