Bikepark Kopřivná připraven na léto 2014

Autor: Kamil Tatarkovič, vydáno: 1.7.2014

Bikepark Kopřivná letos vstupuje do své druhé sezóny a rozhodně je na co se těšit. Areál Kopřivná v Malé Morávce pod Pradědem ve spolupráci s Lesy ČR a s týmem bikerů v čele s Kamilem Tatarkovičem odvedli kus práce a pro letošní rok připravili pro své návštěvníky spoustu novinek!

Největším lákadlem v sezóně 2014 je rozhodně trať s názvem Family 3. Jde o jednoduchou, širokou a bezpečnou trať o délce zhruba 4 km, která svede jezdce mírným klesáním od horní stanice lanovky až k té spodní. Na trati najdete několik boulí, klopených zatáček a menších skoků. Velkou výhodou je skutečnost, že tuto trať sjede opravdu každý – začínající biker se zde může krásně učit základní prvky na kole a na druhou stranu se na ní kvalitně sveze i velmi zkušený jezdec.

Další novinkou letošního roku je nově vybudovaný Pumptrack, zábavná trať plná boulí a zatáček určená pro trénink techniky jízdy na kole vhodná prakticky pro každého. Ke Kopřivné neodmyslitelně patří Big Air Bag, tedy obří nafukovací „polštář“ určený pro trénink nejrůznějších triků či skoků. Na tuto věc v ČR jen tak nenarazíte a rozhodně stojí za vyzkoušení. A co je důležité, letos do něj můžete skákat zcela zdarma!

Už minulý rok Bikepark Kopřivná nabízel sjezdovou a freeride trať. Tyto 2 tratě patří mezi hlavní pilíře bikeparku a i letos si je můžete v plné parádě vyzkoušet. Freeride dráha doznala pro letošní rok několik změn v horní pasáži, díky čemuž je ještě zábavnější. Sjezdová dráha se díky loňskému Moravskoslovenskému poháru ve sjezdu pořádně vyjezdila a objevily na ní všemožné kořeny a kameny. Je určená pro opravdu zkušené bikery a závodníky, kteří zde můžou kvalitně trénovat.

Na kopec můžete vyjet nejen čtyř sedačkovou lanovkou (během prázdnin je v provozu každý den od 10:00–18:00), ale i vybudovaným Singletrackem, který vás krásně vyvede až k horní stanici lanovky. Jedná se o příjemnou pěšinu s mírným stoupáním od spodní stanice lanovky přímo až ke startu všech tratí. Nahoře si už jen stačí vybrat svoji oblíbenou dráhu a spustit se po ní dolů.

Pokud ale nevlastníte kolo nebo nějaké vybavení, nezoufejte. Areál disponuje i půjčovnou kol, helem i chráničů, díky čemuž si můžete veškeré tratě bez problému vyzkoušet.
Pro zájemce, kteří by se rádi zdokonalili v jízdě na horském kole, se zde pravidelně pořádají bikové kempy pod vedením Kamila Tatarkovič a dalších zkušených bikerů. Kempy jsou zaměřené na zlepšení techniky jízdy na kola a jsou určeny pro začátečníky a i pokročilé bikery.
Příznivci endura se můžou pro změnu těšit na 6. září, kdy se na Kopřivné pojede i finálový závod seriálu Scott Enduro X race.

To ale není vše, co areál na Kopřivné nabízí. Bikepark je součástí velkého Funparku, do kterého dále patří terénní buginy či koloběžky, lezecká stěna, trampolíny, summer tubing, paintball, beach volejbal a další atrakce.
Funpark Kopřivná v Malé Morávce pod Pradědem je areál určený opravdu pro všechny, kdo chtějí aktivně trávit volný čas na horách!

Další potřebné informace najdete na www.koprivna.cz

Foto: Martin Husár
Video: Richie Šimek

Komentáře

Publikovat jako anonymní uživatel - přihlášení, registrace


Přepnout barvu pozadí