Historický okamžik: Adam Maxa vyhrává světový pohár v enduru ve francouzském Combloux

Autor: Keli, vydáno: 30.6.2024

Adam Maxa dosáhl historického vítězství na světovém poháru v enduru v městě Combloux, nedaleko hory Mont Blanc ve Francii! Tento mimořádný úspěch není jen triumfem pro Adama, ale také pro českou značku Rock Machine, za kterou závodí, maxa při svém vítězství sedlal kolo Rock Machine Whizz.
Jeho úspěch je obrovskou inspirací pro všechny nadšence endura a skvělou reklamou pro českou cyklistickou techniku. Gratulujeme Adamovi a celému týmu Rock Machine!

V soutěži kategorie U21 let český reprezentant Adam Maxa ukázal, že v enduru je klíčová spíše konzistentnost než vítězství v jednotlivých rychlostních zkouškách. Ačkoli se ani jednou nedostal na první místo v RZ, tak jeho nejhorší umístění bylo 4. místo, což mu umožnilo vybudovat si nedostižný náskok 14,6 sekundy před lídrem seriálu Jt Fisherem (Yeti/Fox Factory Race Team). Vítěz prvního a druhého kola Bailey Christie (Theory Racing) skončil třetí.

 

V hlavních kategorií se nejvíce dařilo Richie Rude a Morgan Charre. Z dalších českých zástupců nejlepší výkony zaznamenali Standa Sehnal na 26. místě v mužské elitě a 12. flek pro Vojtu Klokočku v U21. Nesmíme zapomenout ani na skvělé pódiové umístění (2.) Slovensku Simony Kuchyňkové v Women U21. Kompletní výsledky zde.

Jak téměř 40 kilometrů dlouhý závod s více jak 2,5 kilometry převýšení ve sjezdech vypadal jsme se zeptali Adama samotného.

"Světový pohár v Comblouxu byl nejtěžší svěťák, který jsem kdy jel. Možná i proto, že jsem do toho dal všechno. Převýšení okruhu činilo něco okolo 1700 a celý závod trval přes 7 hodin. Časy na přesun mezi rztami byly opravdu minimální, takže nebylo času na oddych.

Potom co jsem se dozvěděl, že jsem po první rztě 2., věděl jsem, že už nesmím polevit. Závod byl velmi náročný i z té psychické stránky. Když jsem po 4. rztě byl v tabulce pořád na prvním místě, musel jsem zachovat klidnou hlavu a držet pořád stejný tempo. Snažil jsem se nad tím prostě moc nepřemýšlet a udělat si kolem sebe takovou zónu, v které jsem se cítil komfortně. Před každou rztou jsem se namotivoval a šel do toho naplno.

V poslední rztě se všechno rozhodlo, jel jsem pilu, všechno nebo nic. Ke konci tratě jsem škrtnul bokem strom, strašidelný moment.

Nakonec jsem ale rztu dokončil s 2. nejlepším časem a o 14 sekund obhájil svoje prvenství. Byl to neskutečný pocit, tolik emocí v jednom okamžiku. Je to ohromná zkušenost a okamžik. Díky všem za podporu, je to tam!"

Podobné články

Diskuze

 • anonymní uživatel Electronic Supersonic 30.6.2024 - 12:24

  to je naky divny ne, vzdyt kuci vedle rikali, ze je to kolo v podstate nepouzitelny, clanek tudiz oznacuji jako fake news a jdu nahlasit elfum

  • profilová fotka Keli 30.6.2024 000 12:32

   Otázkou je, jestli o nepoužitelnosti kola ví Adam. Podle všeho asi ne!

   • anonymní uživatel Shu Lin ((tyvogo (a) lepra.cz)) 1.7.2024 - 15:45

    Tak hlavne at se Adamovi nedostane pod zadek jiny kolo....by mu pak nestacil ani Aaron Gwin bez retezu

 • anonymní uživatel Pepok 30.6.2024 - 12:52

  Pockej, pockej, Dkids rikali, ze neohrabany pomaly vlastne k nicemu a trailhunter na tom nemuze slapat! Rekl to nekdo Adamovi?

  • anonymní uživatel Jiri Manek (jiri.manek (a) gmail.com) 1.7.2024 - 10:27

   Hlavne se o tom psalo hodne i na Fejkbuku. fakt! a tam vedi preci vsechno. Adamovi sem to minule rikal a rekl mi ze s tim neco zkusi udelat. .... No a je to tu.

 • anonymní uživatel Tommy 30.6.2024 - 16:08

  Pecka, gratulace

  • anonymní uživatel Tomas 30.6.2024 - 18:55

   Trailhunter by se měl omluvit Adamovi i RM :-)

   • anonymní uživatel villain 1.7.2024 - 9:26

    Tady někomu leží TH hodně v žaludku

   • anonymní uživatel Shu Lin ((tyvogo (a) lepra.cz)) 1.7.2024 - 15:45

    Taky by se mel omluvit cely aktualni civilizaci za svoji existenci

    • anonymní uživatel antiTH 3.7.2024 - 12:00

     Hehe, líp bych to nenapsal! :)

 • anonymní uživatel Vojta 30.6.2024 - 21:18

  a přemejšleli jste třeba nad tim, že by mohl vyhrát i na čemkoliv jinym?

