MojeKolo

Adapted Bike Downhill Camp bude o víkendu hostit Špičák

Autor: Keli, vydáno: 7.10.2020

Na Špičáku tento víkend proběhne první ročník Adapted Bike Downhill Campu. O co jde? Jde o bajkový kemp pro handicapované. Více o něm v následujícím oznámení od Michala Kosíka.

Michale, co si máme pod Adapted Bike Downhill Campem představit?
Je to jednoduché, jedná se o klasický bajkový kemp jak jsou všichni zvyklí, výjimkou je to, že účastníci budou tělesně postižení. Budou amputáři, ale pozor i vozmeni a to 3 borci a jedna slečna.

Nikdy jsem o takové akci neslyšel. Je úplně první?
Adapted Bike Downhill Camp je to historicky první akce tohoto druhu. Nevím o žádné takové, která by se jinde na světě konala, ale abych byl korektní, tak v ČR jsme zaručeně první.

Jaké jsou vaše cíle?
Je to první ročník, tak od toho očekáváme úspěch, abychom v příští sezoně mohli bikování přiblížit i dalším lidem s handicapem.

Proč jste zvolili právě bikepark na Špičáku?
Bikepark Špičák nám ve všem vyšel vstříc a tak se bude Adapted bikecamp odehrávat zde. A navíc, díky partnerům účastníci za kemp nic nezaplatí.

A poslední věc, kdo bude učit?
Vozmeny budu koučovat já a amputáře Pahýl.

A úplně poslední věc, jsem handicapovaný a chtěl bych jet taky. Můžu?
Bohužel, tento turnus je opravdu plný. Problém je, že nemáme další kola resp. buggyny. Ale pokud by někdo měl vlastní stroj a chtěl se připojit, určitě to nějak vymyslíme.I handycapem se dá skvěle bajkovat, dokazují Michal s Pahýlem ve videu Kripl Trip z kanadského Whistleru.

Podobné články

Komentáře

Publikovat jako anonymní uživatel - přihlášení, registrace


Přepnout barvu pozadí