snowbaar

Report: Číža o EWS v Tasmánii - osm sekund od pódia

Autor: Milan Čižinský, vydáno: 10.4.2017

Druhé kolo Enduro World Series se jelo v Tasmánii, Milan Čižinský, který jede v kategorii Master nám o tom co předcházelo, ale i o průběhu tohoto závodu řekne víc.

Po závodech v Rotorua jsme přeletěli na Tasmánii. Po krátkých peripetiích na letišti jednak s lehkou přesváhou mého příručního zavazadla o 18kg, tak se zpožděním kvůli hurikánu v Austrálii jsme se nacpali do mini obytňáku a vyrazili směr Derby Country. Tam jsme strávili víkend ježděním na singltrack centru, které je rozlohou srovnatelné s tím pod Smrkem, ale flow je tak dvounásobné.

Pak jsme navštívili východní pobřeží Tasmánie s nádhernými lidu prázdnými plážemi a pokračovali do Hobartu. Tam jsme strávili další 3 dny na trailech, které byly některé docela z kopce, což lehce vytrestalo Vanika, který se rozvěsil ve fullspeedu na stromech. Traily vedou z nejvyšší hory Tasmánie, která má přes 1000m.

Volné AM/EM/XC kraťasy s odnímatelnou vložkou Maňana Wear

Pak jsme to vzali přes suché vnitrozemí zpátky do Derby. Trackwalk byl plný překvapeni, trať nebyla tak easy jak jsme čekali… Tréninky proběhly na suchu a na neděli hlásili bouřky. Protože byl podklad na dost místech kamenitý nebo tvrdý singltrek tak jsem zkusil risk a nechal tam suchý gumy, abych konečně dal Karima a spol. No úplně to nevyšlo protože bouřka byla dost silná a déšť neustával a tak i místa o kterých jsem si myslel, že budou OK byly blativé. Třešničkou na dortu byla moje nejoblíbenější RZ6, čisté Dh… aspoň za sucha… teď si musel furt šlapat a vůbec to nejelo, a když ti na začátku nejprudší části zmizí destičky, tak si to prostě užiješ.

Po dojetí dáváme s Vojtou koupání v řece a vyrážíme na vyhlášení, kde zjišťujeme, že podium Vojtovi uteklo o 0,08s a mě o 8s. Škoda. Příští pokus Madeira!

Podobné články

Komentáře

Publikovat jako anonymní uživatel - přihlášení, registrace