Pepis Tire Noodle

Report: Specialized Enduro Serie 2013 Zadov

Autor: Dan Kadlec, kategorie: Report, vydáno: 7.8.2013

ikonaNa horní stanici lanovky na sjezdovce Kobyla byl umístěn start hned pro dvě rychlostní zkoušky. 2RZ zahýbala vpravo do lesa, přes betonovou překážku s dřevěnými nájezdy a sjezdy, končící ostrými serpentinami hned vedle skokanského můstku, kde nástrahy trati sundaly ze sedla nemálo závodníků. Nicméně i s těmi si poradil nejlépe Jiří Fikejz a 2RZ vyhrál také.

Následným přejezdem po asfaltce se závodníci museli dostat opět nahoru na lyžařský stadion, kde se startovala 3RZ a zároveň zde fungovala občerstvovací stanice. Moc se nám líbily nadšené diskuse závodníků a vzájemné sdělování si zážitků z trati při doplňování sil nad kouskem melouna či banánu, nebo u barelu s jonťákem před startem do 3RZ. Na mnohých bylo vidět, že nočním deštěm zkropená trať si vybírala daň v podobě nejrůznějších pádů, naštěstí bez vážných zranění.





3RZ vedla podél silnice přes kořenité pasáže, známé z českého XC poháru. Potom závodníky  čekal opět výjezd na Kobylu, odkud se startovalo do 4RZ… I 3RZ se povedlo vyhrát Jiřímu Fikejzovi.

Závěrečná 4RZ byla nejkratší ze všech čtyř a závodníky protáhla po sjezdovce, kde mohli driftovat v odkloněných zatáčkách a zablbnout si v lesních pasážích, kde je čekalo několik vychytávek. Ikdyž tak v cíli 4RZ prolétli časomírou, čekal je ještě výstup zpět na lyžařský stadion Zadova, kdy bylo nutné dodržet limit závodu 2,5 hod. a teprve zde závod pro jezdce opravdu skončil. Vzhledem k výkonům závodníků na RZtách však mohli tuto část absolvovat v poklidu, neboť většina z riderů měla slušnou časovou rezervu…





A jak to dopadlo? Ze 102 závodníků bylo nakonec klasifikováno 95 riderů a riderek.
Kategorie ŽENY: 1. místo ukořistila Jitka ŠKARNITZLOVÁ (čas 00:19:52.7), 2. flek si vyjela legenda dámského DH, 4X a BMX Katarina TOTHOVÁ a bronz patří zaslouženě Andree DRENGUBÁKOVÉ, která statečně překonala defekty obutí svého stroje :-) 

Kategorie MUŽI: 1. místo si vyjel Jiří FIKEJZ (čas 00:15:28,0; který také vyhrál tři RZ ze čtyř), 2. místo Tomáš KUTIN, 3. Přemek TEICHMAN, 4. Michal VLČEK a 5. místo účastník z Německa Tommy UMBREIT. Pro zajímavost: 6. flek bratr vítězky ženské kategorie Jan ŠKARNITZL, 9. místo Rob TRNKA (stavitel tratě endura závodu v Koutech nad Desnou), 10. místo nezničitelný a všestranný rider Pepa Dressler (absolvovat jeho bike campy se vyplatí :-) ; 32. místo Tomáš HYKL (člověk, který má na svědomí rozjezd Specialized Endura Serie 2013 ;-)

Kompletní výsledky najdete zde: http://www.sportsoft.cz/…ro_zadov.pdf?…





Velké díky patří všem 102 závodníkům druhého závodu Enduro Race Zadov seriálu Specialized Enduro Serie 2013 za účast, prima atmosféru a úctyhodné sportovní výkony na noční bouři zmáčené trati, která byla dle mnohých výživná! Moc se nám líbily vaše nadšené diskuse a vzájemné sdělování si zážitků z trati na občerstvovačce u 3RZ či v cíli, adrenalinem svítící oči, MTB enduro endorfiny v krvi… Těší nás i vaše pochvala za organizaci závodu i tvorbu trati… děláme to pro to vás tak, aby vás to bavilo alespoň stejně tak, jako nás… 

Díky patří i Luťákovi a místnímu bike klubu, bez jejichž organizační pomoci by to nešlo, a všem partnerům, kteří jsou podporovateli této série MTB enduro závodů a tak můžeme díky nim předávat hodnotné věcné ceny nejlepším závodníkům ;-) 

Těšíme se na vás na třetím závodě Specialized Enduro Race 2013 – Enduro Race Špičák, který se pojede za měsíc, 8.9. 2013. Věříme, že ani tady nebude chybět hojná účast závodníků.





Sledujte proto aktuální informace na http://www.enduroserie.czhttps://www.facebook.com/Enduroserie.cz

Foto: Miloš Lubas

Oficiální fotogalerie na http://www.enduroserie.cz/…_galerie.php?…

Komentáře

Publikovat jako anonymní uživatel - přihlášení, registrace


Přepnout barvu pozadí