Náměšť DH Sprint Cup 06

Autor: Keli, vydáno: 29.5.2006

Náměšťský déháčko patří tradičně mezi první sjezdové akce v kalendáři ani letos tomu nebylo jinak. Na startu byla spousta jezdců, ale bohužel žádná slečna. Jak probíhal závod popsal Tygr ve svém reportu zde. Já se spíš zaměřím na to co nebylo v reportu zmíněno.

Trať DH sprintu nepatří mezi moje oblíbené a tak jsem ani moc netrénoval a pojal to spíše společensky. Vrchní pasáž jsem jel jenom jednou a to ještě nebyla vymlíkována tak jako v závodě, vždy v předchozích ročnících byla možnost výběru, letos ne.
Naštěstí mě před jízdou hodní kamarádi řekli o tomto překvápku a tak jsem si to nakoukl a v závodě to tam vyslal (jestli se to tak dá nazvat, ti co mě viděli za jízdy pro to měli asi jiné výrazy). V první jízdě se muselo jet po odklopené zatáčce k dropíku, v druhé pak po lávce, kterou jsem jel jednou a to ještě seskakoval v půlce, v závodní jízdě mě navíc na lávce nepodrželi ani moje bike hiphop kalhoty a zamotaly se mezi převodník a napínák. Nešlo šlapat dopředu a dozadu se tomu taky moc nechtělo ;-). Prostřední pasáž je v obou jízdách stejná, rovina kde se musí šlapat, spodek stejný jako vždy – jedna trať rychlá zakončená poletem na cestu, druhá skončí dropem, cca 2.5 metru vysokým, ale byl uplně za levno.

Závody v prvním kole moc neodsejpali, protože se startovalo v minutovým intervalu, na startu dlouhý čekání, diváci, kromě cíle (kde je hustě povzbuzoval Tygr) moc nefandí. Po dojezdu všech závodníků, je jasné, že Petr Tlustoš jel velkou kudlu a na pevňáku zařízl i fullaře. Druhá trať je spíš na pevňáka, takže pokud se nevyndá, první flek je jeho. Překvapením byl čtvrtý flek Josého Spáčila v fullech, v druhé jízdě bude útočit na bednu. Třetí po první kole je ambiciózní Martin Kunášek, Bo-crew zná jeho sílu a tak proběhne na startu druhého kola hecovačka a Martin nažhaven vyráží, přemotivovanost zapříčiní, že potkává strom a propadá se do hlouby startovního pole. Prostě smůla ;-) José cítí šanci, vysílá to tam jedna zatáčka nevychází jak má a v cíli to stačí na pátý flek.
Tlustoš v druhé jízdě jel na jistotu, ale palbu a tak si zaslouženě dojel pro první flek jak v kategorii HT tak i celkově, proběhlo vyhlášení, sprcha šampusem …

Poté následovala exhibice na dropu, lítali tam ruce ven, nohy ven, nohy+ruka a taky Drla, vyslal dva pokusy o 360, oba docela nadějné, ale bohužel neustáté. Příště to vyjde.

Proběhlo balení věcí a všichni se rozprchli domů, bylo jasné, že na večerní párty bude účast slabší. Toto očekávání se potvrdilo, na párty se dostavili místňáci, Bo-crew a Vrbič a jeho parta. Párty probíhala …

Už mě to psaní nebaví, příští rok se uvidíme v Náměšti.

Podobné články

Diskuze

  • anonymní uživatel tygr 29.5.2006 v 16:40

    Co sem tak slyšel, tak párty opravdu probíhala a D1 to nedělní ráno dostala příděl gambáče z lahváče...

Komentáře

Publikovat jako anonymní uživatel - přihlášení, registrace


Přepnout barvu pozadí