MojeKolo

Video: Michal Prokop shrnuje eBike Bosch Challange na Gardě

Autor: Keli, kategorie: Video, vydáno: 12.5.2022

Bike Festival na Gardě patří k největším bike festivalům v Evropě. Kromě prezentace mnoha nových výrobků se zda také závodí v různých disciplínách. Michal Prokop vyrazil na eBike Bosch Challange...

Bike Festival na Gardě byl letos parádní. Za ty roky co tam jezdím, tak rozhodně asi největší co se do plochy a vystavovatelů týče. Možná to bylo dané i tím, že jsem poslední dva roky díky kovidu vynechal. Na Gardě se jezdí závody v MTB maratonu, endura, pumptracku nebo ebike challenge, což je takovy enduro orienťák na oči. Ebike challange jsem jel na Gardě poprvé a dost jsem se těšil.

Ježdění na oči mám rád. Při startu jsem dostal mapu závodu a nadšení trochu opadlo. Ze šesti erzet budou čtyři do kopce. Paráda. Během transferu na jedničku zjištuju od Jirky Fikejze, který tu každoročně vyhrává, že trať je hodně podobná té loňské. Sakra.Na startovce pár známých jmen. Bratři Lupato, Wildhaber, Clementz, pár rychlých Švýcarů a legendy jako Klausmann, Hans Ray nebo Mike Kluge. Sranda zaručena!

Závod bolel a dost. Erzety do kopce v tomhle počtu zas taková zábava nebyla. A k tomu penalizace za šlápnutí na zem v "No Feet Zone" Zkoušel jsem vše dohnat v dowhillových erzetách. Dokonce jsem obě dvě vyhrál, ale byly tak zatraceně krátké, že nebyla šance. Nakonec 9. místo, ale i tak to byl super den s partou kámošů na kopci. Zážitky a zkušenosti do dalších závodů byl už jen bonus. Garda byla zas skvělá. 

Podobné články

Komentáře

Publikovat jako anonymní uživatel - přihlášení, registrace


Přepnout barvu pozadí