  • anonymní uživatel Eda 1.7.2024 - 6:44

   Mohl, ale vyhrál to RM...

  • anonymní uživatel Kaler 1.7.2024 - 8:43

   A co kdyz to bylo prave timle kolem, ze si to sedlo jsk prdel na hrnec. Treba na Meride by to neklaplo…

 • anonymní uživatel AG6mtb 1.7.2024 - 21:44

  Uz vidim jak ted vsichi leti do obchodu pro whizze, protoze jeden pubertak vyhral zavod na kole od RM. :D

 • anonymní uživatel SLÁDEK 2.7.2024 - 6:37

  ,,Ale stejně: jsou to paradoxy, co?"

 • profilová fotka karel 2.7.2024 - 7:24

  Tak jestli celou dobu čekali na něco velkýho a ne jen kydy od TH tak už by to jako fakt mohli poslat do prodeje, i na takovejdle úspĕch se brzo zapomene jestli se nebude často opakovat , jinak týpkoj megagratulace

  • anonymní uživatel villain 3.7.2024 - 6:16

   Tady někomu leží TH hodně v žaludku

   • anonymní uživatel antiTH 3.7.2024 - 11:58

    Tak někomu třeba TH leží v žaludku, někdo zas leze THáčku do zadku. Že lumpíku...

    • anonymní uživatel Ádoš 3.7.2024 - 12:28

     Nemám x let sociální sitě (kromě diskuzních fór, jako v tomto případě třeba DK), takže jsem částečně uchráněn od té moderní vlny influencerů a jůtuberů. Trail Huntera znám z youtubu. Pustil jsem si jeho videa asi 5x a ten chlap mě nijak neuráží. Vystupuje slušně, na nic si nehraje. Věřím, že pro mnohé diváky jsou jeho videa přínosná. "Followery" evidentně má a z laického pohledu mi přijde, že reputaci nemá špatnou. Proč ti leží v žaludku AntiTH? zveřejňuje na sociálních sítích v rámci propagace vlastní osoby "secret traily" jako třeba Matěj Charvát před lety, nebo co dělá špatně, že si zaslouží násadou od lopaty do řitního věnce? Předem díky za odpověď

     • anonymní uživatel F*ck Shu Lin 3.7.2024 - 13:36

      What do you mean?
      "jako třeba Matěj Charvát před lety"...

     • anonymní uživatel Gabosh 3.7.2024 - 13:59

      Tak zrovna jeden prezentující se jako secreat trail ve videu od Charváta (cca před 4 roky) jsem díky jedné dominantě v tom videu našla v pohodě. A tak stejně mě se*.ou ostatní youtubeři, kteří dají nějakou dominantu nebo něco podobného do videa nebo nejlépe tam přímo tu lokalitu napíšou. Já už nechávám své traily zarůst.. nemám na to energii... ale tím více si neskutečně vážím těch digerů, shaperů co tam ten čas tráví. (Viz např. na jednom spotu- trailu - kde týpek na jaře každičký víkend dřel pro nás a trail byl vyshapovaný jako v bikeparku. Nebo kámoš, sám staví obří dirty. Jako díky moc, respekt! A pak se tam na*.rou youtubeři - profláknou lokalitu a místo místních lokálů si tam zajedou další a další ..ale nikdo s údržbou už nepomůže.)

     • anonymní uživatel Ludass 3.7.2024 - 16:35

      Ale no tak Gabosh, nebut' tak vztahovačná :)

     • anonymní uživatel Gabosh 3.7.2024 - 17:34

      To: Ludass. Heh. Ja když čtu spojení youtubeři, uveřejnění lokality.... = automaticky se mě zapnou nas*cí kontrolky ;).

     • profilová fotka Strejda 3.7.2024 - 13:58

      ...když se pustim do zkratek, tak TH si myslim vůbec nemíří na bojs z DK....a od nich je to prostě póza ho nesnášet...P.S. vivat RM & M.A.X.A. ;-)

     • anonymní uživatel THfil 3.7.2024 - 14:55

      sledovat TH je jako jezdit na e-bajku... může tě to i bavit, ale nesmí tě u toho vidět kámoši.

     • anonymní uživatel antiTH 3.7.2024 - 15:24

      Taky si myslím, že TH necílí na DK kids.
      Jo, asi jej nesnáším, přinejmenším je mi protivný.
      Ale tak řekněme si narovinu: je přece super mít někoho na pozici fackovacího panáka. A kdo říká že ne, tak má takové dva...

     • anonymní uživatel antiTH 3.7.2024 - 15:19

      Ahoj Ádoši,

      pěkně postavená otázka. Racionální, vyargumentovaná, nedá se než souhlasit... Umíš to pěkně:)

      Co se TH týče, nejsem jeho cílová skupina, pokud se mi stane, že kliknu na jeho video, je to omylem a po rychlém procitnutí vypínám. Je to věc ryze subjektivní, za svým názorem si stojím a jsem prost potřeby jej obhajovat.

