Nejlepší bikepark v ČR - jak to dopadlo?

Autor: Keli, vydáno: 31.1.2023

Výsledek hodnocení ankety o nejlepší Bikepark roku 2022 České republice je zde. Komu se dařilo více, komu méně a další informace se dozvíte v následujícím shrnutí výsledků.

Jak se hlasovalo? 

Během posledního měsíce a půl bylo na našich stránkách dolekop.com zveřejněna anketa, každý hlasující měl u každé otázky možnost zvolit tři dle jeho názoru nejlepší bikeparky. Záleželo i na zvoleném pořadí. Proč? Protože jednotlivé pozice zlatá, stříbrná i bronzová měly svoji váhu v konečném hodnocení.

Jak se hodnotilo?

Přemýšleli jsme jakou zvolit metodu na vyhodnocení výsledků, kolik bodů dostane bikepark za první, druhé a třetí místo? Možností bylo spousty, rozhodovali jsme se mezi bodováním z Formule 1 (25, 18 a 15 bodů pro třetího), Mistrovství světa horských kol (300, 250, 200 bodů) a Světovým pohárem MTB (250, 200, 160 b.). Nakonec jsme se rozhodli pro poslední jmenovaný bodový systém jako v závodech Světového poháru horských kol, jen jsme jej lehce upravili, bikepark na první pozici získává 25 bodů, na stříbrné pozici 20 bodů a třetí získá pak bodů 16. Tento způsob hodnocení lehce zvýhodňuje vítěze, ale rozdíly nejsou až tak markantní. Mimochodem, stejné bodování mají i v MotoGP.

Níže na stránce jsou zveřejněné jak jednotlivé otázky, tak celkové hodnocení, do něj vstupovaly jednotlivé bikeparky s bodovým součtem získaných ve všech otázkách.

Jak to dopadlo?

Celkem bylo odevzdáno téměř pět tisíc hlasů (4860) a co asi nepřekvapí, tak všechny bikeparky získaly alespoň jedno označení na stupních vítězů u alespoň jedné z otázek, díky tomu se všechny umístily v celkovém pořadí. Byť některé s minimálním ziskem.

Odpověd na otázku "Nejlepší park dle rozmanitosti tratí. Má bikepark flowtrail, skákací lajnu i DH trať" dopadla následovně: 

1. Bikepark Kopřivná
2. Trailpark Dolní Morava
3. Bikepark Peklák

Odpověd na otázku "Nejlepší park dle obtížnost drah. Jsou v parku dráhy v rozmezí od zcela lehkých až po obtížné" dopadla následovně: 

1. Bikepark Kopřivná
2. Bikepark Peklák
3. Trailpark Dolní Morava

Odpověd na otázku "Nejlepší park dle obměny tratí, jak často se objeví nová trať, nový prvek, upravení stávající tratí" dopadla následovně: 

1. Bikepark Kopřivná
2. Bikepark Peklák
3. Trailpark Dolní Morava

Odpověd na otázku "Nejlepší park dle doplňkových atrakcí, má park skill centrum, pumptrack, dirty atp." dopadla následovně: 

1. Trailpark Dolní Morava
2. Bikepark Kopřivná
3. Heipark Tošovice

Odpověd na otázku "Nejlepší park dle hodnocení obsluhy, jaký je jejich přístup, ochota, vstřícnost, přívětivost atp." dopadla následovně: 

1. Bikepark Peklák
2. Bikepark Kopřivná
3. Heipark Tošovice

Odpověd na otázku "Nejlepší park dle občerstvení, je v místě restaurace či bufet, jaká je kvalita jídla, jaký výběr, mají jen smažené nebo i opravdová jídla" dopadla následovně: 

1. Bikepark Kopřivná
2. Trailpark Dolní Morava
3. Bikepark Peklák

Odpověd na otázku "Nejlepší park dle flexibility otevírací doby, např. posun otvíračky dle světla" dopadla následovně: 

1. Bikepark Kopřivná
2. Bikepark Peklák
3. Heipark Tošovice

Odpověd na otázku "Nejlepší park dopravní obslužnost. Jaký je dojezd z velké cesty, dálnice atp. Je dobře dostupný i z vlaku?" dopadla následovně: 

