Chromag rozšiřuje nabídku soft goods - v nich nezapadnete v davu

Autor: Protocycles, kategorie: Obchodní sdělení, vydáno: 1.7.2022

Značka Chromag je i přes svou historii stále pevně spjata přímo s jezdci a komunitou. Jezdí za ní velká jména jako Semenuk, Sorge, Aggy, Kovarik a další. Stále sídlí ve Whistleru, stále dělá své věci, stále ví proč, jak a pro koho. Stále dělají muziku a stále mají čtyřdenní pracovní týden, protože v pátek se jezdí. Chromag je ztělesněním ikonické značky.

Ovšem v tomto článku se nebudeme věnovat jejich komponentům, ale připomeneme, že jejich "soft goods" program rok za rokem roste. Při pohledu na jejich nabídku, už se vážně nejedná o pár ponožek a potisklých triček pro marketingovou podporu značky, nýbrž o plnohodnotnou kolekci pro technické jezdecké.

Vypíchněme několik produktů. 

Kraťasy Feint.Jedná se o jejich robusnější kraťasy a přesto zůstaly pružné a natolik padnoucí, že se stejně dobře hodí na šlapání. Kapsy tak velké, aby byly k něčemu, nikoliv k ničemu, laserem vyřezané větrání a délka svědčící o tom, že přemýšleli nad tím, jak se s nimi budou vozit chrániče.

Kraťasy mají v nabídce tři - ještě odlehčené Ambity, které byly navrženy na šlapání a dlouhému ježdění. Kapánek odlehčenější oproti Feintům, promyšlené kapsy plus jedna na telefon, kartu permici na stehně. Model Level míří do civilu i na kolo zároveň. Mají civilnější vzhled a jezdecké fjučury.

Když už jsme zmínili chrániče, Chromag má své - model Rift, který vytvořil s inženýry z Rheon Labs. Inteligentní pěna vás ochrání proti všemu, do čeho by měly narazit, ale to není to jediné. Největší hrdost v Chromagu pramení z toho, že jsou neuvěřitelně pohodlné. Drží na svém místě a vydržíte v nich celý den, aniž se zblázníte. Testy na Pinkbike, DK a vlastně napříč médii nebo samotné ohlasy jezdců mluví zcela jasně. Nejpohodlnější opravdové (nikoliv odlehčené) chrániče, které můžete vozit. 

Na nohy jsou ještě kalhoty a ty u Chromagu nesou také název Feint. Protože jsou stejně zpracované  jako Feint-kraťasy, ovšem tomu, co je pod koleny a odlišuje kalhoty od kraťasů, bylo věnováno stejně pozornosti, jako vršku. Zpevněná kolena, pružné obepnutí kotníků, střih, který zohledňuje ježdění s chrániči a stále se nejedná o motokrosové kalhoty, ale takové, ve kterých se dá i šlapat. 


Dresy Chromag nabízí už dlouho. Má standardní s dlouhým rukávem, s krátkým rukávem i s 3/4tečním rukávem. Skryté kapsičky na permice i karty, všité hadříky na čištění brýlí. 

Řada decentních triko-dresů z merinovlny z etického zdroje je rozkročená od výkonového ježdění v technickém terénu, po město.  Například triko Veldt využijete ke zmíněnému, ale navíc úspěšně i jako spodní vrstvu pro zimní aktivity. Ještě více do města nebo chladnějšího počasí míří košile, ale pozor. Bylo myšleno na to, že se v ní bude i jezdit, ne jen štípat dříví. 

Rukavice Chromag má v nabídce také. Minimalistický model Habit, který je vhodný pro jezdce, kteří rukavice vozí spíše kvůli jistému úchopu než kvůli ochraně. Robusnější Tact, které přesto vypadají minimalisticky, ale použité materiály už vám poskytují ochranu, až budete brousit křoví podél trailu. Stylové Terro, které oceníte na městském kole i na MTB a znát je James Bond, chtěl by je na volant. A kdyby věděl, že je vršek z merino vlny, tak se tím suchým martini zakucká. Model Raven vám ochrání ruce před plískanicí i chladem. Nejedná se o rukavice do hlubokého mrazu, či extrémních podmínek, ale standardní přechod podzimu do zimy, či zimy do jara, je jejich polem působnosti. Mají vyšší pevně a pružně obepnuté zápěstí i masivní oko pro jednodušší nandání. 

Bundy a větrovky? Bunda Tachyon je do opravdového marastu. Má kapuci pro helmu, delší rukávy, promyšlené větrání i delší záda. Na pacifickém pobřeží ví přinejmenším jednu nebo dvě věci o ježdění v dešti a Tachyon je tedy navržen od lidí s bohatými zkušenostmi. Zapomenout bychom neměli ani na minimalistickou větrovku Factor, která má výhody v tom, že dokáže zachránit vyjížďku, když se počasí zvrtne nebo se z vrcholu dolů ochladí. Jedná se o čistě high-endovou bikovou větrovku se vším, co očekáváte. Jeji drobnou nevýhodou je, že je natolik minimalistická a sbalitelná, až lehce zapomenete, že jí máte v kapse a ofouknete nebo prokřehnete jen proto, protože jste si neudělali uzlík na kapesníku, abyste na ní nezapomněli. 


Tím bychom průřez nabídky asi ukončili. Předpokládáme, že přehled tílek, bavlněných triček, mikin nebo ponožek není to, co by bylo potřeba detailně představovat. Koukněte na Protocycles a projděte si tam, co na kolo, co po ježdění a co večer do hospody. 
V Chromagu rozhodně nezapadnete v davu. 

www.protocycles.cz

Komentáře

Publikovat jako anonymní uživatel - přihlášení, registrace


Přepnout barvu pozadí