      Dejme tomu, že mi šlo o rozproudění diskuze, vždyť mezi PR články o ebajcích a self-promotion Rasti Baránka, jsou diskuze tím nejzábavnějším obsahem, který tenhle web nabízí! A diskutuje se, takže super.

      PS: Navlékání věnců na násady od lopat jsi tady začal zmiňovat ty...
      ...ale, tak proti gustu... ;)

    • anonymní uživatel villain 4.7.2024 - 6:28

     Nevím proč vámtak vadí. Nikdy o sobě netvrdil, že je profesionální sportovec, ani odborník na vše, ale naopak zdůrazňuje, že je jenom hobík, co rád jezdí na kole a zajímá se o věci kolem něj. Stal se populární z nějakého důvodu, takže to co baví jeho, očividně baví i jiné.

     Může se vám nelíbit, ale proč sakra ten obrovský hejt? Dokážete mi to vysvětlit?

     • anonymní uživatel antiTH 6.7.2024 - 20:55

      To co ty tady chceš, je racionální vysvětlení iracionálních pocitů...
      Co jsi? Nějaký psychopat bez emocí, že nedokážeš pochopit, že každý z nás vidí svět jinak?

 • profilová fotka Strejda 3.7.2024 - 16:07

  ...to zase dostaneme vynadáno od Šulina, kde na ty kydy bereme furt čas..haha...já bych to tak nehejtil, dyk každej si dnes může vybrat co je mu blízké...TH byl pro mě jako amatéra kdysi docela dobrá studna imformací, leč je to mnoho (myslím všude kolem na stejný téma) a tak se to dá poslouchat čím dál míň...za mě snad Rádio Peloton je celkem dobře skousnutelná věc...tak čus zítra na Pekláku ;-)

  • anonymní uživatel Shu Lin ((tyvogo (a) lepra.cz)) 10.7.2024 - 14:40

   Ale kdezeee streeecu :)
   Ja ti prave jako nevim s tou studnici informaci....ucit se jezdit na kole z videi od typka co sam poradne jezdit neumi

   • profilová fotka Strejda 11.7.2024 - 7:13

    ...na kole mě učil jezdit děda, já tou studnou myslel sem tam nějaký srovnání technikálií...copak mám možnost to všechno koupit a až po vyzkoušení zjistit co je lepčí?...a od toho mám TH a spol.....no a jestli on jezdit neumí , tak já jako (endurocuracek) prodávám kola včetně skládačky...;-)

 • anonymní uživatel M 4.7.2024 - 7:55

  Tak já to včera nevydržel a našel si ten test WHIZZu od TH. Hlavně kvůli kolu. A ,,já ti nevim Karle" co si o tom kole myslet. Tak snad jen k hodnocení tý šířky horní ,,trubky" či co to je. Jestli je to širší než mám já, a ono je, tak já už bych se z modřin na vnitřních stranách kolen nevyhrabal. Z boku by se líbilo, se zhora ne. Pokud by šlo o extravaganci, tak se to povedlo na 100%. Že se na tom dá vyhrávat je nasnadě. Takže jak již bylo řečeno, nějak si neumím hned udělat názor. Takže vlastně ani nevim, proč to píšu do názorovýho fóra ;-)

 • anonymní uživatel Honza K. 4.7.2024 - 8:07

  Vyhrávat se dá (skoro) na všem. Záleží jen na tom mezikusu mezi řidítkama a pedálama

  • anonymní uživatel F*ck Shu Lin 5.7.2024 - 18:26

   ¯_༼ ಥ ‿ ಥ ༽_/¯

   • anonymní uživatel PTBack 7.7.2024 - 12:03

    Tolik práce...a přitom taková blbost :)

 • anonymní uživatel antiTH 4.7.2024 - 9:29

  Z webu RM:
  "Adame díky!
  Whizz je na svěťáku teprve podruhé a už je z toho vítězství. #vorsprungdurchhatecom"

 • anonymní uživatel Shu Lin ((tyvogo (a) lepra.cz)) 10.7.2024 - 14:38

  Zkusim nejak sesumirovat muj pocit z TH....jeho kanal neprinasi nic zajimavyho krom toho ze se podivam jak vypadaji traily v trailcentrech. Na biku jezdit neumi tak nevim cim si zasluhuje sponzoringy. Ty jeho videa jsou jak nejaky zaznamy z vikendu, ktery klidne muze nechavat jako soukromy videa. Pro komunitu dela totalni hovinkno. TH pro me ztelesnuje novou generaci vystajlovanejch enducuracku co ani neumi pozdravit.
  K jeho osobnosti...neni mi sympatickej nicim.

  • profilová fotka Strejda 11.7.2024 - 7:15

   ...kde je villain a jeho okřídlená věta ? ...:-)))

   • anonymní uživatel villain 11.7.2024 - 9:15

    Sorry, nestíhám...

    • profilová fotka Strejda 11.7.2024 - 9:20

     ...mám tě zastoupit?..ale nebude to vono...

Komentáře

Publikovat jako anonymní uživatel - přihlášení, registrace


Přepnout barvu pozadí