Enduro Serie: pozvánka do Kopřivné

Autor: Keli, vydáno: 6.8.2016

Čtvrtý závod české Enduro Serie se odehraje o víkendu 13. – 14. 8. v Bike resortu Kopřivná

Do své druhé půlky se srpnovým závodem Fox Enduro Race Morávka přehoupne česká Enduro Serie.

Enduro závody na Kopřivné nabídnou 5 různorodých erzet + 1 prolog, které spojí Malou Morávku a Karlov pod Pradědem. 3 měřené úseky využívají a kombinují stávající tratě v bike parku Kopřivná, jedna trať závodníky přivede do vedlejšího údolí do Karlova pod Pradědem. Ve zdejším areálu Myšák bude vyznačena další erzeta. Tratě disponují různou délkou, ale takřka stejným převýšením okolo 200m. Celkový okruh závodu bude kolem 25km dlouhý. Pro kategorii Hobby budou připraveny 4 měřené úseky, bude vynechaná 5. technicky nejnáročnější trať ? sjezdová trať v Bike parku Kopřivná. Vyznačení a stavbu tratí má na starosti opět Kamil Tatarkovič, bude se na co těšit!

Zázemí celého závodu bude nachystané v Malé Morávce, ve Ski areálu Kopřivná pod Pradědem.

Celý závod odstartuje již v sobotu 13.8.2016 ve 20:00, kdy se pojede na sjezdovce ve Ski Areálu Kopřivná za umělého osvětlení na sjezdovce úvodní prolog! Závodník, který se nebude účastnit sobotního prologu, obdrží za prolog do celkového hodnocení čas nejpomalejšího závodníka.

Start hlavního závodu je v neděli 14.8.2016 10:00 Ski areál Kopřivná pod Pradědem, Malá Morávka. Start do prvního transferu bude z prostoru startu i cíle přímo u dolní stanice lanovky ve Ski areálu Kopřivná pod Pradědem. Vyjíždět se bude v 5min intervalech, kdy se do závodu vydá vždy 10 závodníků. Tratě budou připraveny na trénink v sobotu 13.8.2016 od 10:00.

Délka a převýšení jednotlivých RZ je následující:
RZ1: 2.2km / 190 m
RZ2: 1.7km / 200 m
RZ3: 1.4 m / 160 m
RZ4: 1.7 km / 190 m (Red Bull erzeta)
RZ5: 1.2 km / 190 m

Premiéru na FOX Enduro Race bude mít i speciální dětský enduro závod! Kategorie: Junioři 7–10 let , Junioři 11–14 let. Neváhejte a doražte na celý víkend i s rodinkou. Nebudou chybět večerní grilovačky ani borůvkové obžerství.

Nenechte si ujít poslední moravský závod Enudro serie, serial bude na podzim pokračovat už jen na Špičáku a v Klínech v Krušných horách. Cenově zvýhodněná registrace online je možná na www.enduroserie.cz do středeční půlnoci, další šance bude na místě v sobotu v podvečer a v neděli ráno. Na webu nechybí komplet informace k závodu I seriálová pravidla platná I pro tento závod.

Malá pozvánka a představení závodu od Kamila Tatarkoviče a Jany Horákové

Podobné články

Komentáře

Publikovat jako anonymní uživatel - přihlášení, registrace


Přepnout barvu pozadí