MojeKolo

Video: Loic Bruni vyhrává v Cairns svůj první svěťák

Autor: Keli, vydáno: 25.4.2016

Druhé kolo Světového poháru v australském Cairns potěšilo fanoušky Loic Bruniho, ten se totiž konečně dočkal a získal svoje první vítězství v elitní kategorie. V ženách si jede Rachel Atherton trochu jinou ligu než zbytek pole…
Joshua ButtonLetošnímu ročníku přálo počasí výrazně víc než loni, kdy se jelo na blátě, tentokrát to bylo za slunka a sucha, vysychající trať umožnila jezdit lepší časy než na mokré kvaldě a tak byly vidět i zajímavé stopy, které byly za vlhka nereálné.
Troy BrosnanMístní fanoušci měli ve startovním poli několik favoritů a ti se ukázali již v kvalifikaci, nejvíce sázeli na Troy Brosnana, Micka Hannaha a Mickovu sestru Tracey.

Tracey v ženách nezklamala, zalítla super jízdu a čekala co předvede Rachel, tak však nenechala nic náhodě, sedm sekund rozdílu v cíli je všeříkající.
Loic BruniV mužích byl překvapením čas domácího a poměrně neznámého Joshua Buttona, zřejmě dokonalá znalost trati byla velkou výhodou, protože jeho čas nedokázali pokořit i velké hvězdy. Na kopci zůstala jen čtveřice nejrychlejších jezdců a Joshua tak měl jistotu pódia. Čtvrtý z kvaldy byl Loic Bruni, ten předvedl vydařenou jízdu a dostal se do hot seatu ze kterého ho již nikdo nedokázal vystrnadit. Ani Gwin, ani Sick Mick a ani Troy Brosnan, který sice sahal po vítězství, ale nakonec to nedalo. Kompletní výsledky zde.
Sick MickFoto: Red Bull

Podobné články

Diskuze

  • anonymní uživatel Šráma (tomassramek (a) centrum.cz) 25.4.2016 v 9:33

    Myslím,že nebýt toho dementního dojezdu do cíle,výsledky by možná vypadaly trošku jinak. Tím se samozřejmě nesnažím zpochybnit výsledek Loica,nebo kohokoliv jiného. Na to se samozřejmě historie ptát nebude :-)

  • anonymní uživatel Dan 25.4.2016 v 10:24

    No lepší kdyz je sprint na konci než před technikou na zacatku trati - jako v Leogangu před par lety...aspoň tam jezdci co maj dobrou fyzičku můzou něco nahnat a nikdo se nezrakvi...

Komentáře

Publikovat jako anonymní uživatel - přihlášení, registrace


Přepnout barvu pozadí