MojeKolo

Video: Horsefeathers HEI days BTS - co a kdo je Horsefeathers bike v roce 2023

Autor: Keli, kategorie: Obchodní sdělení, vydáno: 29.6.2023

Většina lidí vnímá Horsefeathers jako zimní, snowboardovou, značku. Skalní fanoušci si ale pamatují, že jsme hráli zásadní roli ve formování MTB/Freeride/Slopestyle bike komunity v Čechách. Eventy jako Kozzy Style nebo Secret Session spolu se jmény jezdců jako byl Gaspi, Leader nebo Michal Matys patří ke klíčovým pojmům české scény. Na to vše jsme zavzpomínali minulý rok v blogu Horsefeathers - zpět v sedle. Od té doby jsme pořádně šlápli do pedálů a pustili jsme se ve full speedu dolů trailem a s námi vydařená parta bikerů. Co a kdo je Horsefeathers bike v roce 2023 bychom ti rádi představili v behind-the-scene videu Horsefeathers HEI days z jašeho jarního bike shootingu.

Pozitivní energie, zábava a lidi, které to spolu spolu baví, to je Horsefeathers bike team. Banda individualit naladěných na stejnou vlnu. Ty čtyři dny v HEIBIKEPARKU byly jízda a i když nám počasí nepřálo, vytvořili jsme spoustu materiálu a hlavně kopec nezapomenutelných vzpomínek. Právě díky této bandě byl jarní bike shooting one for the books! Je nám velkou ctí, že Horsefeathers bike reprezentují (na fotce zprava): Vilibald Vítek, Richard "Gaspi" Gasperotti, Filip Vokurka, Jakub Hejl, Teodor Kováč, Tomáš Zejda aka Leader, Tomáš Pagáč a Pavla Balíková

"Je super, že Horsefeathers dalo dohromady team lidí, kde napříč disciplínami má každý svůj styl a je nějak osobitý a má co nabídnout. Na shootingu panovala super atmosféra, bylo o nás nadstandardně postaráno, točení a focení rychle odsýpalo, jen počasí si s námi trochu pohrálo."
Vilibald Vítek

"Horsefeathers dal do kupy pestrou škálu jezdců, každý má svůj osobitý styl a rozhodně tuhle crew přes léto na akcích nepřehlédnete!"
Teo Kováč

Horsefeathers Bike Team 2023

Richard "Gaspi" Gasperotti

Gaspi je legendární český freerider. Mimo jiné, 4x startoval na nejtěžší MTB freeridové soutěži RedBull Rampage v americkém Utahu a 5x se zúčastnil akce Crankworx ve Whistleru. Sjel nejednu aktivní sopku a s bikem procestoval svět v rámci svého projektu Zam. Před dvaceti lety byl jedním z prvních členů Horsefeathers bike týmu a o to víc nás baví, že je i nyní. Jeho Welcome rozhovor si dej zde a jeho poslední crazy freeride z Guatemalských sopek, který byl hodně na hraně najdeš tady.

        

Teodor Kováč

Teo momentálně patří mezi špičku české MTB freestyle a freeride scény. V roce 2022 si z největšího světového MTB gravity festivalu Crankworx v Innsbrucku dovezl stříbrnou medaili a jak sám říká, jeho cílem je, neustále své ježdění posouvat. Na Teovi nás baví jeho všestrannost, kreativita a teampvý duch. Více zjistíš v jeho Welcome rozhovoru zde.

Tomáš Zejda aka Leader

Leader je profi bajker, vášnivý cestovatel a příležitostný kuchař, který chodí nejraději všude naboso. Za svou dosavadní bajkovou kariéru se zúčastnil nespočtu velkých světových soutěží a show, včetně prestižní Red Bull Rampage. Za poslední dva roky má Leader na kontě dva prvo-sjezdy. Minulý rok sjel na kole africkou horu Kilimajaro a letos pak Mera Peak v Nepálu. Tom je ale hlavně nesmírně pozitivní a inspirativní člověk, který tmelí celý team a dokáže ho nakopnout kupředu. Více o Leaderovi v rozhovoru zde.

Filip Vokurka

Filip je nejmladší Horsefeathers bike young gun, ale repertoár jeho triků je někde jinde! Double backflip má na litry a stylu mu bylo naděleno nepočítaně. Účástní se top závodů i natáčení a rozhodně se jej vyplatí sledovat, jelikož Filip ma bike kariéru teprve před sebou a už teď je to pořádná jízda. Filipa můžeš sledavat na jeho Instagramu.

Jakub Hejl

Jakub Hejl je 24-letý freestyle MTB biker z Velkého Meziříčí. Ve své disciplíně patří k absolutní špičce. V květnu 2022 zajel druhé místo na stříbrné zastávce FMB tour ve švýcarském Zurichu, letos třetí místo na stříbrné zastávce FMB tour v Ostravě - Horsefeathers Iron Town a na svém kontě má také celosvětové prvenství v podobě triku 360 double tail whip do barspinu. Jeho Welcome interview si můžeš přečíst zde.

Vilibald Vítek

Vilibald je stylař, pohodář, ale když šlápne do pedálů objeví se plameny. Na MTB se dostal z BMX, na kterém jako první čech odjel double backflip. Na MTB nelenil a poslal tam jako první čech hned triple backflip. Vilibaldův styl a flow nás neuvěřitelně baví a jeho letošní rider edit si můžeme pouštět pořád dokola. Více si o Vilibaldovi můžeš přečíst v jeho Welcome rozhovoru, který s ním udělala Renča.

Pavla Balíková

Pavla Balíková je česká bikerka, která se primárně věnuje disciplíně enduro. V roce 2022 si vyjela na závodech Blinduro celkové 1. místo a na České enduro sérii pak celkové 2. místo. Pavla se rychlosti a techniky rozhodně nebojí a jsme rádi, že naskočila do Horsefeathers bike party. Více o Pavle a dámském enduro bikingu si můžeš přečíst v jejím Welcome rozhovoru.

Tomáš Pagáč

Tomáš sice už závodní kariéru pověsil na hřebík, ale pořád dokáže projet trail či proletět skok jako málokdo. Aktuálně je, se svojí životní partnerkou Bašou Števulovou, ale hlavně členem #teamtobidush a pokud si někdo zaslouží titul super-dad, tak rozhodně on! Však co je víc než pořádný Family ride? Dej si video níže a tady rozhovor s Bašou a Tomem o našem společném točení videa The Family Ride.

Podobné články

Komentáře

Publikovat jako anonymní uživatel - přihlášení, registrace


Přepnout barvu pozadí