MojeKolo

Video: Matěj Charvát - Mistrovství Evropy DHI 2018 - Lousa, Portugalsko

Autor: Matěj Charvát, kategorie: Video, vydáno: 18.4.2018

Závodní sezona letos začala sakra brzo a to rovnou dost netradičně hodně velkým závodem. V poslední době je závodů tolik, že už organizátoři asi nevědí kam je dávat a tak se letošní Mistrovství Evropy prostě jelo první víkend v dubnu. Portugalský bikepark Lousa je lokalita, kterou už několik let sleduju. Je to taková zimní tréninková lokalita, kam se sjíždí hlavně francouzi, španělé a angláni nalítat mimosezónní hodiny na dh. Na závodech zcela ne vše klapalo jak má, poprali jsme se jak jsme mohli. Mrkněte na můj odlehčenej pohled na věc.

Z ČR nás vyráží docela početná výprava 9ti závodníků. V době co odlétáme už v Praze panují teploty okolo 20°C, ale předpověď pro Portugalsko je bohužel zcela odlišná. 9°C a déšť celý týden.

Trať je naštěstí z většiny docela tvrdá, ale tam, kde není, je hodně technická a plná bahna. Trénink vždy probíhal po nočním dešti, ale docela to uschlo. Měřený trénink i závod probíhal za totálního marastu, kdy za prvé opravdu pršelo a za druhé foukalo tak, že málem odletěla cílová brána včetně časomíry.

Někdo měl na podmínky větší štěstí, někdo menší. Někoho dokonce zastavili a měl možnost startovat znovu. To ale bylo v podstatě zbytečné a tak nikdo znovu nestartoval. Nemělo to cenu.

Vítězem se stal zaslouženě domácí Francisco Pardal, kterej prolítl tratí jakoby se nechumelilo a zúročil tak svojí výhodu oproti ostatním. Závodit na tomhle bylo téměř nemožné a ještě k tomu takhle ze začátku sezony, kdy prostě ať chcete nebo ne… nemáte to tak v ruce. Příští video bude z IXS European DH cup v Mariboru.Sledujte Matěje a jeho Vlogy na YouTube kanálu a nenechte si ujít novinky na jeho profilech na facebooku a instagramu @matejcharvat. Tohle není ještě zdaleka cílová destinace a čeká vás po boku Matěje mnoho dobrodružství!

Podobné články

Diskuze

  • profilová fotka smash mouth 18.4.2018 v 20:18

    solidni punk!

  • anonymní uživatel keny (onpolivka (a) email.cz) 21.4.2018 v 13:01

    No tak tomu rikam hardcore zavod a jinak pekny video i dobre namluveny

Komentáře

Publikovat jako anonymní uživatel - přihlášení, registrace


Přepnout barvu pozadí