1. Bikepark Peklák
2. Bikepark Kopřivná
3. Bikepark Kouty

Odpověd na otázku "Nejlepší park dle lanovky či vleku, jejich kvality, pohodlnosti, rychlosti a kapacity? Mysli i na komfort dopravy kola na kopec, způsob jeho naložení atp." dopadla následovně: 

1. Bikepark Kopřivná
2. Trailpark Dolní Morava
3. Trail Park Klínovec

Odpověd na otázku "Nejlepší park dle půjčovny či obchodu v místě, jaký je výběr, ceny atp." dopadla následovně: 

1. Bikepark Kopřivná
2. Bikepark Peklák
3. Trailpark Dolní Morava

Odpověd na otázku "Nejlepší park dle školy a či nabízené výuky, jak se v daném místě učí atd." dopadla následovně: 

1. Bikepark Kopřivná
2. Bikepark Peklák
3. Trailpark Dolní Morava

Odpověd na otázku "Nejlepší park dle udržitelnosti a vztahu k přírodě, jak stavitelé berou ohled k přírodě při stavbě tratí, kácení stromů, masivní přesuny zeminy atp." dopadla následovně: 

1. Bikepark Kopřivná
2. Bikepark Peklák
3. Bikepark Kouty

Odpověd na otázku "Nejlepší bikepark dle genius loci, atmosféry či tzv. X-Factoru" dopadla následovně: 

1. Bikepark Kopřivná
2. Bikepark Peklák
3. Bikepark Kouty

Celkový vítěz je...

Nicméně při letmém pohledu na výsledky je patrné, že excelovala trojice bikeparků, do souboje o přední příčky nejčastěji zasahovaly Bikepark Kopřivná, Bikepark Peklák a také Trailpark Dolní Morava. A přesně takové bylo i celkové pořadí. Bikepark Kopřivná získala více jak 25% všech odevzdaných bodů, s odstupem zhruba 10 procentních bodů následovalo Bikepark Peklák v České Třebové, a pomyslné stupně vítězů uzavírá s 13 procenty bodů Trail park Dolní Morava.

Jak vnímáš výsledky ty souhlasíš nebo jsou pro tebe překvapení. Dej nám vědět v komentářích.

Diskuze

 • anonymní uživatel aleš (ales.handzel45 (a) gmail.com) 31.1.2023 - 12:45

  yessss

  • anonymní uživatel Gabosh 31.1.2023 - 13:42

   @Aleš, gratulace. A rovnou se poptám, jestli neuvažujete o rozšíření airbagu dole o další odpal s friendly mírnějším rádiusem, bližším dopadem pro ty méně zkušeňejší, ať to tak nekope (viz. Leogang dole ve skill zóně). Vlastně tak jak to máte vyřešené parádně u dropů s lávkami ;).

   • anonymní uživatel aleš (ales.handzel45 (a) gmail.com) 31.1.2023 - 13:46

    Dikes uvažujem otom, ale na letošní sezonu to už nestihneme bohužel ......

    • anonymní uživatel Erik Chain 31.1.2023 - 17:01

     Zapomněli jste zmínit ty nové supr automaty na permice na Kopřivné, prý tam jsou kvůli tomu, že ten fousatý týpek, co tam maká, si prachy za permice strkal do kapes... je to pravda, nebo jen kec??

     • anonymní uživatel aleš (ales.handzel45 (a) gmail.com) 31.1.2023 - 18:16

      tady maji všichni vousy haha

     • anonymní uživatel Franta Kocourek 31.1.2023 - 18:44

      Dobře ale ne všichni vousači kradou, nebo ?

     • anonymní uživatel aleš (ales.handzel45 (a) gmail.com) 31.1.2023 - 18:55

      nove kasy se udělali abychom to tady cele modernizovali odstranili fronty udělali nějake vyhodnější ceny ...... to byly ty duvody proč se udělali nové kasy..... viz . Rakousko

 • anonymní uživatel Peklák crew (info (a) peklak.cz) 31.1.2023 - 15:14

  Mooooc děkujeme a už se těšíme na květen.

