reklama

Svatohorský Downtown: v červnu se v Příbrami bude sjíždět Svatá Hora

Autor: Keli, vydáno: 23.3.2017

V Příbrami se bude sjíždět Svatá Hora na kole. Myslíte, že se jedná o nesmysl? Následující řádky váš vyvedou z omylu. V sobotu 3. června se rozjedou desítky jezdců na kole z příbramského poutního místa Svaté Hory do centra města na náměstí T.G.M. Chybět nebude pořádná dávka adrenalinu, rychlost, velké skoky, fanzóny a afterpárty!

Před několika měsíci se zrodil tento nápad v hlavách tří příbramských bikerů. Pozvali do města Martina Soukupa z Karlových Varů, který tam pořádá stejný závod již 6 let. Prošli s ním trať a on řekl: „Jo, super místo, to musíte udělat!“ Tehdy začala dlouhá pouť plná plánování trati, zařizování povolení, jednání s partnery a jednotlivými složkami města, shánění překážek a dalších nezbytných součástí, které povedou již brzy k premiérovému prvnímu Svatohorskému Downtownu.

Ptáte se proč? „Jsme mladí lidé, kteří mají rádi výzvy, milují sport a ten rádi kombinují s adrenalinem. Zároveň kolem sebe máme partu bláznů, kteří dělají nevšední akce. Ještě je potřeba dodat, že v Příbrami je velká komunita cyklistů a to je pro akci také důležité. Tato kombinace nás dovedla až na start 1. ročníku Svatohorského Downtownu,“ shrnul jeden z hlavních organizátorů Vojta Hrach.

Co všechno bude součástí závodu? Kromě hlavního závodu, tréninků, finálové a superfinálové jízdy se můžete těšit také na doprovodný program, který pojede celý den.

 • Exhibiční skoky – spot Wheelabrator
 • BMX v U-rampě
 • Soutěž o nejrychlejšího jezdce – spot STK Zdaboř
 • Soutěž v nejdelším skoku – spot Vavex
 • Chillout zóna
 • Stolní fotbálky
 • BARy
 • Tattoshow
 • Afterpárty

A další ? Pro koho je závod určen? Hlavně pro ridery, kteří mají odvahu, pořádné kolo a možná i o kolečko navíc. Organizátoři, kteří se sdružují okolo coworkingového centra Cowárna předpokládají, že na závod dorazí jezdci ze všech koutů republiky. Pozváni budou i ti nejlepší a nejrychlejší jezdci v republice. V jednání je i velká zahraniční celebrita, která je ve světové špičce. Předpokládá se účast přibližně 80 jezdců.

„Máme zkušenost s pořádáním sportovních a kulturních akcí, ale Svatohorský Downtown je pro nás prvním podobným závodem a hlavně je to výzva,“ shrnul Vlasta Ševr. Jménem všech lidí, kteří za závodem stojí jde jednohlasné díky směrem k představitelům města, zástupcům Svaté Hory v čele s Janem Traxlerem a také všem partnerům, kteří finančně nebo technicky podpořili realizaci této unikátní akce. „Díky moc. Pomoci si vážíme,“ zní od Svatohorské Downtown crew!

Diskuze

 • anonymní uživatel Maaca 29.5.2017 v 22:00

  Hoj, kdyby to někdo nevygooglil, tak registrace je přes net do středy poledne (www.pbdowntown.cz/... a nebo na místě, ale tam je dost možný že už bude plno, takže neváhejte, trať je nadupaná víc než v kdejakym bikeparku, máme parádně dlouhou lesní sekci s klopkama v krpálu, gapem férovejch rozměrů, přescesťák, rockgarden, točky po trávě, tuny vysíláků a schodů, dropů, wallride jak kráva na hlavní ulici v centru a krásný dřevěný posílací odpaly na náměstí, a 100m převýšení mluví za vše!

Komentáře

Publikovat jako anonymní uživatel - přihlášení, registrace


Přepnout barvu pozadí