A dream come true! - Benátky nad Jizerou mají svůj Pumptrack!

Autor: Shotek Tiskarz, vydáno: 11.9.2023

Benátky nad Jizerou mají svůj Pumptrack! Ano, město sportu se už nyní může pyšnit svým asfaltovým okruhem s BMX sekcí. A kdo jiný než Michal Maroši by měl v jeho rodném městě pumpičku stavět? Pokochejte se a zatlačte na svoji radnici či obecní úřad ať podobná stavba vznikne i u vás. Více informací o nově otevřeném sportoviště přidává sám hlavní stavitel. 

  

"Toto dílo nevzniklo jen mávnutím kouzelného proutku a  zadarmo to nebylo už vůbec. Dva dlouhé roky přesvědčování dotyčných orgánů, že právě Pumptrack má smysl a roste, je to nová bike disciplína a vlastně nový sport a druh zábavy, provoz je celoroční a téměř bez údržby. Ledy se prolomily, a to doslova. Během stavby jsme si prošli vším, kromě velké katastrofy, a to je důležité."

   

Parta okolo Michala Marošiho tak strávila více jak měsíc pracemi na výstavbě nového sportoviště ''Pumptrack'' v jeho rodných Benátkách nad Jizerou. 

Benátky nad Jizerou mají svůj Pumptrack! Ano, město sportu se už nyní může pyšnit svým asfaltovým okruhem s BMX sekcí. Je otevřen pro širokou veřejnost a kdo by si snad nevěřil na modernímu konceptu pojetí asfaltového pumtracku, může začít dětským kolečkem. Okruh měří 172 metrů a je v něm osm různých zatáček a nespočet různorodých boulí. Nezapomnělo se však ani na méně zdatné jedince, pro ně tu vznikl dětský okruh o délce 35 metrů.

 

"Do budoucna se zde plánují eventy, kempy a různé sessions. Dráha může pomoci během přípravy na sezónu BMX oddílu. Své skills si v době off season mohou brousit bikeři z blízkého Shibáku či MBCčka. Ostatně už teď je vidět obrovský provoz a zájem ze stran všedních uživatelů a dětí ze sídliště, a to mi dělá obrovskou radost!", komentuje svými slovy právě Michal.

Pumptrack najdete na adrese: Platanová 665, 294 71 Benátky nad Jizerou

Podobné články

Komentáře

Publikovat jako anonymní uživatel - přihlášení, registrace


Přepnout barvu pozadí