  • anonymní uživatel @Peklák crew (info (a) peklak.cz) 31.1.2023 - 17:03

   Vsem co hlasovali pro Koprivnou bych na sezonu hned napalil jizdny na Peklaku na dvakrat tolik :D :D :D

   • anonymní uživatel Tom brakeless (drtil.tomas (a) email.cz) 2.2.2023 - 16:38

    :D

   • anonymní uživatel Guma 6.2.2023 - 14:11

    A presne za tenhle debilni koment bych stokrat radeji jel na Koprivnou

 • anonymní uživatel Vojta 31.1.2023 - 16:23

  hoši hoši ... nehlasovali tady náhodou jen lidi z moravy?

  • anonymní uživatel Honza S. (jmeno (a) prijmeni.cz) 31.1.2023 - 16:36

   Tak ono kde reálně najdeš v Čechách dobrý bikepark? Z okna kanclu koukám na Vltavu a za mě s výsledky souhlas, Kopřivná vyhrála zaslouženě. Sláva vítězům, čest poraženým.

 • anonymní uživatel Pista 31.1.2023 - 16:55

  Tady hlasovali samý asiati :-D , jinak na koprivny traily supr.

 • anonymní uživatel Kluk z lesa 31.1.2023 - 17:40

  A Ještěd nic jo? :D :D :D

  • anonymní uživatel smartfish (smartfish) 31.1.2023 - 21:38

   taky mě to překvapilo, maká se tam fest, rok co rok je tam vidět progres na trailech ...nahovno, že to lidi nedokážou ocenit

   • anonymní uživatel Vjetrnik 31.1.2023 - 22:10

    Klínovec má super traily, ale chybí tomu "user friendly" zázemí a napojení na parking a stellplatz ... když člověk vezme rodinu, tak dole u lanovky nemají co dělat, nahoře to není o moc lepší ... na Kopřivné je to vše dole u lanovky, jídlo, zázemí, do karavanu blízko atd ...

   • anonymní uživatel og (og) 6.2.2023 - 11:40

    tak to hlasování je komplet mimo. Kopřivná je placatej kopec, jestli vyhrála Kopřivná hlasování podle náročnosti trailů tak je něco špatně

 • anonymní uživatel Bohuš Matuš 31.1.2023 - 18:26

  Park suprovej, to jo. Ale ne moc tak bespečnej. Byl jsem tam dvakrát v životě a pokaždý si tam vlekař vymlátil zuby na kopci.

  • anonymní uživatel Erik Chain 31.1.2023 - 18:52

   To je Kolis, ten nemá zuby jen proto, že si je nečistí, ne proto, že by si je vyrazil na kole... Už jednou mu chtěl kámoš volat záchranku, protože si myslel to stejný, tak jsem mu to musel taky vysvětlit...

   • anonymní uživatel Jakub Staněk (jakubstanek5 (a) gmail.com) 1.2.2023 - 14:20

    Podle toho jak se tady prezentuješ svými komentáři bych řekl že tvůj charakter je mnohem zkaženější než něčí zuby.

 • anonymní uživatel Vojtěch 31.1.2023 - 21:46

  to musí být podvod

 • anonymní uživatel Jakub (dopisni (a) schran.ka) 1.2.2023 - 14:53

  Bohužel se nedá než souhlasit s tím, že naše lepší bikeparky jsou ve východní polovině republiky. Čechy hodně zaspaly a vlastně nevidím důvod vyrazit do jediného z bikeparků v Čechách. Uvidíme jak na tom bude Klínovec pod novým majitelem, ale kromě DHčka je to tam zatím docela bída. Plešivec má potenciál, ale směr kterým zatím jdou se moc neosvědčil. Špičák, Rokytnice a podobné už vypadají stejně 10 let.

  • anonymní uživatel Shu Lin 2.2.2023 - 10:28

   Plešivec mě teda moc neoslovil, přijde mi to tam všechno strašně prťavý, jako na pískovišti, až na ty 3 mega dvojáky, který vlastně na nic nenavazujou a když chce člověk polítat, tak mu musí nahrávat vítr a jezdí tam jak křeček dokola po svých. Nejblíž mám Monínec a tam mě to fakt už neláká, Ještěd to samý. Klínovec jedinej cenim a vracím se tam rád.

