Pozvánka: Loose Session 2017 ve Vítkovicích v Krkonoších již tento víkend

Autor: Keli, vydáno: 22.8.2017

Poslední víkend prázdnin proběhne ve snowparku Freestyle Area ve Vítkovicích v Krkonoších svým formátem netradiční 2. ročník bike akce s názvem Loose Session 2017. Pozvaní profesionální jezdci na celoodpružených kolech z ČR, Německa, Švýcarska, Polska a jejich nekompromisní triky na obřích skocích, které jsou součástí nově vybudované slopestyle trati, doprovodný program, možnost kempování či večerní afterparty jsou rozhodně důvodem, proč do Vítkovic v termínu 25–27.08. zavítat.

Návrh a stavbu trati má na povel parta Loose Riders – jmenovitě Honza Špika a Adam Semerák se svojí crew a samotný formát závodu byl inspirován podobnými akcemi, které probíhají například v Belgii či Norsku. Akce dostala název Loose Session, protože jde o volné ježdění, nikoli o žádný vyhrocený závod s časomírou a startovními čísly. Jezdci si tak trať více užívají a jezdí bez jakéhokoliv stresu. Po hlavním sobotní session budou vyhlášeni nejlepší jezdci v rámci kategorií Best Trick, Best Whip & Best Line.

Pro letošní Loose Session byla vytvořena speciální slopestyle trať, která v sobě kombinuje dřevěné lávky, hliněné skoky 12–18m a klopenky. Trať svým formátem a velikostí nemá v ČR obdoby a proto je z důvodu bezpečnosti hlavní závod určen pouze pro zvané profesionály, nicméně do závodu mají možnost vstoupit díky páteční nominaci také jezdci nepozvaní a to na základě divokých karet. Setup big line začíná 18m narychlovacím step downem za kterým následuje 15m rovný skok, dále pak 14m transfer, klopenka a poslední 12m skok s rampou. Novinkou je kromě hlavní trati také nově vybudovaná small line s menší obtížností pro širší bike komunitu, která se skládá z několika skoků, klopenek a jedním dřevěným step up-step downem. Obě trati budou k dispozici po celý víkend a od pátku do neděle bude nově v provozu také vlek, který zajistí komfortní přesun do horní části trati. Cena jízdného vleku je stanovena 250Kč/den, nebo třídenní permanentka za příjemných 500Kč.

Mezi pozvanými jezdci jsou profíci jako Jan Feyser (GER), Max Bosh (GER), Armin Beeli (CH), Piotrek Krajewski (POL), Tomáš Zejda (CZ), Damjan Sirišky (CZ), Jan Bahula (CZ), Pavel Hospodka (CZ), Daniel Liška (CZ), Marek Škoch (CZ), Martin Krejčí (CZ). Tato základní sestava společně s jezdci, kteří obdrží divoké karty zajistí parádní podívanou a arzenál triků, kdy rozhodně nebudou chybět rotace přes hlavu.

Kromě spousty ježdění a parádní podívané na všechny návštěvníky čeká páteční warm-up párty, hlavní sobotní Jagermeister párty s DJs přímo ve stanovém městečku. Energii zdarma pro všechny jezdce zajistí Red Bull a pitný režim podpoří pivovar Rohozec. Samozřejmostí je profesionální foto/video shooting pro všechny zúčastněné bikers, catering a také nově možnost kempingu v horní části kopce s možností přípojky 220V pro karavany za poplatek 150Kč na celou akci a také sociálním zařízením.

Pátek:
12:00–18:00 vedlejší trať-volné ježdění (od rána)
17:00–20:00 big line-pouze pro zvané+nominace divoké karty
21:00–00:00 warm-up párty

Sobota:
9:00–15:00 volné ježdění
15:00–16:30 whip-off contest
17:00–20:00 big-line session
20:00–20.30 vyhlášení vítězů
21:00–03:00 Jagermeister afterpárty

Neděle:
10:00–16:00 volné ježdění

Více aktuálních informací o akci a třeba možnostech ubytování najdete na oficiální FB události zde: https://www.facebook.com/…97993448278/

Na závěr velké díky partnerům akce: Red Bull, Jagermeister, Sencor Action Cam, Loose Riders, G-Shock, skiareál Aldrov, pivovar Rohozec, pila Novotný, stav. firma Preissler, snowpark Freestyle Area, Snb Freestyle House Vítkovice. A take díky mediálním partnerům: Nova Sport-pořad Element, Dirtbiker.cz, Dolekop.com, Downhill24

Foto: Lukáš Navrátil

Komentáře

Publikovat jako anonymní uživatel - přihlášení, registrace


Přepnout barvu pozadí