MojeKolo

Rachel neporažena ani po SP v Vallnordu

Autor: Keli, vydáno: 31.7.2013

ikonaDalší kolo Světového poháru ve sjezdu hostila jedna z nejmenších evropských zemí, leží na rozhraní mezi Francií a Španělskem obklopena vysokými štíty Pyrenejí.

Andorra respektive Vallnord není novou destinací pro SP, závody se sem po několikaleté přestávce vrátily a návrat to byl podařený. Místní sjezdová trať patří zcela nepochybně mezi nejtěžší a nejprudší v letošním ročníku. Její podrobné zkoumání v nedělní závodě provedl Cam Cole, když se hodně nepěkně vyndal v prudkém úseku po nezvládnutém nosemanualu, který odskákal po hlavě. Následoval vyhlídkový let vrtulníkem, ale dle pozdějších informací je v pořádku.
Rach na cestě k dalšímu vítězstvíV mužské kvalifikaci zažil velký návrat na výsluní Sam Hill, po mnoha neslaných nemastných výkonech vyhrál, před Minnarem a Athertonem. V ženách překvapivě kvaldu nevyhrála Rachel Atherton, zřejmě jí svazovala ruce šance na překonání rekordu Steve Peata v počtu vítězství ve Světovém poháru. Rachel se musela sklonit před svojí krajankou Manon Carpenter.
V nedělním závodě však bylo vše ve stejných kolejích, Rachel zamakala a další vítězství bylo doma, uhájila tak svoji letošní neporazitelnost.
Již 18× se takto Rachel Atherton radovala z vítězství na Světovém poháruV mužích si svoje první vítězství připsal Rémi Thirion, a přerušil šňůru vítězství Gee Athertona. Ten sice ve své finálové jízdě vedl na prvních dvou mezičasech, ale po chybném nájezdu do poslední strmé části nabral ztrátu a necelou sekundu a půl přišel o vítězství. Na třetím místě potvrdil Sam Hill, že mu místní dráha sedí a výkon z kvalifikace nebyl náhodou.

Pro Cedrica Graciu byl toto poslední závod ve Světovém poháru, svoji jízdu si užil, mával na diváky a známé (a že jich tu měl, CG bydli v Andoře), podle svých slov se bude v budoucnosti soustředit na natáčení videí a enduro závodění.
Gee Atherton byl pokořen pouze Rémi ThirionemZ českých zástupců na startu nikdo zásadní díru do světa neudělal, v Elitě dojel Jan Uruba na 94. místě, v Juniorech se dvojice Petr Čech a Dominik Lošák seřadila za sebou na 44. resp. 45. místě.

Záznam celé přenosu zde.

Foto: Sven Martin

Diskuze

 • anonymní uživatel Vari (chamartin (a) seznam.cz) 31.7.2013 v 11:39

  Nechci moc rejpat, ale report po třech dnech asi moc lidí nezajímá..

 • anonymní uživatel31.7.2013 v 13:27

  taky si rejpnu,hlavně že je tu plno reportu z endur závodů a světák report po třech dnech,smutnej příběh.

 • anonymní uživatel jk 31.7.2013 v 13:51

  no a o českých závodech už se ani nepíše

 • anonymní uživatel stofan 31.7.2013 v 14:35

  mozno uz ich nebavi pisat reporty, na ktore tak ci tak vecssina len hundre a hlada chybi, mna by to tiez nebavilo...

 • anonymní uživatel bok 31.7.2013 v 14:47

  Taky si rejpnu, proč to teda čtete?

 • anonymní uživatel dav. 31.7.2013 v 14:49

  když je to nebaví tak je možná lepší provozovast web o dámském pletení

 • profilová fotka Keli (keli (a) dolekop.com) 31.7.2013 v 15:28

  O prazdninach v dobe dovolenych neni mozne udrzet aktualizaci jako jindy v roce.

  A ze nepiseme o ceskem sjezdu? Mozna to bude tim, ze na zavody jezdi stale mene jezdcu, Mistrovstvi republiky v Spindlu je toho dukazem (cca 100 startujicich).

  Pokud mate zajem pomoci, radi vas privitame v nasich radach - dolekop.com/...

 • anonymní uživatel dunkel (dunkell (a) seznam.cz) 31.7.2013 v 15:28

  lepší po třech dnech než vůbec

 • anonymní uživatel sara 31.7.2013 v 17:11

  no borci co muže víc zajímat než světovej pohár?fakt smutný...asi by jste se měli přejmenovat na endurodolekop.com dle příspěvků,jde vidět že na to nezapomínáte.

 • anonymní uživatel Ondra 31.7.2013 v 18:15

  no jo no, Keli jezdí populární enduro, tak píše o tom :-)

 • anonymní uživatel b4u2 1.8.2013 v 8:25

  LOL! každej to sleduje on-line ale potřebujou mít report do hodiny... já třeba svěťák v andoře neprošvih díky FB a TV, ale ty závody v enduru, i když jsou podle vás tak populární, se ke mě jinak než přes dolekop nedonesly.
  Díky redakci za to, že mam ve volnym čase co číst a na co koukat! Holt kdo nemá volnej čas 16 hodin deně tak se neposere z tejdeního zpoždění protože to tak jako tak čte se zpožděním.

 • anonymní uživatel ern 2.8.2013 v 21:02

  Muzatka Rachel sa nikdy nezapre s tym jej mlsnym jazykom !! omg, shit! :D

Komentáře

Publikovat jako anonymní uživatel - přihlášení, registrace


Přepnout barvu pozadí