Týmové přestupy: spousta změn v mnoha týmech - aktualizace

Autor: Keli, vydáno: 15.1.2021

Stejně jako každý rok tak i letos s příchodem nového roku se vyrojila spousta přestupových informací. Smlouvy jsou ukončeny a jezdci nastupují do nových týmů, letos je situace poměrně zajímavá. Několik přestupů jsme vybrali.

Aktualizace aneb další dávka informací o přestupech v závodních týmech a nejen v nich.

Phil Atwill - Propain

Po dvouleté přestávce je zpět na kolech Propain Phil Atwill. Pro Phila to od Propainu nebude to klasická týmová hra, ale spíše tovární podpora. V letošní sezóně se bude soustředit na světový pohár ve sjezdu, natáčení videí a všemu, co mu přijde pod ruku. Phil dlouhodobě žije v Řecku a proto není s podivem, že spolu s ním budou nově pod Propainem jezdit i dva místní talenti Socratis Zotos a Giorgos Panagopoulos.

Prokop a Bláha - Rock Machine

Dvojice špičkových českých enduro závodníků Michal Prokop a Vojta Bláha prodloužili svoje smlouvy se značkou Rock Machine o další dva roky.

Gabriel Wibmer - Canyon

Jméno Wibmer je velmi profláklé v bikové komunitě, ale skoro vždy se mluví o Fabiovi. Ale i jeho bratranec Gabriel Wibmer stojí za pozornost. Ve svých 18letech je to vycházející hvězda s potenciálem překonat svého příbuzného. A od letošní sezóny je budeme oba dva vídat na kolech stejné značky - Canyon.

Mitch Ropelato - Cannondale

Mega posilou enduro týmu Cannondale je Američan Mitch Ropelato. Jezdec z absolutní světové špičky enduro závodní scény, ale jeho život není jen o závodění o čem hodně napovídá Mitchův plán na letošní sezónu: "My goal for this year is to suck less than I sucked the year before."

Další posilou Cannondale Factory Racing týmu bude i Kera Linn, mladá Američanka, která si na své konto loni zapsala třeba třetí místo na USA National DH Series #1 nebo Top 10 na Big Mountain Enduro #1. Jejím cílem bude etablovat se více v enduru a soustředit se bude především na Enduro World Series.

Richard Gaspi Gasperotti - Mondraker

Gaspi sedlá kola Mondraker již poměrně dlouhou řádku let. A bude ještě déle. Na sklonku loňského roku podepsal tříleté prodloužení smlouvy.

Tomi Misser - Mondraker

Kdo sleduje závodění delší dobu, pravděpodobně mu neuniklo jméno Tomi Misser, člověk, který na Mondrakeru začínal, vyhrával i závody Světového poháru, ale profi kariéru pověsil na hřebíček už v roce 2003. Nicméně, na kole pořád jezdí a sakra rychle, na Mistrovství světa kategorií Masters vyhrál jak downhill, tak cross country... A právě Tomi se stává novým ambasadorem Mondrakeru.

Specialized DH-Enduro team

Jednoznačně nejúspěšnější český gravity tým Specialized DH-Enduro team ztrácí hlavního sponzora. Po více jak 15 letech na kolech Specialized a mnoha titulech a vítězstvích se týmový manažer Zdeněk Florián poohlíží po novém týmovém partnerovi.

Zakarias Johansen - Ibis Cycles

Zakarias Johansen se znovu vrací na soupisku týmu Ibis Cycles EWS Team. Jedná se o návrat do týmu, kde započala Zakariasova kariéra EWS závodníka. V týmu doplní Bex Baraonu, Robina Wallnera a Cole Lucase.

Lewis Buchanan - Norco

Skotský jezdec Lewis Buchanan, mající základnu v tamní Mecce trailového ježdění v Innerleithenu, opouští Forbidden bikes a v letošní sezóně bude spolupracovat s kanadskou značkou Norco.

Geoff Gulevich - Orbea

Freerider Geoff Gulevich opouští značku Focus a v následujícíc sezónách bude sedlat kola Orbea a konkrétně jeho hlavním kolem bude model Rallon.

Graham Agassiz - YT Industries

Další velkou světovou freeride hvězdou, která mění týmové barvy je Graham Agassiz. Ten bude nově v barvách německého direct sale producenta YT Industries. A aby změn v týmu nebylo málo, tak pod YT už v letošním roce neuvidím trojici Vali Holl, Adolf Silva a Cam Zink.
Původní vydání: vydáno: 12.1.2021

Max a Myšák - končí na Norco

V českém rybníčku je to poměrně nuda, zde nenastaly žádné výrazné změny. Snad jen dvojice jezdců Max Adami a Milan Myšík mění barvy. Na čem budou jezdit v letošním roce zatím není veřejně známé, ale jisté je, že to nebude značka Norco.

Danny Hart - Cube Downhill Factory

Dvojnásobný světový šampion britský závodník mění po třech letech dres z Madison Saracen bude nově jezdit v barvách Cube Downhill Factory (tým doznal drobnou změnu v názvu Cube Global Squad). V novým týmu Danny doplní Maxe Hartensterna. Z týmu před sezónou 2021 odešla dvojice Phil Atwill a Gaetan Vige.

Eliot Jackson - Santa Cruz

Po několika letech v barvách Giantu přestupuje Eliot Jackson do Santa Cruz Syndicate.

