Opening Trail Parku Klínovec úspěšný - ve vloženém závodě nejrychlejší Hannes Lehmann

Autor: Trailpark Klínovec, vydáno: 24.5.2023

Již třetí ročník akce Opening Trail Parku Klínovec se odehrál v sobotu 20. května. Na rozdíl od minulých ročníků, přivítalo všechny návštěvníky spodní stanice příjemné slunečné počasí, jaké se na květen sluší a patří.

Součástí Openingu Trail Parku Klínovec 2023 byl již tradičně otevřený závod. Suchá trať a východní vítr sliboval rychlé časy, což nejlepší eliťáci potvrdili. Každý jezdec měl možnost nechat si třikrát změřit čas, přičemž nejrychlejší z jízd se počítala.

Dospělí závodili na 1600 m dlouhém úsek trailu Illegal včetně první pasáže se skoky. Jde o plnohodnotnou těžkou rychlou enduro trať, za kterou by se nemusel stydět ani EWS závod. O to větší obdiv patří třem dívkám, které se na tento přírodní trail plný kořenů vrhly. Dětský závod se odehrál na první sekci Barona. Celkem se na startu sešlo přibližně 60 dospělých a 30 dětí.

V Elitní kategorii se o první tři příčky utkali Hannes Lehmann z Německa, kerý nakonec o více jak 3 sekundy porazil českou downhillovou legendu Matěje Charváta. Na 3. příčce je doplnil Tomáš Cvinger. Samozřejmostí byl večerní rozbor všech jízd u pivka na baru a také u ohně.

Openingem samozřejmě nic nekončí, ale naopak začíná. V příštích týdnech se na nejvyšším kopci Krušných hor můžeme těšit na závod v rámci Enduroserie a následně se na legendární klínovecké DH trati utkají sjezdaři o titul mistra ČR.