reklama

Vojta Bláha nejlepším sportovcem Libereckého kraje

Autor: Keli, vydáno: 2.2.2018

Vojta Bláha je velkou nadějí české cyklistiky, během své poměrně krátké kariéry již zaznamenal několik pozoruhodných výsledků a ty nezůstaly bez povšimnutí, nejvýznamnější jsou bez pochyb druhé místo v celkovém pořadí Světové enduro série a celkové vítězství v České enduro sérii kategorie U21. I díky nim se Vojta stal nejlepším sportovcem Libereckého kraje za rok 2017 v kategorii Mládež – jednotlivci. A tak jsme jej krátce vyzpovídali.

d:key: Vojto, veliká gratulace k ocenění. Jak jsi se nominoval do této ankety?
Vojta Bláha: Jednoduše. Napsal mi Radek Patrák, zakladatel místního tradičního MTB maratonu, jestli mě může nominovat. Řekl jsem mu že s tím nemám žádný problém, napsal mu požadované výsledky v sezóně a on mě následně nominoval. Pak mě kontaktovali, jestli přijdu, že jsem se umístil na vyhlašované pozici a tak jsem šel.

d:key: Boží! Kdy jsi se to dozvěděl, ze jseš první? Až v sále u vyhlášení?
Vojta Bláha: Jo, právě že vyhlašovali deset lidí a neřekli mi nic, tak jsem fakt nevěděl. Až do poslední chvíle.

d:key: To bylo asi velké překvapení.
Vojta Bláha: No úplně jsem s tím nepočítal.

d:key: Ale pojďme od minulosti k současnosti. Jak probíhá trénink?
Vojta Bláha: Teď zrovna jsem musel trénink přerušit z důvodu nemoci, měl jsem náběh na angínu, tak jsem musel ubrat na pár dní. Jinak jsem jel opět podle plánu od Jirky Lutovského a myslím, že jsem se docela posunul.

d:key: Takže připravený jseš, kdy ti začíná závodní sezóna?
Vojta Bláha: Prvním závodem mé sezóny je na konci března první kolo Enduro World Series v Chile.

d:key: Takže rovnýma nohama skočíš do nejtěžšího seriálu, bez jakéhokoliv rozzávodění?
Vojta Bláha: Je to tak. Pár týdnů před tím jedu na 10 dní trénovat a testovat matroš do Finale Ligure, ale žádný závod neplánuju.

d:key: Budeme držet palce a ty to drž pořádně pod krkem. Sázíme na tebe!Další pořadí v anketě o Nejlepšího sportovce Libereckého kraje v kategorii Mládež – jednotlivci
1. BLÁHA Vojtěch (SKK74 Jablonné) – horská kola. Druhé místo a vicemistr světa ve světové enduro sérii EWS 2017, 1. místo Česká enduro série kat. U21.
2. MATOŠKOVÁ Bára (SPK Liberec) – plavání. Juniorská reprezentantka. Tři tituly 100 Z, 200 Z, 200 VZ. Zimní mistrovství: Pět titulů a vytvoření tří českých rekordů.
3. GRAICIAR Martin (FC Slovan Liberec) – fotbal. Ligový hráč a reprezentant do 19 let.Foto: vyhlášení ankety – liberecky.denik­.cz, jezdecké – osobní archiv Vojty Bláhy

Podobné články

Diskuze

  • profilová fotka Vít Majer 5.2.2018 v 9:21

    Nový Prokop....Drž to v plným!

  • anonymní uživatel Fanda 7.2.2018 v 12:42

    A nejni to rovnou novej Mároši, muhahá...?

Komentáře

Publikovat jako anonymní uživatel - přihlášení, registrace


Přepnout barvu pozadí