Dakotah Norton - The YT Mob

Po skvělé letošní sezóně, kdy si připsal pódiové umístění na svěťáku v Portugalsku Dakotah Norton opouští Devinci a nově bude jezdit v barvách The YT Mob.

Angel Suarez - Commencal

Zatímco Dakotah do YT Mob přichází, sedmý celkově ve světovém poháru a aktuální mistr Španělska Angel Suarez odchází a bude sedlat kola značky Commencal.

Sam Hill nikam nejde

Australská sjezdová a enduro hvězda Sam Hill zveřejnil na sociálních sítích příspěvek, který napovídal, že skončí u týmu CRC-Nukeproof. Opak je ale pravdou, Sam prodloužil smlouvu o další tři roky.

Loris Vergier - Trek

Loris Vergier spojí síly se světovým šampionem Reece Wilson a mladými puškami Charlie Harrison a Kade Edwards v týmu Trek Factory Racing Downhill.

Louis Reboul - Cannondale

Mimo sjezdu nastávají změny i v oblasti jezdců, kteří se primárně věnují freeridu. Jedním z nich je i Louis Reboul, který mění Scott za Cannondale. 

Veronique Sandler - Santa Cruz

Další akvizicí Santa Cruz je i bývalá svěťáková sjezdařka Veronique Sandler.

Remy Metailler opouští Cube

Po čtyřech letech plných neuvěřitelného ježdění se cesty Remy Metaillera a Cube rozdělily. Za koho bude Remy jezdit se dozvíme v nejbližší době.

Remi Thirion - Commencal / Muc Off

Když v roce 2013 nastoupil k týmu Commencal / Muc Off asi on sám ani netušil, že v jeho barvách stráví dlouhých osm let. Nicméně v roce 2021 francouzského rychlíka již na kolech Commencal neuvidíme.

Yoann Barelli - Guerrilla Gravity

Ekologické přemýšlení francouzského jezdce Yoanna Barelliho je všeobecně znám. Menší značka Guerrilla Gravity smýšlí podobně a snaží se vyrábět karbonové rámy s minimálním dopadem na ekosystém. 

Zapomněli jsme na někoho?

Pokud víš o někom, kdo by neměl v tomto seznamu přestupů chybět, dej vědět. V komentářích čekáme na další zajímavá jména.

Diskuze

 • anonymní uživatel Michal (mtbikermichal (a) gmail.com) 12.1.2021 000 10:59

  Ten Metailler jezdil cube ne?

 • anonymní uživatel skvedo (skvedo (a) gmail.com) 12.1.2021 000 11:22

  Nicméně v roce 2021 francouzského rychlíka již na kolech *Commercal* neuvidíme.

 • anonymní uživatel Pepivo (pepivo23 (a) gmail.com) 12.1.2021 000 12:38

  Aggy odchází od Evil k YT.

 • anonymní uživatel StayAllRide 12.1.2021 000 13:02

  Geoff Gulevich odchází z Focus k Orbea.

 • anonymní uživatel Shoulinz 12.1.2021 000 13:07

  Myšík odchází od Norco k Santa Cruz

 • anonymní uživatel Shoulinz 12.1.2021 000 13:09

  Adami k Rock Machine

 • profilová fotka Zdeněk 12.1.2021 000 13:10

  Vlastik Hynčica vyhrával asi 15 let na kole Specialized, ale letos i přes vítězství v Master 40+ již není u Specialized zájem o spolupráci, takže nezbývá než se poohlédnout po jiné značce. Tak pokud by měl někdo zájem , tak pište :)

 • anonymní uživatel Shu Lin 12.1.2021 000 13:15

  Zdeněk: Já bych měl zájem.... jezdit za Specialized místo Hynčici :D

 • anonymní uživatel Info 12.1.2021 000 14:29

  Vali Holl od YT

 • profilová fotka Zdeněk 12.1.2021 000 15:48

  Shu Lin: nejde jen o Vlastika ... skončil celý náš team Specialized DH/EN . Takže asi nic :)

 • anonymní uživatel Kopy 12.1.2021 000 18:13

  letos zůstávám za mámu a tátu

 • anonymní uživatel Shu Lin 12.1.2021 000 19:38

  Zdeněk: přeji ať se najde někdo kdo ten nadřeny skill podpoří

 • profilová fotka Josef Jančáry 12.1.2021 000 20:22

  Konečně se taky něco děje, začínala to bejt ve světe nuda.

 • anonymní uživatel Kuba 13.1.2021 000 22:58

  Lew Buchanan z Forbidden k Norco

 • anonymní uživatel Bob 16.1.2021 000 8:22

  Myšík a Adami konec závodění a jdou k trailhunterovi na youtube channel.

 • anonymní uživatel Dave 16.1.2021 000 11:36

  Nechápu jak LORIS VERGIER mohl opustit Santa Cruz a jít ke TREKu, určitě se najde pár lidí co mě budou linkovat, ale za mě Santa Crus Syndicate je rozhodně lepší tým a hlavně kola, než TREK.
  A pak druhá věc. Nechápu Syndicate, že naverbovali ELIOT JACKSON. takovém nevýrazné jezdec. Měli koupit někoho kdo jim bude vyhrávat závody a tituly a ně někoho kdo bude kole 50. místa.

 • anonymní uživatel hoffman 19.1.2021 000 20:08

  a Chára zase do Washingtnu

Komentáře

Publikovat jako anonymní uživatel - přihlášení, registrace


Přepnout barvu pozadí