MojeKolo

Fotogalerie: ČP DH Monínec - Martin Liška

Autor: Martin Liška, vydáno: 22.5.2012

ikonaMartin Liška nechyběl na první závodě Českého poháru ve sjezdu na Monínci, zde je jeho fotogalerie. Velký návrat na tomto závodě zažil Kamil Tatarkovič, který po dvou letech osedlal sjezďáka a nakonec z toho bylo třetí místo.

Kamil o závodě na Monínci říká: „Po dvou letech jsem měl možnost se opět postavit na sjezdové kolo a uplynulý víkend si užít první Český pohár letošní sezóny na Monínci. Celé závody byly sice lehce v ohrožení, protože teprve v pátek odpoledne jsme sjezdové kolo doskládali a v sobotu jsme ho ještě museli doladit, nicméně vše jsme bez větších zádrhelů nakonec zvládli. Oprášil jsem své sjezdové dovednosti a celý víkend na Monínci jsem si dosyta užil!“

"Byla to moje první návštěva tohoto střediska a hodně jsem se těšil, že si po dlouhé době zase zazávodím ve sjezdu. I přesto, že kopec na Monínci nepatří mezi ty největší u nás, vůbec mi to nevadilo a trať se mi líbila. Byla rychlá, místy technická a celkově hodně zábavná, zároveň však hodně zrádná. Kameny, kořeny, skoky a prach na nás čekaly na každém metru a člověk musel být stále ve střehu, aby nepřišel pád. Sjet celou dráhu bez jediné chybičky, nebylo nejjednodušší.

Velkou radost mi udělaly výsledky. Semifinále nebylo optimální, ale zato s finálovou jízdou jsem byl spokojený, trať jsem projel bez většího zaváhání a bylo z toho 3. místo!

Celý víkend panovalo parádní počasí, trénink a závody byly super, takže co víc si přát. Ve čtvrtek vyrážím do rakouského Leogangu, kde se zúčastním evropského poháru ve sjezdu – iXS Downhill cup", dodává k trati a umístění jezdec s tovární podporou Commencalu.Pro úplnost doplňme výsledky všech kategorií: ženy Jana Bártová, masters 2 Dušan Mánek, masters 1 Vlastimil Hynčica, junioři Jan Čepelák, expert Štěpán Kufa, elita Adam Vágner. Kompletní výsledky naleznete na poharmtb.cz/ 


Kompletní galerii Martina Lišky najdete na Rajčeti.

Podobné články

Komentáře

Publikovat jako anonymní uživatel - přihlášení, registrace


Přepnout barvu pozadí