Bikerally v Želechovicích vyhrál Červenka

Autor: Shotek Tiskarz, vydáno: 6.9.2005

Šampionát WBC sjezdu horských kol ve stylu rally pokračoval v neděli 4.9. čtvrtým závodem v Želechovicích. Převzato bylo 107 závodníků čekalo na ně 5 rychlostních zkoušek o celkové délce cca 2 km. Pořadatelé připravili technickou náročnou trať plnou utažených a dost pomalých zatáček. Pro diváky pak nachystali lahůdku v podobě poletu na 3. měřeném úseku, na kterém ti nejlepší létali až za hranici 10 metrů.

Začínalo se diváckou superspeciálkou, krátkou rychlostní zkouškou, kde jeli dva jezdci souběžně každý v jiné dráze, něco jako dual slalom. Po prvním průjezdu si pak jezdci tratě prohodili. Skutečný závod však začal až od 3.RZ. Od začátku se na 1. pozici usadil Tomáš Musil z Fryštáku nasledován místním Michalem Červenkou z Želechovic. V těsném odstupu se drželi i Martin Hoferek a Pavel Čep. Pavel Čep byl také jediným ze špičky, který jel na sjezdovém „celopéru“, což byla možná trošku nevýhoda, protože trať byla stavěná spíš na pevná kola. Na prvních třech zkouškách to vypadalo, že navrch bude mít Tom Musil a bude jen otázka kolik soupeřům nadělí. Červenka však v závěru neskutečně zatáhl, vyhrál 4 a 5 rychlostní zkoušku a v cíli byl o 1,3 vteřiny rychlejší. Tom Musil byl však spokojen i s druhým místem: „Michal jel výborně, navíc jsem se při startu do poslední zkoušky cítil už hodně unavený, z toho pak pramenily drobné chybičky na tarti, které rozhodly. Druhé místo je ale taky vynikající.“ Vítězstvím si Červenka upevnil vedení v průběžném pořadí šampionátu WBC a vede s náskokem 37 bodů před Hynčicou, který v Želechovicích nestartoval
V kategorii juniorů zvítězil Michal Konečný před Krsičkou a Pešlem.