Pozvánka: UL-LET 2018 i s Benem Moorem

Autor: Vítězslav Stránský, vydáno: 2.5.2018

První zastávku seriálu městských sjezdů pod názvem Czech Downtown Series obstará tradiční UL-LET. Akci pořádá Ústecká freeridová organizace již poosmé a 18 – 19. května se máme opět na co těšit. Na osmi stech metrech čeká na jezdce i diváky pořádná porce legrace.
Začínáme v pátek podvečer, kdy se odjede dual slalom za umělého osvětlení. Noční závod loket na loket má pokaždé svou neopakovatelnou atmosféru, proto se pořádá již počtvrté. Celá trať bude opět nasvícená bílým světlem, legendárního Mastodonta však rozehrají i další barvy. O zvukomalebné podbarvení se postará přímo pod překážkou hrající DJ FEFE.

Loni se sešly na startu dualu téměř tři desítky jezdců. A show to byla nejen v podání vítězného Růžováka grandiózní. Letos se však na start postaví Ben Moore a na toho teda bacha. Tenhle Angličan je specialistou na městské sjezdy a na úvod sezony vyhrál městský dual slalom v polském Těšíně. Účastnil se i největších jihoamerických sjezdů v čele s chilským Valparaiso. Navíc je to fakt prima chlapík. Jak se mu bude bude dařit v našich českých luzích a hájích? Hádáme, že za bukem nebude tentokrát číhat totiž jen Růžovák. A kdopak nám vyhraje Whip contest, aha? Ukáže ryze dámská porota opět na Filipa Dankaniče? V pátek kolem 22 hodiny už budeme mít jasno.

V sobotu se z Letního kina vydáme až do samotného centra města. Trať downtownu se bude výrazněji lišit až v samotném závěru. O to více ale bude na posledních 100 metrech změn. Po dropu u „Vany“, kde tepalo srdce závodu vloni, se letci letošní mohou těšit na nefalšovaný průjezd domem. Jakmile se srovnáme po dopadu dropu, odbočíme do Paláce Zdar a projedeme Informačním centrem města. Po této pasáži provoláme už jen hlasité nazdar a otevře se nám všeobjímající náruč Mírového náměstí. Centrum závodu s cílovým skokem bude právě tam.

Celou velkoparádu zakončíme další novinkou, vloženým závodem s názvem UL-LET Dirt jump contest. Jeho ambasadorem se stal přední MTB diktátor Teodor Kováč. „Dirt jump bude probíhat před a po finále downtownu, právě a jen na cílovém skoku. Contest je jen pro pozvané jezdce,“ představil vložený závod organizátor UL-LETu Vítězslav Stráňa Stránský .

Na diváky opět čeká velkoplošná LED obrazovka s přenosem 6 kamer, kdo do Ústí nedorazí, může si pustit stream na youtube. Za mikrofonem to rozbalí jako vždy Jiří Haff Haferník, jehož moravština opět strhne i starší kolemjdoucí. Speakování Dirt jump contestu obstará nikdo menší a povolanější než Jakub Ouvín aka Big Buba. Reportáž z UL-LETu již tradičně odvysílá ČT sport.

Celé sobotní odpoledne a večer probíhá na sousedním Lidickém námětí street open air festival s taktéž novým názvem CULTURE UP. Vojtanoo, Fosco Alma, Sharlota, to jsou hlavní headlineři do hip-hopu a rapu laděného line upu. Právě na hudební stage festivalu proběhne i vyhlášení vítězů všech kategorií obou závodů. Kategorie downtownu budou letos tři: ženy, muži a junioři. Po utichnutí posledních tónů CULTURE UPu, se přesouváme do Café Alibi, kde na nás čeká nadupaná Jägermeister afterparty. Nepřestaneme lovit dokud bude koho nebo co a chybět nebude ani tradiční půlnoční videosestřih z finále, o sólových tanečních kreacích Haffa nemluvě.

Celá CZ DT Series je v letošním ročníku zaštítěna organizační i partnerskou jednotou. Jednotlivé eventy mezi sebou komunikují a ladí detaily a natahují si partnerskou a pomocnou ruku. „Na všech eventech se objeví automobily od společnosti Louwman, vyhrát můžete ceny od partnera celé Série společnosti Hervis, pivo si můžete vychutnat z kelímku Excelent a zahlédnout máte možnost lovce od Jägermeistra. Mediální stránku věci podpoří nejen v Ústí Prima Cool,“ představil nové partnery seriálu Vlastimil Ševr, organizátor Svatohorského downtownu v Příbrami.

Kompletní propozice pro jezdce naleznete zde. Pro přihlášení a další informace sleduj web czechdt.cz, všechny novinky najdeš i na FB události. UL-LET i CULTURE UP se koná v rámci zážitkového 4denního festivalu NA PLNÝ KULE – www.naplnykule.cz. Bude to co? Bude to úlet!

Harmonogram pátku a soboty:
16:30 – 18:30 Prezentace a Trénink
9:30 – 11:00 Prezentace
18:45 – 19:30 – Kvalifikace dual
10:00 – 12:30 Trénink – downtown
19:30 – 19:50 – WHIP contest
12:45 RIDERS MEETING
20:00 – 22:00 Vyřazovací jízdy
13:00 – 14:30 Kvalifikace 1.kolo
22:15 – Vyhlášení vítězů

14:30 – 16:00 Kvalifikace 2. kolo
16:00 – 16:30 – UL-LET Dirt jump contest – trénink
16:30 – 17:00 TOP 30 – finále downtown
17:00 – 17:30 – UL-LET Dirt jump contest – finále
18:00 ? 18:15 – Vyhlášení vítězů – CULTURE UP stage
18:00 – 22:00 – CULTURE UP
22:00 – ??:?? Jägermeister party v Alibi

Komentáře

Publikovat jako anonymní uživatel - přihlášení, registrace


Přepnout barvu pozadí