 • anonymní uživatel Minor (imaginace (a) post.cz) 1.2.2023 - 14:55

  Podvod to patrně nebude, ale je divné že vše vyhrála Morava. Spíše se nikomu v Čechách nechtělo vyplňovat dotazník. Že to je o přístupu provozovatelů k trejlům názorně ukazuje propad Koutů - dříve vrchol sjezdů. Po tom co na to kašlou, lajny neudržují a nic nového nebudují, je logicky odsune Kopřivná, DM nebo Peklák, kde kluci makají a člověk se tam vždy těší.

  • anonymní uživatel Gabosh 1.2.2023 - 17:02

   To si nemyslím že nechtělo hlasovat.. Ale Peklák a Kopřivná je prostě super a udržují to kluci parádně a máš tam i ideální zázemí přes noc, takže se tam vyplatí jet. DM je lunapark... ale je fakt, že traily jsou unikátní. Špičák to zabil zrušením Forest Virgin. To flow stejně nepřiláká davy rodin. A Klíny to zase zabíjí pomalou lanoffkou:). Jediné kde si myslím že hlasovali hodně Moraváci je Hei Park Tošovice, bo to už je z Čech daleko:) ale je neskutečné, co na tak malém kopci dokázali vybudovat, ale je to spíše bikepark pro skokany, bo i ta jakože "lehká modrá" jump lajna se strmými dirtovějšími odpaly mě dělá problém doskočit :). (Ještě že jsem tam jela až po Kopřivné, kde Spicy freeeride je neskutečná skákací trať pro " bezpečný" progress).

   • anonymní uživatel Ales (ales.handzel45 (a) gmail.com) 6.2.2023 - 7:40

    A to máme v plánu ještě spice freeride udělat více dostupnější zacatcnikum ve skákání a zároveň ji priostrit pro bikery kteří se chcou posunout ještě dále

  • anonymní uživatel Bert 1.2.2023 - 21:13

   Já jsem z Čech a hlasoval jsem :-) - pro Kopřivnou. A to jsem se tam už i dost zrakvil, což není samozřejmě chyba bikeparku. Ale souhlasím, že Čechy zaspaly. Stačí se podívat na tu rozmanitost a množství - Kopřivná, Karlov, Kouty, Kareš, Kraličák atd.... a to ani nemluvím o Rychlebkách (o.k. není to bikepark) .

   • anonymní uživatel Vjetrnik 6.2.2023 - 18:09

    Z Prahy dálka, ale i tak tam člověk jezdí rád.....už aby byla dálnice až do Mohelnice....

    • anonymní uživatel Klára (raniak.klara (a) email.cz) 28.2.2023 - 8:52

     Na Pekláku jste z Prahy vlakem za necelý dvě hoďky.

     • anonymní uživatel Gabosh 28.2.2023 - 10:03

      No loni to bylo vlakem peklíčko - rekonstrukce na trati, šílené zpoždění v obou směrech. Ale už je zprovozněná i dálnice skoro až k Mýtu, v sobotu ráno naprostá pohoda z PHy. V kempu přespat do neděle. A teď nově udělali i sprchu, huráá, (umývat se hadicou na kola fakt nechceš :)) Ať už je sezóna!

 • anonymní uživatel Martin Saida (saida.martin (a) gmail.com) 3.2.2023 - 7:48

  Bude podobná anketa ohledně trailcenter?

  • profilová fotka Keli 3.2.2023 000 10:05

   To bude obtížné, trail center je neskutečné množství, dotazník by byl ultra dlouhý. Nebo tě napadá jak to nějak šikovně vyřešit?

 • anonymní uživatel Honza (vonka (a) dkv.cd.cz) 9.2.2023 - 11:44

  Nemohu si nechat pro sebe poznámku o tom, že Peklák a Dolní Morava patří územně do Pardubického kraje a tím pádem jsou to Čechy a ne Morava. (A to jsem Moravák...). Takže s tím vítězstvím Moravy je to mírně 50 na 50.

  • anonymní uživatel Tomík 9.2.2023 - 12:09

   Peklák už jen podle obce Česká Třebová je samozřejmě v Čechách, kdežto single trails Dolní Morava je na Moravě. Hranice prochází přímo údolím po toku Moravy. Takže vleky na Větrném vrchu jsou v Čechách, vleky na Slamník na Moravě.

Komentáře

Publikovat jako anonymní uživatel - přihlášení, registrace


Přepnout barvu pozadí