Pozvánka: Finále České Enduro Série tento víkend na Špičáku

Autor: Karel Samec, vydáno: 8.9.2021

Finálový závod letošní cyklistické České Enduro Série - Kona Enduro Race Špičák se jede v neděli 12.září. Podnik je též tradičně jedním z kvalifikačních závodů do světového poháru ENDURO WORLD SERIES (EWS).

Šestým podnikem a zároveň i posledním finálovým závodem letošní sezóny se ve sportovní areálu Ski&Bike Špičák uzavře Česká Enduro Série. V neděli 12.září vyrazí na trať Kona Enduro Race Špičák už v 9 hodin ráno první jezdci a jezdkyně. Startovat se bude v prostoru před lanovkou areálu ve skupinách po deseti závodnících v pětiminutových intervalech. Předpokládaný konec je okolo 16 hodiny, kdy budou vyhlášeny výsledky.

 

V průběžném pořadí elitní mužské kategorie jsou po pěti závodech série v čele známá jména z předchozích let - Milan Myšík před Přemkem Tejchmanem, třetí pak je Jakub Říha. Na nedělním startu by neměli v dalších kategoriích chybět například Michal Prokop (trojnásobný mistr světa ve fourcrossu) či bratři Petr a Vlastimil Hynčicové. Celkem se bude závodit ve třech hlavních kategoriích dospělých: Race, Hobby a premiérově i na elektrokolech - E-bike. Dále pak v několika juniorských a dětských.  

V rámci špičáckého závodu si mohou jezdci vyjet též body a nominaci do světové Enduro World Series (EWS). Na startu se proto objeví i zahraničních účastníci např. z Německa, Slovenska nebo Polska.    

  

Trať špičáckého endura měří i s přejezdy zhruba 30 kilometrů. Samotné rychlostní zkoušky z toho tvoří cca třetinu. Bikeři postupně vystoupají na vrcholy Pancíře, Špičáku a Belvederu. Z pěti "erzet" se dvě pojedou ve Ski&Bike Špičák. "Jednou jim výšlap na Špičák usnadníme lanovkou, podruhé jej musí zdolat. Bez lanovky se budou muset obejít pouze závodníci v E-bikách, ti budou nahoru šlapat dvakrát. Jedna z rychlostních zkoušek se pak pojede v bikeparku," přibližuje podrobnosti dvou špičácký "erzet" Jan Kasík se spolupořádajícího Ski&Bike Špičák. 

Hlavním pořadatelem je stejně jako v předchozích ročnících společnost Kolo pro život, Petr Čech sport a.s. Slibuje, že stejně jako v předchozích letech nepřipraví závodníkům žádné extrémy, ale půjde o zábavné a různorodé "erzety" po lesních pěšinách a hrabance.

Jinak lanovka na vrchol Špičáku i bikepark jsou o tomto víkendu v provozu pro všechny ostatní návštěvníky areálu - pěší, nezávodící cyklisty a bikery. 

Cyklistické enduro je tradičně posledním sportovním podnikem letní sezony ve Ski&Bike Špičák, která je i letos hlavně díky prázdninovým měsícům opět úspěšná. Každodenní letní provoz pak skončí ve Ski&Bike Špičák ve středu 15. září. Areál včetně lanovky na vrchol Špičáku je kvůli ochraně zdejší přírody otevřen jen o víkendech a státních svátcích až do neděle 31. října.  

Foto: Jara Sijka / Česká enduro série 

Komentáře

Publikovat jako anonymní uživatel - přihlášení, registrace


Přepnout barvu pozadí