Českou elitu porazili Slováci

Autor: Keli, vydáno: 10.5.2007

Otrokovice – První závod ze série WBC – Specialized Bikerally Championship se uskutečnil prvního máje v Otrokovicích.

Tento seriál závodů ve sjezdu horských kol se stává čím dál populárnějším. Na startu se objevilo rekordních 210 jezdců ze tří zemí, trať lemovaly stovky diváků. Čtyři rychlostní zkoušky o celkové délce 2 500m zvládl nejrychleji slovenský jezdec Filip Polc, když doslova deklasoval zbytek startovního pole. Všechny měřené úseky vyhrál a druhému v pořadí, loňskému vítězi seriálu WBC Vlastimilu Hynčicovi nadělil více než 8 sekund. „Trať byla díky prachu hodně kluzká, bylo třeba si neustále dávat pozor. Snažil jsem se jet bez ohledu na konkurenci pořád naplno, určitě jsem nevypustil ani závěr, kdy už bylo vše rozhodlé,“ zhodnotil závod Polc, pro kterého to byla především kvalitní příprava na závody světového poháru. Na třetím místě pak skončil další slovenský jezdec Ján Javorník.

Mezi juniory zvítězil Richard Smolinský před Miroslavem Burešem a Tomášem Weissem. V nejmladší kategorii do 15 let bral zlato Tomáš Frnka před Petrem Machem a Petrem Hoferkem. Sedmidílný seriál WBC pokračuje 2.6. v Podhradí u Luhačovic.