Polcster dobývá Jižní Ameriku!

Autor: Filip Polc, kategorie: Video, vydáno: 23.2.2010

Polcster doslova ovládl městské sjezdy v Jižní Americe! Čtyři závody a hned čtyři exotická vítězství v řadě za sebou! Možná vám to bude připadat jako vtip a nebudete tomu věřit, ale je to opravdu tak! Už třikrát jsme zde napsali stejnou větu a teď ji musíme napsat počtvrté. Filip Polc vyhrál další městský závod v Jižní Americe!!!

Když si Filipův pobyt v Jižní Americe shrneme, dostaneme celkem slušnou lekci zeměpisu. Nejdřív na podzim loňského roku vítězství v závodě RedBull Desafion no Morro – Rio de Janiero, Brazílie. Koncem letošního ledna přišla zpráva z Kolumbie, že Polcster vyhrál další jihoamerický městský závod v Manizales v Kolumbii, o dva týdny později přichází další neuvěřitelná zpráva se stejným obsahem, tentokrát Polcster vyhrává městský sjezd Descida Das Escadas De Santos opět v Brazílii. A včera jsme dostali mail s textem, který je hodně podobný těm předcházejícím. Tentokrát Filipovi padlo k nohám město Valparaiso v Chile!

Přímo od Filipa nám z Chile přišla následující zpráva:

Před dvěma týdny jsem vás s radostí informoval o ceném vítězství v brazilském městě Santos. Dnes vám chci v krátkosti oznámit další super výsledek ve světové konkurenci riderů z USA, Kanady, Afriky a celé Jižní Ameriky.

Po závodu v Santos jsme se s kámoši přesunuli do Rio de Janiera… trošku si zpestřit náš tripík karnevalem, který je opravdu neskutečně velkolepý, zábavný a nezapomenutelný. Popisovat to nemá moc význam, tohle je prostě třeba alespoň jednou v životě zažít! Ve zkratce by se dalo říct jen „I love Rio“!!!

Ale teď…! Z Ria jsme se přesunuli do Chile na další městský sjezdový závod v pobřežním městě Valparaiso, jihozápadně od Santiaga. Byl to už osmý ročník a tak byli někteří rideři opět ve výhodě, protože tréninky jsou zde časově omezené a celý závod se jezdí jen v jeden den – trénink, kvalifikace a finále!

Oproti Santos zde byla o mnoho techničtější trať. Poprvé jsem také jel městský sjezd, kde kromě betonu, asfaltu a schodů přibyly ještě také pasáže na hlíně. Bylo to tedy něco nového, ale vzhledem k počasí to na náročnosti výrazně nepřidalo,

Trať byla opět plná strmých schodů, skoků a dropů. To celé ve velké rychlosti. Lepší ale bude, když se na to sami podíváte ve videu, protože popisovat celou trať není vůbec lehké. Bylo to opravdu dost adrenalinové i pro mě. Plno závodníků to nezvládlo a tak teklo dost krve a lámalo se dost kostí, což si více než jedenáct tisíc diváků dost hlučně užilo!

V kvalifikaci jsem trošku zariskoval a skoušel jsem zrychlovat, což se mi moc nevyplatilo a skončil jsem na pátém místě. Finále jsem si proto naplánoval jinak, na jistotu, všechno pod hranicí rizika, ale velice čistě. Neudělal jsem asi žádnou velkou chybu a to, co se stalo, jsem ani sám nečekal.

Další vítězství! Čtvrté v pořadí! Rio, Manizales, Santos a teď Valparaiso… A to s 5ti vteřinovým náskokem před druhým!

Tady už je jakýkoliv další komentář zbytečný. Gratulujeme!!!