Report z WBS: Gergel vítězí v úvodním závodu WBS v Mostkovicích

Autor: WBS media, kategorie: Report, vydáno: 17.6.2021

Doba temna skončila. Poslední závod WBS, na kterém jsme se mohli potkat, se odjel už začátkem září na Všemině. Trnava musela být zrušena, o závěrečné párty a vyhlášení vítězů jsme si mohli nechat jen zdát. I zimní spánek byl tentokrát delší, než bývá zvykem. Začínáme až koncem května v Mostkovicích. - Kde to je? - U Plumlovské přehrady - Aha... ale to je úrodná Haná, tam přece nejsou žádné kopce! Ale jsou, čerstvě otevřené Hanácké stezky poskytly pro úvodní podnik seriálu dokonalý azyl. Konečně přišla po přestávce možnost se svézt a potkat se s přáteli u sportu, který máme rádi.

Místní Bikers Minds spolek se ale musel vypořádat s řadou nových výzev. Třeba nejmenší parkoviště a nejvyšší účast, nebo počasí, které si s námi zahrává a nedá se věřit žádné předpovědi, či jak naložit s dobou covidově pokovidové...

Do úvodní rychlostní zkoušky vystartovalo za parádního počasí 146 jezdců. Z toho šestnáct mlaďochů a jedenáct dívek. Bohužel se startem druhé RZ přišla vydatná průtrž a o zábavu bylo postaráno. První dva jezdci celkové klasifikace Březík s Kolajíkem odjeli s prvními kapkami deště domů. Vedení se tak ujal junior Ondra Kolečík, před matadorem Jirkou Gergelem a ředitelem závodu Romanem Hájkem. Zanedlouho sice pršet přestalo, ale blátíčko zůstalo. Na vše dohlížel "náš" komentátor Peca Mach, který i přes svou hlasovou indispozici přijel a komentoval jako Bůh. Kolečík o první místo přišel až v posledním testu, i tak ale s pádem obsadil výborné druhé místo. Trojku bral se stejným časem Daniel Fabok.
Nejrychlejším jezdcem byl v okolí Plumlovské přehrady Jirka Gergel: "Nová lokalita nám nabídla super rychlé a zábavné tratě, které neodpouštěly sebemenší chybičku. A trochu aprílové počasí to udělalo ještě zajímavější. Čtyři stabilně odjeté RZ mně nakonec vynesly první místo. Velká gratulace patří i juniorovi Ondřeji Kolečíkovi, který i s pádem zaletěl druhé místo v celkovém pořadí! Díky všem organizátorům, Romanu Hájkovi a hlavně Haffovi, který to pro nás všechno dělá!"
Kolečík odskočil dalším juniorům Adamu Hrickovi a Přemku Kadlecovi o dvacet vteřin.

V kategorii pevných rámů, čili hardtailech, vypálil všem rybník na poslední erzetě Tomáš Hrabec. Zajel ji famózně a vyšvihl se ze čtvrtého místa na stupínek nejvyšší. Dvojku bral ostřílený Aleš Rogožan a trojku Dominik Slováček. Na našeho bezpečáka Kikina Krhánka zbyla tentokrát bramboračka. Ale tu on má rád!

Nejmladší Střelce ovládl Lukáš Harlender, před Stanikem Mlčákem a Darkem Oberreiterem. Nejrychlejší ženou se na Hané stala Dominika Durčáková, před Petrou Vysloužilovou a Karolínou Kadlecovou. Pánové Getlemen nad 35 let obsadili stupně vítězů v pořadí Ondra Bartoszuk, Michal Černý a Aleš Skočovský. V Legendách nad 45 let se přetahovali o pozice na bedně Pavel Svoboda, který si vítězství vybojoval až na poslední RZ, dvojku bral Leoš Mácha a trojku Patrik Dobrý. Nedílnou součástí závodů bikerally je i kategorie Paradownhill, ve které zvítězil Jirka Kudrna před Tondou Juříkem, který na první RZ poškodil zavěšení svého speciálu. Blesková oprava Karla Vondráčka a Ondry Krhánka přímo na trati znamenala dokončení jízdy bez přerušení RZ.

Tradiční Bikeškolka otevřela pod patronací Capri-Sun další rok své činnosti. Díky moc Álovi a jeho bandě za čas věnovaný malým dítkám. Závodu se poprvé fyzicky účastnila i putovní trofej WBS od Hynka Strachoně, který ji přivezl s instalovaným dalším štítkem se jménem posledního vítěze. Do oprávněných rukou se však ani tentokrát nedostala, protože Tomáši Huňovi bude předána na dalším závodě, až bude Tom mimo karanténu.

Na závěr zhodnotil nový závod ředitel seriálu Jiří "Haff" Haferník: "Všichni co zažili sobotu si myslím, dle jejich výrazů, byli nadšeni a odměnou jim byl TOP závod v nové lokalitě. Děkuji všem za pořádek v lese, který za sebou zanechali, za obrovskou FANS kulisu, která provázela každého závodníka. Zraněný Tomáš Vařák při odjezdu blikajícím autem nevypadal zrovinka dobře. O pár desítek minut později mě i všem ostatním určitě spadl velký šutr ze srdce, když přišel se svou přítelkyní zpět mezi nás. Dokonce s úsměvem. Přejeme brzké uzdravení Tome! Nejen on vyzkoušel tvrdost místních tratí. Zraněných bylo více a doufám, že budou všichni v pořádku. Vyzvedl bych práci záchranářky a záchranářů S.A.R Morava. Bez vás už neudělám žádnou akci. Jste prostě BOŽÍ! Děkujeme! Celým závodem se nesla velice přátelská atmosféra a úsměvy, což beru jako odměnu, že ta organizace, stresy, čas stojí za to... Děkuji všem sponzorům seriálu za jejich podporu a pomoc v udržení myšlenky, na které jsme všichni vyrostli... bikerally Gooo!!!"

Za necelé dva týdny se vidíme na nedělním závodu na Všemině!

Absolutní pořadí Bikerally Mostkovice

Jiří Gergel TrailBuddy 4:29,9
Ondřej Kolečík (1. Junior) Top On Trail DH Team +  2,3
Daniel Fabok Deem racing Teem +  2,3
David Herclík Prestige MTB cycling  +  5,6
Jan Hanzlík Maloch racing team   +  6,3
Petr Janeček Ofbike Scott team +  6,7

WBS media, www.woodbikerallyseries.cz

Komentáře

Publikovat jako anonymní uživatel - přihlášení, registrace


Přepnout barvu pozadí