Horké novinky z Rychlebek - nové traily, ocenění a další

Autor: Keli, vydáno: 15.8.2014

Na Rychlebských stezkách neusnuli na vavřínech, ale stále do toho šlapou. Zde jsou nejnovější aktuality – otevření nových tras na RS, spolupráce na Beskydských trailech, registrace na Falcon enduro race a na závěr bomba největší, zisk ocenění od mezinárodní asociace IMBA.Otevření nových tras RS Už 23.srpna budou otevřeny nové trasy Rychlebských stezek. Jedná se o téměř 8 km nových trailů. Nové trasy se skládají ze tří částí. Konečně se uzavře okruh z Trailu podél Černého potoka. Z Velké Kraše od koupaliště teď projedete kolem dirtparku Zahrádka a následně pojedete po trase, která vás povede po rozhraní lesa a luk nad Kobylou, kdy se budou střídat úseky trailů a pohodových lesních cest. Čekají vás taky pohodové výhledy z palouků, kam je potřeba vzít vaši „Aničku“. Tato část je ještě lehčího charakteru než samotný Černý potok. Její název je Trail Lesů ČR, protože tyto trasy poprvé v historii RS financovaly LČR. Závěrečná sekce začíná za rybníkem U dubu a dá se jezdit jako samostatný dětský okruh o délce cca 2,5 km. Další asi nejvydařenější částí nových tras je Vidnavský okruh. Dostanete se na něj od koupaliště ve Velké Kraši směrem doprava. Má cca 5 km a jeho druhá polovina vám ukáže jak zábavný může být lehký trail. Je určen začátečníkům, ale užije si ho každý. Čekají vás vlny, klopenky, lávky a krásná lesní zákoutí. Pokud pojedete s rodinkou Černý potok pak si dáte Vidnavský okruh, pivo ve Vidnavě a zpět po Trailu Lesů ČR, budete mít už slušný celodeňák. Poslední část nových tras je stoupající trail hned na začátku stoupající trasy směrem k Dr. Weissnerovi. Nahrazuje rozbitou lesní cestu, kterou ovšem masochisté mohou nadále využívat.

Všechny trasy navrhoval a dozoroval Pavel Horník a tady je jeho nová zkušenost se stavbou trailu „na klíč“: „Je určitě super, když nemusíme tentokrát vše kopat sami. Jsme rádi, že jsme v projektu nic neopomněli a že stavební firmy odvedli dobrou práci. Šejpování Vidnavského okruhu navíc dělal Mirek Kopecký – stavitel dirtparku Zahrádka, takže se určitě máte na co těšit. Pravda je, ale taková, že stavbu náročnějších tras jako je Sft nebo Velryba, si tímto způsobem nedokážu představit. Protože se navíc má Sokolí vrch předávat církvi, nebude se tato "zlatá rybka“ asi už víckrát opakovat." Otevření proběhne v sobotu 23.8. – v 11:00 hodin si připijeme Na špici – cca 500 metrů od kostela v Černé Vodě směrem k Velkému rybníku. Ve 13:00 hodin pak začíná akce města Vidnavy na jejich fotbalovém hřišti. Proběhne tu exhibice Martina Šimůnka, soutěže Vidnavský víceboj a večer bigbít a ohňostroj. U nás na základně si večer promítneme nějaké fotky a videa z historie RS s komentářem PH.

Beskydské traily
Dalším novým projektem na kterém se Rychlebské stezky podílejí jsou Beskydské traily u Trojanovic a Frenštátu pod Radhoštěm. Pilotní okruh má přes tři kilometry a začíná a končí v lokalitě Horečky u skokanských můstků. Otevření tohoto trailu je již tuto neděli 17.8. v 10:00. Trasa je určena začátečníkům, ale opět se jedná v druhé půlce trasy o takový lehký Superflow – vlny, klopenky, nějaká lavička a krásná lokalita. RS trasu navrhovali a dozorovali. V současnosti se chystá projekt na další trasu, která by měla vzniknout příští rok. Tak určitě přijďte.

Registrace na 4. Ročník Falcon ultimate enduro je zahájena!!!
27. září proběhne opět Rychleby MTB challenge jehož hlavní akcí je už 4. Ročník našeho enduro závodu. V loňském roce se závodu zúčastnilo rekordních 183 závodníků. Závod má tři erzety a jede se „na oči“. Registraci najdete na www.rychlebskestezky.cz. 


Rychlebské stezky získaly významné ocenění mezinárodní asociace IMBA
Mezinárodní cyklistická asociace IMBA se sídlem v USA letos u příležitosti svého světového summitu zveřejnila ocenění IMBA model trail awards. V populární kategorii IMBA flow trails získal tuto „známku kvality“ i rychlebský Superflow trail. Zařadil se tak mezi 7 trailů na světě, které mají toto ocenění. Po loňském získání ocenění IMBA riding centre je toto uznání pro stezky dalším velkým impulsem. „Moc si tohoto ocenění vážíme, protože se potvrdilo, že investice a úsilí, které jsme do tohoto projektu spolu s Back On Track vložily se vyplatily.“- řekl Pavel Horník.

Podobné články

Diskuze

 • anonymní uživatel Tome 15.8.2014 v 13:09

  církvy bych tak akorát na...al

 • anonymní uživatel RB 15.8.2014 v 13:40

  RS jsou parádní, nejvíc samo SFT, ale určitě to chce projet všechny traily.

 • anonymní uživatel Bersekr 15.8.2014 v 13:49

  RB> ...a Dr.Wiessner je nejlepší vyprošťovák... :)

 • anonymní uživatel tonik666 (tonik666 [zavinac] seznam.cz) 18.8.2014 v 14:00

  Vidnavský okruh přibližuje Rychlebky singltreku pod smrkem, stejně jako všechny ostatní nové části, ale což, někdo RS živit musí:))

  Doufejme, že s Církví bude dobrá dohoda a umožní další rozvoj bajkování na RS. Potenciál má Sokolí vrch výborný

Komentáře

Publikovat jako anonymní uživatel - přihlášení, registrace


Přepnout barvu pozadí