4X Pro Tour Fort William: Datel v duhovém dresu vítězí

Autor: Tomáš Slavík, kategorie: Report, vydáno: 24.5.2022

Tři roky bez závodění ve Fort William byla věčnost, ale konečně jsme se dočkali a světová špička DH a 4X zavítala opět do Skotska, kde se utkala na legendárních tratích v obou disciplínách. Tomáš Slavík také poprvé ve 2022 v duhovém dresu mistra světa a svým výkonem ukázal proč je to právě on, kdo ho obléká. Zvítězil ve všech svých jízdách a získal tak první vítězství ve 4X Pro Tour a je tak aktuálně vedoucím jezdcem světové série.

 

"Do Skotska jezdím prakticky každý rok již od 2007 a musím říct, že mi to tady chybělo. Lokalit jako Fort William je opravdu málo, ze kterých by byla cítit taková atmosféra! Je to absolutně legendární místo, kde je opravdu čest a radost závodit. Tratě, okolí, diváci a atmosféra jsou to nejvyšší, co nám může nás sport nabídnout! Letos po třech letech zpět a musím říct, že jsem se fakt moc těšil. Zároveň to byl pro mě první závod v dresu mistra světa a role favorita byla cítit na každým rohu, což není úplně jednoduchá pozice. Nicméně já jsem si tuto pozici doslova užíval, bavila mě trať, povrch a bylo to na mě vidět. Vyhrál jsem všechny jízdy a ve finále jsem to ještě zmáčknul a uletěl. Spokojenost je na místě a radost je opravdu veliká! Díky českým fanouškům, kteří nás už víc než 10 let jezdí podporovat do Fort William a vytvořili tzv. "CZECH CORNER" v předposlední zatáčce, která patří českým fanouškům a jsou zatraceně slyšet! Díky moc parto, jste super a já se těším už na další rok :) Nicméně po Skotsku hned navazuje druhý závod série ve Winterbergu v Německu, takže se doma moc neohřeju. Jedem dál..."

 

Druhé kolo 4X Pro Tour World Series již nadcházející víkend v rámci Dirt Masters festivalu v Německu. Držte palce a pro více info sledujte sociální sítě Tomáše Slavíka:

https://www.tomasslavik.com
https://www.facebook.com/tomslavik63
https://www.instagram.com/tomasslavik63
https://www.youtube.com/tomasslavikdotcom

Photo credit: Man Down Media

Diskuze

  • profilová fotka Pavel 24.5.2022 - 20:58

    Bomby pecky šlehačky

Komentáře

Publikovat jako anonymní uživatel - přihlášení, registrace


Přepnout barvu pozadí