Moravsko-Slovenský FiveTenshop.sk Cup 2018 - termíny a lokality

Autor: Zdeněk Florián, vydáno: 22.1.2018

Moravsko-Slovenský FiveTenshop.sk Cup 2018, tak pod takovým názvem se uskuteční již 9. ročník MSDH Cupu v sezoně 2018. Vedle tradičních osvědčených věcí a lokalit pro vás připravujeme opět nějaké novinky a taky přidáme jeden závod v nové lokalitě.

ENDURO nebo Dow­nhill?

Tak tuto otázku jsme řešili dost dlouho a s týmovými jezdci celý rok objížděli spoustu sjezdových i endurových závodů a zjistili jsme, že se jedná o velmi podobné disciplíny, kde závodí částečně stejná skupina lidí a tak by jsme chtěli nadále náš seriál pořádat pro všechny m­ilovníky horských kol, bez rozdílu disciplíny.

Klasický ENDURO závod uskutečníme jen na úvod sezony a to 1.4.2018 v re­kreační oblasti Lučina u Tvarožné Lhoty, kde se nedávno jeden závod uskutečnil. Vy­užijeme poznat­ků a přidáme další měřené úseky a věřím, že v jarním termínu bude tato lokalita na jihu Moravy i­deálním místem na trénink před před zahájením hlavní sezony.  

Downhill s kategorií ENDURO

Další závody seriálu budou pořádány systémem sjezdových závodů, ale protože se jede v lokalitách a na tratích, které jsou ideální i pro Enduro jezdce, tak přicházíme s novinkou a to je nová kategorie Enduro, pro jezdce na enduro kolech s jednokorunko­vou vidlicí.  Každý účastník, který bude mít zájem zatrénovat na zabezpečené trati si může vybrat jestli pojde v klasické kategorii podle svého věku, nebo jestli využije speciální kategorie pro enduro kola.   Detailní informace se dozvíte před prvním závodem a o možnostech se rád pobavím na enduro závodech na Lučině.

Lokality a termíny

1.4. CTM Endu­ro Tvarožná Lhota – Lučina
22.4. DH Jasen­ská dolina
29.4. DH Kouty n/Des­nou
17.6. DH Wisla -Stožek
22.7. DH Velká Ra­ča 
30.9. DH Bílá 
14.10. DH Razula

Na úvod enduro, které letos podpoří CTM a my se budeme snažit připravit krásný velikonoční víkend plný pohody, 38 km dlouhý okruh na pomezí Bílých Karpat, 6 RZ  a chutný bufet. 
Premiéru si v seriálu odbude sjezd v Jasenské dolině nedaleko Martina a o týden později tradiční bašta Kouty nad Desnou, kde se vyřádí sjezdoví i enduroví spe­cialisté.
Než skončí školní rok, tak nahlédneme opět do Polska, kde nedaleko od hranic v bikeparku Wisla-Stožek otestu­jeme náročné terény, kde se jelo i ME.
O prázdninách nás čeká slovenská kla­sická Velká Ra­ča-Oščadnica, a posledního září moravská klasika na Bílé.
Na závěr seriálu by jsme chtěli oživit vzpomínku na nezapomenutelnou atmosféru závodu ve Velkých Karlovicích, kde se závodilo v minulých letech na Kyčerce, ale pamětníci pamatují i pohárové závody v areálu Razula. Tak věřím že se i závěr sezony vydří a užijeme babí léto na valašsku.

Další informace na tradičních místech

Partnery seriálu vám představíme na FB seriálu a registrace na všechny závody bude na tradičním webu www.moravskoslovenskydhcup.eu

Organizace a povolovačky k zá­vodům zabírají spoustu času a tak nic víc slibovat nemůžu, ale prozradit můžu, že se snažíme i o další enduro závody na Moravě. Ale ty asi až v dalších letech… pokud se dožijeme a zdraví nám dovolí.

Tak doufám, že se těšíte s námi…

Zdenál Florián
organizátor MSDH cupu

Podobné články

Komentáře

Publikovat jako anonymní uživatel - přihlášení, registrace


Přepnout barvu pozadí